2012 Koniec sveta

(TV film)
  • Česko Ztracená budoucnost (viac)

Píše sa rok 2510, svet zničila apokalypsa. Pre skupinu ľudí, ktorá prežila, sa začína boj o prežitie. Obnovené praveké džungle, lesy, mokrade a púšte zničili všetky stopy po bývalej ľudskej civilizácii. Snaha obnoviť ľudskú rasu, ktorá by opäť dominovala na Zemi, nebude jednoduché. Zabraňujú im v tom geneticky zmutované zvieratá aj tajomné choroby. (oficiálny text distribútora)

D28

Rozumné a asi aj slušné by bolo nepozerať film, o ktorom už dopredu tuším, že extrazážitok mi neprinesie.Občas je to ale asi naozaj potrebné už len kvôli tomu, aby vynikli tie hodnotnejšie. /Len občas,nechápem tých, čo majú na konte desiatky odpadov, to už sú masochisti,veď isto tušia, do čoho lezú,alebo to vôbec nevideli a hodnotia/.Ja som toto dopozerala a dúfala, že dám viac bodov.Vôbec mi nevadia televízne produkcie,aj slabší dej a primitívna zápletka niekedy obstojí, ale keď príbeh nemá šťavu, nevcucne vás do seba, o hrdinov sa nebojíte a potvory sú smiešne,skrátka keď jediná emócia vo vás je ľútosť nad nevydareným dielkom, nemôžem byť spokojná. ()

SICK_BREED

Ucházející béčková post-apo záležitost, která je zde na CSFD vinou zmlsaných pozérů docela solidně podhodnocena. Máme tu ženy oděné v kůži, partičku pořvávajících mutantů, ucházející vizuální efekty a hezké kulisy které z Lost Future dělají nenáročnou sci-fi podívanou, která může urazit pouze striktního konzumenta hlubokomyslných autentických hollywoodských áček. Komentář který stojí za to: LIVINGDEAD (aby každý viděl, že jeho vulgární jednoduchost se neprojevuje pouze tím, že si dělá koláže svých fotek s Modern talking). ()

Cement73

Slabota, ktorá sa ťahá celým filmom a rozhodne to nevytiahne jedna priemerná scéna lovu na mega leňochoda. Hoci príbeh má svoju logiku, námet bol utopený v jednej slabej dejovej línii. BTW - Idiota ktorý preložil návov "Lost future" na "2012 - Koniec sveta" by som zažaloval za zavádzanie a šírenie poplašnej správy :))). aké úbohé ()

Ampi

Nejdřív si dovolím kritizovat distributora s názvem rok 2012 není 2510. kdo ví jaký rok byl. Film byť je televizní není až tak špatný. Sean Bean - Boromir aka Amal s lukem a bojujicí s mutanty, kteří by mohli zaskočit za skřety z Mordoru svoji roli zvladl dobře. Miru - Eleanor Tomlinson, Dorel - Annabelle Wallis, Giselle - Hannah Tointon aspoň hezký vypadaji. Atmosfera postapokalyptického světa je docela pěkná a přiběh taky ujde i když jsou tu hrubky. ()

lennyd

Budoucnost lidstva není nikterak růžová. Po hrátkách s (čímsi, genetikou nebo tak něco, nějak jsem to nepostřehl) se na lidstvo snese zhouba v podobě jakési choroby, která ze živých dělá ehm... nemrtvé. Přežije jen několik kmenů, vývojově zhruba na úrovni doby kamenné, a jediné co je může ochránit před jistou smrtí je žlutý prášek (asi kari). Leč toho se zmocnil padouch jménem (to jsem taky nepostřehl, ale to je buřt), který kolem sebe vybudoval Mekku bohatství, zatímco ostatní živoří v jeskyních. Ale to si nenechá líbit mládenec Kaleb, který kromě toho, že je zabouchlý do kočky budoucího vládce kmen, taky jako jediný umí číst, a to už je v boji proti samozvanému vládci polovina úspěchu... To je tak, když si chcete pustit něco lehčího na odreagování. Třebas nějaké dobrodružné scifi. Už nízké hodnocení mne mělo varovat, ale účast Seana Beana mne jakžtakž uklidnila. A neměl jsem tomu věřit, neměl. Sean Bean je na tom už fakt zle, že se musí účastnit něčeho takového, a prachy mu to asi velké taky nepřineslo (nebo se tak alespoň tváří). Zápletka filmu by sice nebyla až tak příšerná, ale její zpracování a hlavně myšlenkové veletoče scénáristy mi chvilkama unikaly (ještě že hrdinové filmu narazili na tak hodnou diktátorovu dcerku, která jim všechno ukázala, tatíka zradila a ají žlutého prášku zapůjčila). No nic, tento film rozhodně nikomu nedoporučuji, snad jen jako instruktážní video pro hollywoodské celebrity, kam až mohou poklesnout... ()