V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? ... Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu... Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé... Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

ricci.s

Zázrak sa čakať nedal - je to samozrejme horšie nakrútené ako jednotka, ale aspoň to nekopíruje [Rec] a tvorcovia sa vykašľali na dokumentárny štýl, čo považujem za najväčšie plus. Obyčajný nenáročný horor, najmä čo sa týka scenára a námetu. Skupinka ľudí bojuje o prežitie na uzavretom letisku, najprv sa nakazí jeden, potom ďalší, a pokračuje to presne podľa očakávania - počet mŕtvych a infikovaných za zvyšuje, počet hlavných hrdinov veľmi rýchlo znižuje. Neurazí to, ale ani ničím neprekvapí. ()

Pilda17

Že by USA dostala rozum? Konečně něco nekopírovali a vymysleli něco svého? Quarantine 2 je úplně něco jiného než REC 2 a proto u mě má velké plus. Jen škoda, že se nedrželi kamery jako v jedničce, protože by to mohlo být daleko zajímavější. Pár povedených scén se najde a rozhodně o jeden stupeň lepší než kopírovaný první díl. Už díky tomu, že Quarantine 2 jde vlastní cestou, z toho mám lepší pocit. Další plus je, že na sebe oba díly navazují hodně slušně a není to jen pokus o vyždímání dalších peněz. Tím si u mě napravili reputaci u kompletně kopírované jedničky. Vůbec bych se nezlobil na další díl, který kdyby pokračoval takovým stylem, tak jdu s hodnocením ještě víš.. 6/10 = 65% ()

Havaj8

Rozhodně o hvězdu lepší než jednička. Už kvůli skvěle vybranýmu prostředí, sice přímo v letadle by to byla pecka, ale zas by to muselo bejt o polovinu kratší, takže v tomhle případě spokojenost. Herecký obsazení, co se týče jednotivejch charakterů, tak nevidím problém. Možná mi trošku chyběla ta amatérská kamera, protože ta tomu nastaví laťku úplně do jinejch rozměrů, ale to je detail. Sem zvědav co mi nabídnou originální RECy... ()

J*A*S*M

Quarantine 2 je ukázkovým příkladem toho, jak nízká očekávání udělají dobrý film. Tam, kde Španělé přinesli značně hravé, nápadité a především úplně odlišné pokračování, šli Američané jinou cestou. Změnili prostředí (nicméně jsem přesvědčen, že kdyby se děj odehrával pouze na palubě letícího letadla, bylo by to s šikovným scénáristou celkově mnohem zajímavější), nepoužili blairwitch styl (čímž snímek značně ztuctovatěli) a mytologii rozehráli jiným směrem, no přesto je Quarantine 2 svému předchůdci podobnější, než je podobný REC 2 ku REC 1. Kdyby se jednalo o ambiciózní film, tak bych spokojený rozhodně nebyl, ale vzhledem k tomu, že měl původně jít jenom na video (a do kina šel v nějakým limitovaným sranda počtu kopií), je nutné jej porovnávat s pohromami typu 30 Days of Night: Dark Days či Mirrors 2. A z tohoto porovnání vychází Quarantine 2: Terminal jako jasný vítěz. ()

korbitch22

Jedničku sem rezolutně odmítl akceptovat, i když mě nevadí remaky a jsem jeden z těch lidí, kteří občas i ten americký remake vyloženě uvítají (13 hra smrti, Kruh, Old Boy atd. atd.) Ale původní španělský Rec je naprosto perfektní a nedotknutelný film, jehož předělání opravdu hodně bolelo.Dvojka naštestí už neměla tu drzost, příběh se točí úplně jiným směrem a vlastně absolutně nemá nic společného se španělskou verzí a to je dobře.Jinak ale bohužel pořád hrozně obsazené a lokacemi zabité béčko, které se může pochlubit jenom perfektními maskami a poměrně vydařenou brutalitou.Zapomenutí hodná blbost amerických producentů.45%. ()

• Ačkoli první film série byl remakem španělského filmu Rec (2007), Karanténa 2 nemá s žádným z filmů Rec nic společného a má zcela odlišný děj i prostředí. (LUKICKK)
  • Letadlo použité k natáčení je Embraer ERJ-145, které bylo zapůjčeno od společnosti Chautauqua Airlines, jak je vidět na štítku v kabině. (LUKICKK)