Lady Gaga: Paparazzi

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2009, 7 min

Lady Gaga se se svým milencem (Alexander Skarsgård) utápí v bohatství a vypadá to, že jim k dokonalému životu nic nechybí. Do té doby, než se chce její milenec při milování nechat fotit paparazzii. Krátká potyčka je ukončena vyhozením Lady G z terasy. Těžké zranění ji ale nezastaví před tím, aby zazpívala jeden ze svých prvních hitů a zosnovala krutou pomstu. (Prochy38)

Aluska88

Když jsem Paparazzi viděla prvně, ještě jsem vůbec neměla ponětí, že ten vysoký, blonďatý muž, co laškuje s Lady Dží v posteli v úvodu a jehož poté ke konci efektně "odstraní", je nějaký Alexander Skarsgård:) Tehdy si diváci jistě říkali, "Co je to vedle Lady Gaga za muže?" Nyní si už jistě mnozí říkají: "To je přece Alex! Vedle Lady Gaga.":) Většina jejích klipů jsou dokonale ukázkové prototypy toho, jak má vypadat moderní, popový komerční videoklip. Vizuálně vytříbený, efektní a pozlacený s chytlavou melodií, extravagantními kostýmy a důmyslnou choreografií. A přesně takové jsou hudební klipy malé blondýnky, která svým stylem a dravostí vytvořila novou kapitolu dějin popové hudby. Způsobila celosvětové šílenství a nesmazatelně se zapsala do podvědomí většiny jako "ta, co změnila tvář moderní hudby." ()

JohnnyD

Ešte o niečo radšej mám tento klip ako ostatné od Lady Gaga. Hlavne kvôli piesni. Kým napr. Telephone je takou nadpriemernou popovou skladbou s priemerným textom a Bad Romance výborným popom s mizernou hudobnou produkciou, Paparazzi je číra dokonalosť. Každý nástroj, každý zvuk, každá zmena tempa, záchvev emócií, či strohý break je presne, ako má byť. A ani o trochu inak. A to všetko je presne rovnako pretavené do obrazu. Fraška na popkultúru a showbiznis v obraze a zvuku. A v popových farbách. Od roku 1984 nikto neurobil tak new romantic pieseň ako Paparazzi a azda ani podobne novoromantický klip. Priam by som sa odvážil povedať, že Paparazzi sa môže radiť po bok klasík ako Fade to Grey... PS: Odporúčam spriaznený klip Falling Down od Duran Duran. ()

Hromino

Telephone se mi líbil sice o něco víc, ale i tenhle klip má něco do sebe. Kripl Lady Gaga? Mickey Mouse – Lady Gaga? Inu, proč ne. ()

Vančura

Při sledování tohoto pokleslého klipu si nemohu si nevzpomenut na slova, která o Lady Gaga řekl M.C.Putna, a s kterými se zcela ztotožňuji: "Její hudební projev je zcela nicotný, ale její úspěch je založen na vizuální stylizaci, na práci s barokní opulentností. Ona sama je bezvýznamná, ale její neodekadentní stylizace je populární, stala se součástí nejsprostšího, nejkomerčnějšího hlavního proudu. Kdo chce být mezi teenagery in, nepořídí si do ložnice high-tech, ale imitace barokních zrcadel." ()

Marek1991 odpad!

Ďalší nevkus, tuctové, proste akoby to bolo pokračovanie všetkých jej dovtedajších videoklipov, proste sa to ťažko rozlišuje, nie sú to pamätihodné diela, neoplývajú ani nejak extra originálnosťou. Táto komerčná umelkyňa, teda možno pre mnohých a možno aj pre mňa zatiaľ pseudo, nerobí tak zaujímavé a zapamätateľné diela ako robil kedysi napríklad Michael Jackson. Robí ich síce efektné s bláznivými prvkami, no príde mi vždy ako inak vyobliekaný šašo. Je to hlúposť, tiež povrchné. ()

julinkaa10

Gagu jsem mívala ráda, pak jsem se z toho naštěstí vzpamatovala. Nicméně Paparazzi není tak špatný klip, jako například Marry the Night. Jednu hvězdu přidávám za mojeho milovaného Erica/Alexe. ()

Mr.Ripley

Já chci pořádné jazzové album! Žádné další neoriginálně discofilní Born this way (Blerg!). Doba, kdy jsem si k Stefanii našel cestu a začal ji obdivovat a hýčkat. Ach, kde ty časy jsou. ()

T-pack

Před chvílí jsem hodnotil Telephone, ale tím jsem s Gagou neskončil, tak to alespoň rozložím do dvou komentářů. Takže - hudbu nehodnotím vůbec, to už bych si sám musel dát facku. Ale opět děsně dlouhý videoklip, který zabírá ve vysílacím čase místo na dva třeba lepší, ale nikoho to nesere, protože Gaga je údajně originální a šokující. Šokuje mě akorát to, že jí na to někdo skočil. Oproti Telephone je však toto veledílko alespoň o něčem, souvisí s textem, má rysy něčeho, co se může objevit v televizi a není to úplný nesmysl. S extravagantností mi vlezte na hrb - i ta dokáže být vkusná a na pohled přirozená - viz Katy Perry, ne styl pomazat se lepidlem a vyválet se v jakymkoli bordelu a.k.a. styl Gaga. Nikdy jsem nebyl na nic ve svým komentáři tak hnusnej, ale pohybujem se v pop-kulturní sféře, tady se to toleruje. ()