Válečník Erik je pověřen umírajícím králem, aby přivedl zpět dědice trůnu prince Malachiho, který je již dlouhá léta na cestách po kontinentu. Po návratu však skupina zjišťuje, že král je mrtev a království bylo zničeno. Náhle se zjeví tajemný cizinec, který jim prozradí, že původci hrůzného činu jsou čarodějnice. Pod vedením cizince se nový král se svými muži vydává na cestu plnou bitev, zrady, magie a odhalení, aby zachránili království. (oficiálny text distribútora)

Šakalík

Filmy televizní stanice Syfy jsou obvykle laciná béčka, přičemž nejlepší bývají asi jejich sci-fi. Fantasy žánr většinou naráží na chudou výpravu a nedomyšlený scénář, přičemž oba tyto neduhy jsou v případě Witchville velmi zřetelné. Syfy ve velké míře zaměstnává vyčichlé hvězdičky, které se kdysi objevily v některém slavném sci-fi či fantasy – v tomto případě dostal příležitost Luke Goss, který si zahrál ve druhém díle Bladea a Hellboye. Ne že by mu role krále Malachye úplně nesedla, ale velmi chatrný příběh v kombinaci s nemožně amatérskou bojovou choreografií nepředstavuje zrovna parketu, kde by mohl nějak zazářit. Děj filmu je pohříchu velmi plochý – čarodějnice devastují království (což je v podstatě jedno město se zhruba tuctem ušmudlaných poddaných), pak se objeví lovec čarodějnic se vševědoucí knihou a hurá do boje. Zlá čarodějnice sice působí docela majestátně a má velmi pohlednou dcérku, ale to je asi tak všechno. Celé je to hrozně předvídatelné, nelogické a za vlasy přitažené, no ale na televizní film to je ještě docela koukatelné, byť určitě pouze jednou. ()

Campbell

Ne vyloženě slabé fantasy ale jeho velká nevýhoda je v tom že trvá strašně dlouho. Ne ona 1 hodina a 30 minut není nijak extra moc ale ten film mi přišel asi tak 3x delší a to díky vině zbytečné roztahanosti které tohle fantasy má. A při tom příběh je takovej klasickej takže to nemuselo být tak špatné. A i efekty nepatří mezi nejhorší, ale režisér se prostě strašně soustředil na podělanej příběh. No nic. Herci jsou sympatyčtí Speleers sice moc nehraje ale do těhle béček se podle mě hodí a Goss je poměrně sympaťák, takže k hercům moc výhrady nemám. Co mě na filmu též potěšilo byl konec kterej mě celkem udržel film dokoukat. Ale i tak nemůžu dát víc jak 3*. Ono by to tak či onak moc nešlo. Ale vyloženě tak moc špatné mi to nepřišlo. ()

Sabrewulf

Hlavní hrdiny napadne stádo CGI zmutovaných vlků. Chvilku se s vlky bijí, některé se jim podaří zabít a pak kouzelník sesmolí kouzlo, které všechny vlky zmrazí na led. Dokonce je jeden zmražen zrovna ve skoku na krále a král toho již zmraženého vlka přesekne mečem vejpůl. Boj skončil a kouzelník povídá:"Rychle, musíme zmizet, to kouzlo funguje jen chvíli" a opravdu se hrdinové seberou a utečou. Že všechny ty zbylé na kost zmražené vlky mohli rozbít mečem už je nějak nenapadne. Kdo to vymýšlí ty scénáře? Jinak na tomhle SyFy filmu jde názorně vidět, že nezáleží na tom, jaký typ herce máte ve filmu, ale kým je ten herec vedený. Rozuměj, Luke Goss se v Hellboyovi 2 ohání mečem naprosto bravurně, zatímco v tomto laciném nepodarku máchá mečem neskutečně infantilně, bez nadsázky přesně tak, jak to dělávájí malé děti, když si s klacky hrají na rytíře. Nicméně mě ten film nijak neurážel, je spíš takový úsměvný. ()

curil odpad!

Natočit podobnou krávovinu je svým způsobem   taky druh filmového umění. Televizní produkt   amerického kanálu Syfy je odpadem žánru   fantasy a já nevěděl, nad čím bych měl   plakat dříve. Asi nejvíce zklamal naprosto   bezduchý příběh a rovněž stejně hloupé   dialogy. Filmové triky jsou také naivní,   stačí v začátku vidět toho ptáka Noha a už   tušíte, jak bude probíhal film dále v oblasti   techniky. Kostýmy ujdou, ale je to směska   několika historických období. Luke Goss hraje   už také v kdejakém škváru a sem zapadl   perfektně, myšleno ironicky. ()

M.M.Mysak

Film s dobrým námětem a zajímavou výpravou. Ve fantasy ale dost podprůměr. Dialogy jsou nesmyslné a scénáristé si s logikou moc hlavu nedělali. Ale viděl jsem českou verzi, takže to může být i překladem a dabingem. Triková část byla průměrná. Stačila první scéna s umělým ptákem, která říkala jaké budou ostatní. Trochu to připomíná Princeznu Fantaghiró, ale ta je o level jinde. Takže celkově dost tragické a to především díky roztřesené kameře při akčních scénách, což má zakrýt nedostatky při soubojích. Jediné plus si zaslouží hudba a zajímavý konec. ()

• Natáčení probíhalo v Číně. (Terva)