Koncert Dalibora Jandy z pražské Sportovní haly s hosty a skupinou Prototyp. Český zpěvák pop music, textař a hudební skladatel Dalibor Janda se narodil 21. března 1953 v Hranicích na Moravě. Největší popularity dosáhl v druhé polovině osmdesátých let 20. století, kdy se stal Zlatým slavíkem třikrát v řadě. Mezi jeho hity patří Hurikán, nebo Kde jsi? Na české hudební scéně se objevil koncem sedmdesátých let a jeho popularita velmi rychle stoupala. Rodné jméno má Václav, jako Dalibor (křtěné jméno v kostele) začal vystupovat až v roce 1980. Jeho první hit Jahodový koktejl vyšel v roce 1983. Na výsluní vydržel Janda až do konce 80. let minulého století. Z té doby je také koncert v pražské Sportovní hale, odkud kromě zmiňovaných hitů uslyšíte Všechno na Mars, Snad jsem si jí měl všímat víc, Hráli jsme kličkovanou a Žít jako kaskadér. Hosty pořadu jsou Jiřina Bohdalová, Světlana Nálepková, Dagmar Veškrnová, Jiří Krampol a Miloslav Šimek. (Česká televize)

freddy

Vždycky jsem to já, koho smůla prohání, vždycky jsem to já, kdo to chápat má... Tato a mnoho jiných nezapomenutelných hitovek od Dalibora Jandy zazněly v tomto koncertním záznamu z roku 1989, kdy byl Dalibor Janda na vrcholu popularity, na svém kontě měl tři Zlaté slavíky (je druhým nejúspěšnějším zpěvákem v počtu držení Zlatých slavíků po Karlu Gottovi) a na tomto koncertu převzal zlatou desku za jeden milion prodaných desek. Pogratulovat mu přišli například Jiřina Bohdalová, Miloslav Šimek či Dagmar Veškrnová. A já musím říci, že tohle je jeden z nejlepších koncertních záznamů, který jsem kdy viděl. Jedna hitovka za druhou, sympatický Dalibor Janda se svým úžasným chraplákem a se skupinou Prototyp, několik zajímavých hostů, prostě super zážitek a super připomínka jednoho z nejúspěšnějších českých zpěváků v historii. Děkuji České televizi za odvysílání, já jsem si to maximálně užil a většinu písní jsem si zazpíval spolu s Daliborem. A na závěr komentáře úryvek z další nezapomenutelné Jandovy hitovky. Snad jsem si jí měl všímat víc, lásky často pro pár slůvek vadnou, teď už vím a všem můžu říct, jistou nemáš nikdy holku žádnou. Snad jsem si jí měl všímat víc, dotýkat se jejích přání zlehka, teď už vím a všem můžu říct, láska je věc neskutečně křehká, to vím... ()

otík

Záznam koncertu z pražské sportovní haly z roku 1989 za doprovodu skupiny Prototyp u příležitosti předání zlaté desky za jeden milion prodaných desek (jó kde ty časy jsou!). Jako gratulanté a hosté vystoupí se čtenými zprávami Miloslav Šimek a Jiří Krampol, s písničkou Světlana Nálepková, svým mluveným slovem Dáša Veškrnová, pobavit přijde imitátor Václav Faltus a popřát zaskočí i Jiřina Bohdalová. Koncert uvádí Petr Salava s nějakým vousáčem. Ačkoli nejsem žádným Jandovým fanouškem, musím přiznat, že koncert má atmosféru, písničky jsou chytlavé a zpívají se hity, ze kterých si i já ještě sem tam něco pamatuji. Dalibor si nahodí neformální oblečky a spustí svým chraplákem své hity. ()

slunicko2

Typický produkt popového mainstreamu přestavbového Československa se má ke kvalitní pop music stejně jako přestavba k demokracii. 1) Některé songy jsou příjemné. Koncert má atmosféru. Ovšem většina jeho písní po stránce textové a zejména hudební je mizerná._____ 2) Trojnásobný zlatý slavík (!) 36letý přitažlivý Dalibor Janda je dobrou ukázkou, jak socialistická kulturní (a nejen kulturní) izolace a nejrůznější omezení deformovaly trh. Nic proti němu, byl to pěkný chlap, sympatický s podmanivým chraplákem a nepřehlédnutelnou náloží mezi nohama. Ovšem takových zpěváků máme i dnes spoustu. V podmínkách volné konkurence ovšem zaujímají místo, jaké jim náleží - marginální._____ 3) Tehdy jsem se na podobné pořady nedíval, proč taky. Čas však zamlžil dobové souvislosti a přidal na atraktivitě zpěváku, který prodal milión (!) elpíček a magnetofonových kazet v této zlaté době Supraphonu._____ 4) Z dalších vystoupení jsem s potěšením zaznamenal Šimkův stav západoněmecké marky na pražských ulicích dnes v 7 hodin ráno a prodej banánů, ředkviček a jiného jižního ovoce. ()