Klaun k popukání

Narodeninová oslava malého chlapca sa končí smrťou klauna. Po niekoľkých rokoch sa na rovnakom mieste opätovne koná veľmi podobná narodeninová oslava. Nie všetci gratulanti sú však vítaní, obzvlášť nie ten, ktorý tu pri poslednej príležitosti prišiel o život. (petrik11)

JASON_X

Z celého filmu mě kupodivu nejvíc bavili irští teenageři - i když byli stejně vymaštění jako jejich američtí vrstevníci v tamních vyvražďovačkách, byli mi vesměs sympatičtí. Jinak ale nic zvláštního, průměrná vyvražďovací komedie s přemírou červené šťávy, gumových vnitřností a ostatních obdobných ingrediencí. Klaun byl slabý, takový nedotažený, jakoby bez energie, s nevýrazným ospalým hlasem... I když nemám rád přehnané šaškování a exhibování, od jeho postavy v takovémhle filmu bych ho očekával ba vyžadoval. Taky mi dost vadily digitální efekty, které byly hodně mizerné a které se myslím k podobným nadsázkovým béčkům vůbec nehodí. A místo aby děj ke konci gradoval, zdálo se mi že spíš stagnuje. Líbilo se mi to, pobavil jsem se, ale jen průměrně, z téhle zápletky se dalo myslím vytřískat víc. ()

Flipnic

Jo, jo, jo ... A tohle je paráda!! Fakt povedená věc, zvlášť v dnešní době, kdy mě osobně horor skoro nemá co atraktivního nabídnout, tak tohle sedlo!! Když už se má jednat o klasickou slasherovskou vyvražďovačku, tak ať je to pořádně ujetý, má to skvělej vizual, rychlej, totálně ujetej spád a excelentní gore. A tohle má přesně všechno. Gore sice nejsou nějak extra reálný, ale ten film srší obrovským počtem nápadů a jsou zde věci, který jsem ještě neviděl. To se prostě počítá, že jsem se fakt pobavil, zasmál, chvílema kroutil hlavou a chvílema koukal na těch pár wtf scén s otevřenou hubou. Na dnešní dobu superzábavnej skvost, kterej by rozhodně sedl na nějakou domácí párty. Takhle to má vypadat, nebo může vypadat, takhle to i já, zarytej "NE-fanda" slasherů můžu. Doporučuju!! ()

Eliott

Oddechový horor, jenž je velice těžké hodnotit. Jelikož převažují odlehčené scény, měl jsem původně v úmyslu zhodnotit zejména dle pravidel komedie. Ta sice má své světlé momenty, ale celkově to nepovažuji za nic převratného a upřímně jsem se zasmál jen asi ve dvou momentech. I tak však film ještě neodepisujte. Přes všechny zápory, mezi něž patří mimo jiné i herectví, má dílo nepopiratelně své osobité kouzlo. Každá další vražda tak přímo srší jakousi zvrácenou originalitou. To já dokáži náležitě ocenit, neboť se u brutálních snímků často nudím již u druhého zabití. Na své si tak přijdou především milovníci gore, neboť strašidelné to není vůbec. Krátké shrnutí na závěr: Mé pocity mne vedli spíše k hodnocení dvou hvězd, neboť to není příliš napínavé, převažující komedie vydá maximálně tak na 40% a tuctový, leč stale zajímavý příběh mé dojmy také zrovna nenapravil. Co nakonec rozhodlo bylo již zmíněné násilí. Zkrátka nemohu dát něčemu tak jedinečnému špatnou nálepku, jen protože nejsem cílová skupina. ()

sniper18

Je to vydarená hororová komédia. Má pomerne dobrý príbeh o klaunovi, ktorý behom vystúpenia na detskej narodeninovej oslave umrie drsnou smrťou, za ktorú svojou neposlušnosťou mohli práve deti, ale po šiestich rokoch, keď už deti vyrástli a znovu organizujú narodeninovú oslavu sa vráti, aby sa pomstil všetkým, ktorí ho vtedy ponížili. So spracovaním som nadmieru spokojný, po slušnom úvode, ktorý jasne naznačí, že postava klauna bude dosť zaujímavá sa síce do polovice filmu nič dôležitého neudeje, iba sa zoznamuje s priemernými hlavnými postavami, ale zase občas poteší nejaký zaujímavý nápad a aj celkovo je táto časť lepšie zvládnutá, než vo väčšine teenagerských vyvražďovačkách, takže som sa nenudil. Ale v druhej polovici sa to už samozrejme vylepší, na scénu vstúpi klaun a už sa je stále na čo pozerať, jedna skvelá situácia strieda druhú, je tu množstvo perfektných nápadov, to celé navyše v nadmieru zábavnom podaní, takže ma až mrzí, že to skončí tak rýchlo. Samotných vrážd je tu ideálne množstvo, prakticky všetky sú perfektné, síce sú prehnané, ale kvôli typu filmu to vôbec nevadí, nechýba im nápad, sú až mimoriadne detailne natočené, až mi to prišlo takmer ako paródia na moderné kriminálne seriály, ale hlavne sú mimoriadne zábavné. Čo sa týka postavy klauna, tak tu sa dá len chváliť, získal si ma okamžite a až na tú scénu s mačkou som mu fandil po celý čas, okrem spôsobu zabíjania mu nechýba ani skvelý prístup a hlášky. Herecké obsadenie je iba priemerné, síce ho tvoria len samí teenageri, z ktorých si ma nikto výraznejšie nezískal, ale v tomto prípade je mi to úplne jedno, aspoň sa dá lepšie fandiť zabijakovi. Réžia a technická stránka sú výborné, vidno, že to bolo natočené s láskou k žánru, jednoducho film pre fanúšikov od fanúšikov. Tak tomu hovorím veľmi príjemné prekvapenie, kto sa teší na plnohodnotný slasher bude asi sklamaný, tu ide hlavne o ten humor, ale mne to sadlo a vôbec by som sa nebránil pokračovaniu, tohto klauna by som veľmi rád ešte videl. 75% ()

Frajer42

Zcela typický koncept. Děti někomu v mládí ublíží (konkrétně někoho zabijí) a dotyčný vstane z mrtvých a po letech přijde dětem vše vrátit i s úroky. Dokonce se na druhé straně naučil nějaké ty "kouzla", která mu během života absolutně nešla. Čistokrevná komedie, kde se divák může těšit na řady velice originálních zabití. Už po úvodu je člověku zřejmé, jak se to bude celé vyvíjet a jak to celé dopadne. Film nemá ani minimální potenciál diváky čímkoli překvapit. Opravdu vsází pouze na humor, který někdy funguje a někdy zase ne. Celkově jsem se zásadněji nenudil, proto dávám alespoň slabší 3 hvězdičky. ()