Adresa ja, adresa ty

(TV film)
Hudobný
Československo, 1986, 40 min

Televízny recitál speváčky Mariky Gombitovej so skupinou Gravis. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Je úžasné sledovať, koľko životného optimizmu sršalo z Mariky aj v čase, keď už bola po nehode na vozíku. Objavilo sa tu viacero menej známych piesní, lebo Marika nie je len speváčkou piatich hitov, ktoré sa hrajú dodnes. ()

duffi1

V tej dobe sa tak jednoducho hralo a bolo to fakt že dobré, to už ale dnešnej mladej generácii nič nehovorí, škoda :-( ()

GIK

Slabý výkon Gombitové. Všechny písně z playbacku. Pouze dvě hezčí písničky. Propaganda o „planetě“ Zemi. „A teraz pieseň o tom, na čo bysme všichni chceli zmenit naši starú a krásnu planetu.“ – v další záběru koule. Symbolicky je Marika najednou v černém. Koule je od této chvíle v záběru znova a znova. Předpovídání budoucnosti: „Každý deň nám káva veštila, čo bude.“ Slabý výkon obecenstva, které sedí na zadku, každý tleská jinak. Dost nesympatický týpek v pletené vestě. Během písně o „planetě“ Zemi se v záběru objevuje symbolicky malá holka – vzdělávání – vymývání mozků. Slaboučký výkon kapely, která ví, že hraje magneťák. Nebo taky slaboučký výkon střihače / zvukaře, kteří vůbec nesladili hudbu třeba s klávesistou. Slabé aranžmá: sbory sice zpívají, ale nejsou nikde vidět. ()