A Horrible Way to Die

Nebezpečný sériový vrah Garrick Turrell (AJ Bowen) utiekol z väzenia a rozhodol sa s vraždením pokračovať. Jeho ďalšou obeťou sa má stať bývalá priateľka Sarah (Amy Seimetz), ktorá sa v snahe nikdy sa už s Garrickom nestretnúť presťahovala ďaleko od miesta, na ktorom prežila chvíle hrôzy, a dúfala, že ho už nikdy neuvidí. Avšak keď si Garrick niečo vezme do hlavy, je rozhodnutý to vykonať, aj keby sa mal prebrodiť potokmi krvi... (beso74)

J*A*S*M

Nepříliš krásné postavy, civilní herecké výkony, sem tam nějaká mrtvola, pochmurná atmosféra, překrývající se časové linie, pomalé tempo vyprávění, častokrát rozostřený obraz, třesoucí se kamera ... indie jako ze škatulky. Nemůžu říct, že bych byl zrovna fanouškem tohoto typu žánrovek, ale A Horrible Way to Die se mi opravdu hodně líbilo. A úplnému závěru pak nechybělo mnoho k tomu, abych z něj byl vyloženě nadšenej. Režisér Adam Wingard je soudě dle imdb hodně pilnej, na jeho další filmy jsem zvědavej (You're Next je kupříkladu součástí letošního torontského Midnight Madness). ()

*CARNIFEX*

Sarah je zdravotnou sestrou, ktorá vo svojom súkromí neprežíva naj-šťastnejšie obdobie. Po nevydarenom vzťahu natoľko prepadla alkoholu, že musí navštevovať protialkoholické sedenia. V tamojšej skupinke spoznáva Kevina, milého chlapíka, ktorý je ochotný urobiť čokoľvek, aby bola opäť šťastná. V rovnakom čase počas prevozu z väzenia uniká Garrick Turrell. Sériový vrah, psychopat, ktorý sa pred splnením svojho cieľu nezastaví pred ničím. Kam vlastne smerujú jeho kroky? Nečudujem sa, že má tento snímok tak nízke hodnotenie. "A horrible way to die" totiž nie je typickým hororom, v aký by klasický fanúšik mohol dúfať. Pokiaľ niekto očakáva mimoriadne často objavujúce sa gore či iné prvky tohto žánru, môže zabudnúť. Režisér sa prevažne spolieha na vykresľovanie charakteru osobností a "depresívnu" atmosféru okolo ťažkých životných skúseností, ktoré ich postretli. Záver s malým zvratom i prekvapením potešil. Nakoľko mám takýto druh spracovania snímkov rád, nemôžem inak ( Inak môj chabý odhad dôvodov, udeľovania tak nízkeho hodnotenia iných užívateľov je ten, že podľa mňa očakávali niečo, čo im tento snímok v skutočnosti proste nemohol ponúknuť. A je to skôr ich chyba, ako filmu samotného) - 60%. ()

dubinak

Kdybych tu teď měla psát jen klady, byl by to hodně krátký komentář. Tak k záporům. Postavy byly totálně mimo mě, nesympatické a nemožné, vůbec mi nedávaly šanci nějak s nimi soucítit, ba jim dokonce držet palce. Atmosféra mě silně míjela a ta debilní kamera! Už po 30 minutách se mi z ní začala motat hlava. S těží jsem to kvůli ní dokoukala do konce. Chtěla jsem ale vidět, jak tahle hovadina skončí. No závěr fakt úplnej "zvrat". Nevím, proč to tady pár lidí tak unáší. Já čekala podle názvu nějaký gore, i podle galerie to vypadalo slušně, nakonec jsem ale dostala devadesáti minutovou porci nudy, příšerných herců a motejlice. Tu jednu hvězdu dávám asi za tu kraťoučkou scénu s Carlou. Pro mě to byl jinak hodně špatný film. ()

sochoking odpad!

A Horrible Way To Die je skvost, na aký sa nezabúda. Hlavne teda posledných dvadsať minút! Do tej doby som totiž v napätí očakával, aké bude rozuzlenie a ked konečne prišlo, tak som neveril vlastným očiam, že v podstate išlo o fanklub nejakého trampa, ktorý s príborovým nožíčkom, niekde od ešusu, šibrinkoval akoby s mačetou a jeho priaznivci si dávali spicha v chatrči v lese, niekde v Prdelákove! No skoro ma porazilo! ()

Philcze

Před (mnou ultra očekávaným) You're Next jsem asi podobnou studenější sprchu potřeboval. Dějově hodně zajímavá podívaná s výborným twistem a uvěřitelnými vztahy mezi hlavními postavami, ale zrežírovaný je to prostě impotentně. Jistým způsobem neotřele, ale dává to smysl zhruba patnáct minut v celým filmu (flashbacky) a ve zbytku už to působí jen otravně. Když jsem viděl (mimochodem skvělou) Amy Seimetz, tak jsem si akorát posteskl, o kolik líp by to natočil Shane Carruth, který už s temnějšími tóny experimentoval v Upstream Color. Takhle jen taková příjemná konečná uprostřed cesty. 60% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)