Tajné služby a 11. září

(TV film)
  • Česko V továrně na špionáž (viac)

Po teroristických útocích Al-Kajdy z 11. září 2001 si Američané oprávněně položili otázku: Udělali naše tajné služby vše proto, aby této akci zabránily? Následné vyšetřování ukázalo, že tři hlavní bezpečnostní služby - NSA, CIA a FBI - svou činnost nekoordinovaly. NSA (Národní bezpečnostní agentura), organizace sledující všechny možné druhy komunikací na celém světě, dokonce monitorovala spojení mezi členy Al-Kajdy, ale z různých formálních důvodů se její informace nedostaly k těm, kdo je mohli využít. V létě 2001 americké tajné služby začaly tušit, že se "cosi velkého" chystá. Svou pozornost ale zaměřily do zahraničí a netušily, že "nepřítel je už v domě", byť tomu některé jejich sledování nasvědčovalo. Z nedostatečné koordinace práce tajných služeb před 11. zářím 2001 si americké úřady vzaly poučení - došlo ke změně právních předpisů, k reorganizaci celého bezpečnostního systému a zvýšení jeho rozpočtu. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Hovno do toho vidím, ale podle tohohle dokumentu to vypadá že NSA, CIA a FBI před 11.9. 2001 posrali co se dalo. Jen nevím, ale ta věta z úst nějakýho vysokýho páprdy NSA "porušili by jsme zákony USA" mě zněla spíš směšně, ale možná jsem opravdu jen zblbej z amerických filmů a ve skutečnosti jsou tajný služby ctnost sama. V dokumentu mě chybělo víc nějakých důkazů podporující to, co tam říkali. Chápu, že CIA nebo NSA nejsou zrovna žádný drbny, ale takhle může vzniknout dokument prakticky o čemkoli budou pánové z NSA a CIA chtít. Fakt nevím co si mám o tom myslet . ()

*CARNIFEX*

Aj keď okrajovo zaznejú pomerne zásadné informácie o NSA, aj tak je tento dokument výpovedná sračka. Po tomto “akte” definitívne skončila sloboda ľudí, až má človek dojem, že to nebola náhoda. Ťažko sa mne osobne vstrebávajú tieto na zákazku vytvorené dokumenty (pokiaľ nie sú venované obetiam), keď človek videl viac ako 20 tých nezávislých, kľudne ich môžeme označiť aj za konšpiračné, ktoré prezentovali rôzne analýzy o riadenej demolácii či akejkoľvek neochote zasiahnuť silovými zložkami. Ešte že tu nespomenuli cestovné pasy únoscov, ktoré sa po páde WTC našli na chodníku, to už by bol totálny “vlastňák” .. ()

Ded@M@tes

Zkoumání hovorů a sledování teroristů ještě před útoky. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby se začalo řešit dřív. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Amper01

Takže co jsme se tu dozvěděli? Že americká NSA v podstatě odposlouchává celý svět - zřejmě včetně mě. Ale vlastně kdoví proč, když podstatné informace stejně nedodává příslušným orgánům. A hádám, že bedlivě sleduje i každého, kdo viděl tento dokument, protože ten odhalil spoustu "utajovaných informací", které teď může každý divák zneužít k teroristickým útokům. A až vypukne celosvětová vláda, díky tomuto se už před nikým neschováme, pokud nebudeme dodržovat nová nařízení... ()

chaometic odpad!

Víte, tenhle dokument jsem nedokoukal do konce, protože to byla hrozná kravina. Už jak jsem slyšel, že ho sledovali a odposlouchávali.....řekl jsem vydržím tak dvacet minut a uvidíme.. Pravdou je, že jsem tydržel 10 minut a říkám vám horší dokument jsem neviděl dlouho.... Samá chyba sem a tam,,,,,, souhlasím, že ho napíchli, ale proč ho nedali odstranit, neifiltrovali se? odpad.. ()