Kleitos si bere Demetrii. Jeho přítel Theron však Demetrii velmi miluje, a pokusí se jí proto svatbu vymluvit. Nevěsta ho odmítne. Během oslav je Demetria otrávena. Její komornou najdou s proříznutým hrdlem a váčkem jedovatého bolehlavu v ruce. Nikdo však nevěří, že by služebná spáchala vraždu a pak sebevraždu. Kleitos proto odnese tělo své vyvolené k čarodějce, která umí mluvit s mrtvými. Vědma odhalí, že byla nevěsta zavražděna, ale svého vraha neviděla. Prozradí rovněž, že Demetria není mrtvá, ale uvězněná v podsvětí, kde ji drží Hádes a chce se s ní oženit. Kleitos se ji vydává vysvobodit. Vezme tělo milované ženy a jede k bráně do podsvětí. Musí v nebezpečném labyrintu temné říše smrti najít duši své milované a vyprovodit ji zpět do světa živých. K bráně, kde zase vstoupí do svého krásného těla… (oficiálny text distribútora)

Slartibarkfast

Film z kvalitativní skupiny F. Pokud bych to měl brát hokejově, tak je Japonsko ještě dobrý tým. Tohle mi vůbec nic neřeklo a už to, že jsem vydržel do konce, překvapilo mě samotného. Srovnatelné se seriálovou sérií Herkula či Xeny, ale totálně pitomým dějem a postavami, které si zasloužili zemřít již v úvodních titulcích. Zkrátka průser. 10% ()

SOLOM.

Dobrodružný historický horor nevypadal podle svého strohého obsahu úplně nejhůře, ale to by nesměl být součástí Maneater film series a Syfy. A podle toho i jeho celková kvalita vypadala. Bohužel už dopředu musím říct, že jde jen o další podprůměrnou céčkovou záležitost, která si vaši pozornost ani moc nezaslouží. Nejste-li masochista, nebo (bývalý) milovník podobných braků jako já, který dost často podobné kousky sám vyhledává. Už samotná výprava, kostýmy, dekorace a bojové choreografie nevypadali zrovna dvakrát k světu, ale i to bych dokázal odpustit, jen kdyby to mělo alespoň slušný příběh a hlavně atmosféru. Jenže ta nás kromě několika záblesků v Hádově říši taky zrovna moc neokouzlila (za vůbec nejlepší považuji průchod mučírnou, kde si hříšné duše musí vytrpět svá nekonečná muka). Samotní digitální pekelní psi byli taky otřesní, ale alespoň se postarali o několik mordů. I tak je to však žalostně málo, aby mohl tento film alespoň zpovzdálí pokukovat po průměrném ohodnocení. Do toho měl sakra daleko. Co se hereckých výkonů týče, tak tady bych zas až tak skeptický nebyl. Scott Elrod, Amanda Brooks a Andrew Howard se alespoň snažili to trochu povznést – jen ten zbytek ochotníků jim to dost kazil. Některé mrtvoly i po smrti mrkaly, dýchaly…Největší „šlehu“ měl ale James A. Woods s nagelovanými vlasy (opravdu v té době…?) – na slizkého záporáka se ale hodil opravdu dobře, jen ten herecký um už byl poněkud slabší. 30% ()

Tommassi3

Ani charismatický Velšan Andrew Howard nedostal od tvůrců téhle béčkové až céčkové mytologické fantasy možnost dokázat svoje herecké kvality.. Chrám zatracených určitě aspiroval na Zlatou malinu v kategorii "triky desetiletí" a záporák Theron v podání J.A.Woodse budí respekt asi jako Vojta Kotek !! ;) Na druhou stranu film není nikterak zvráceně dlouhý a řecká mytologie zde taky není příliš opakovaně przněna, takže se dá jeho sledování bez úhony přežít až do samotného konce.. ()

666teen odpad!

Kanadský dřevorubec žijící v lesích již tak dlouho, že jeho matka je zároveň jeho sestra a jeho otec je jelen se rozhodl investovat peníze spolu s nezletilou, mentálně zaostalou rumunskou prostitutkou. Místo tutovky v podobě investice do bahamského strojírenství se rozhodli vydělat na fantasy spektáklu.Tato kanadsko-rumunská spolupráce dopadla jako sedláci u Chemlonu. ()

Rychleji

Směšné. Špatné střihy, špatná animace, špatné efekty, špatné herecké výkony ... o co se tu vůbec snažím? Prostě všechno špatně. A když už tam celý film mluvili o smrti krásné Demetrie, měli alespoň vyměnit její představitelku za nějakou z hereček ve vedlejší roli, aby se divák nemusel smát sleposti postav. Jediné, co film jakžtakž podrželo, byla mytologie a její výklad. ()