Emma a Adam (Natalie Portmanová, Ashton Kutcher) sú starí priatelia, ktorých osud niekoľkokrát spojil. Ich ďalšie stretnutie však bolo osudové. Doktorka Ema potrebuje ventilovať nároky a stres svojej profesie prostredníctvom sexu, Adam sa rozhodne pustiť svoje city k vode z bolestivejších dôvodov. Jeho posledná priateľka ho podviedla s jeho vlastným otcom. S Emmou sa nezáväzne vyspia a ona príde so zdanlivo dokonalým nápadom - budú sa stretávať výlučne kvôli sexu. Pod podmienkou, že vzťah sa skončí, keď niektorý z dvojice bude očakávať viac. To, čo sa začalo ako ideálne riešenie ich fyzických potrieb, sa postupom času čoraz viac komplikovalo a prerástlo do niečoho väčšieho. Obaja sa s tým budú musieť vyrovnať a nájsť odpoveď na kľúčovú otázku. Môžu mať dvaja priatelia sex bez lásky? (TV JOJ)

Renton

Scénář: Elizabeth Meriwether .. Natálka (byť k ní chovám velký obdiv) si potřebovala před mateřskou dovolenou asi pořádně přivydělat, jinak moc nechápu, že skončila v tomto průměrném romantickém filmu, který vtipu nepobral téměř vůbec a i ta celá vztahová zápletka je, mírně řečeno, divná. A jelikož obsahuje happy end (spoiler;-)) nedostaví se ani případné poučení. Plusem není ani to sladké dřevo Ashton Kutcher, ale naštěstí nejde celkovým zpracováním a podáním o záležitost, která by byla vyloženě k nevydržení. Přesto mi tu padesátku táhnou průběžné okolnosti spíše dolů.. 50%. ()

Krouťák

NEMÁM rád většinu romantických komedií (čest vyjímkám). Přesto jsem se rozhodl dát těch 108 minut v sázku a to především díky jedné z mých NEJoblíbenějších hereček. Taky se ukázalo, že ona je to jediné, co stojí za zmínku. Kutcher - jako vždy - jen dotváří dokonalý hollywoodský kýč, za čož ho jen těžko můžeme vinit, pravděpodobně se tak už narodil. Stále a dokola se mi potvrzuje, že chemie, kterou mívala kombinace těchto dvou žánrů, je dávno vyčerpaná a nenávratně pryč. Není to zdaleka první film od Reitmana, co jsem viděl, ale za to určitě jeden z nejhorších - 40% za Natálku. ()

kingik

Pozor, neplést s typicky romantickým filmem. Ačkoliv má k němu nejednou nakročeno, tahle love story si troufá bortit všechna tabu. Od menstruace přes lesbickou lásku až po homosexualitu. Za scénářem filmu je možno vycítit ženu a opravdu tomu tak je. Scenáristka Elizabeth Meriwether ukázala svoji dominanci a donutila, jinak většinou slušného režiséra Ivana Reitmana, aby se pustil na tenký led komedie s prvky hrubozrnného humoru, jež řeší vše jakoby se nechumelilo. A ústřední dvojka se snad ani potkat neměla, protože jejich vztah už od puberty nabral povážlivý směr, který vyvrcholil postelovým románkem, ale na vztah se ani jeden necítili. Tedy opět žena rozhodla, jak se po vášnivém milování jejich vztah bude ubírat. Budou zkrátka kamarádi na sex, zavolají si, kdy si to budou chtít spolu rozdat, ale jinak si každý ve svém osobním volnu bude dělat co chce. Tedy do doby, kdy jeden na druhého začne žárlit. A taky co mohla hlavní mužská postava dělat, když mu vlastní fotřík spí s jeho mladou bývalkou. Tenhle film nejde pro vulgární výraz daleko, otvírá odvážná témata, ale s nahotou se moc nechce vystavovat. Natalie Portman se dostane max do spodního prádla, ale Ashton Kutcher neváhá odhalit zadek. Není to jen film pro zasmání, já se zdráhám označit ho za ryzí komedii, protože prostor k zamyšlení tady také zůstal, ale v až v agresivně pojatém vyprávění nám scenáristka servíruje vše s takovou vehementní samozřejmostí a nekompromisně, že divák nestačí žasnout. Sotva divák rozdýchá jednu scénu, už se na něj vyřítí velmi originální další scéna, a tak to jde až do konce, který přece jen nějakou tu romantiku dopřeje, ale i tak scénář na ni pohlíží dost z výšky. Natalie Portman zvládá svoji roli dokonale a Ashton Kutcher když chce, tak umí hrát velmi umírněně, bez pitvoření. Vedlejší role jsou rovněž obsazeny zajímavě. Kevin Kline si jako věčně chtíčem obdařený táta odehrál své a Cary Elwes na malém prostoru ani zaujmout nemohl, zvláště když byl ve filmu téměř k nepoznání v blond image. Sice nevím, kde scenáristka čerpala svoji inspiraci, ale pokud z osobní zkušenosti, tak jí máme co závidět. 90% ()

Sobis87

Ačkoliv mám Natalii Portman moc rád, tak musím přiznat, že Ashton Kutcher je mnohem zábavnější ve společnosti Amandy Peet (tímto přiznávám jedno milované guilty pleasure - Něco jako láska - i když proč vlastně guilty pleasure, vždyť to je dobrej film, ve srovnání s Hlavně nezávazně dokonce výbornej!:). Ne vážně, nekoukejte na tenhle film, protože vyjma několika málo celkem podařených vtipů fakt o moc nepřijdete...radši si místo toho pusťte zmiňované Něco jako láska. A na nové Reitmanovy filmy celkově se vykašlete a vzpomínejte na něho v dobrém při sledování Krotitelů duchů (a vlastně i té Evoluce). A nezapomeňte...Něco jako láska. Tohle ne. ()

Arx

Výborná oddychovka s kterou jsem opravdu neměl žádný problém. 108 minut skvěle uteklo, sympatické herecké duo, které nikdy nenudí ale samozřejmě pořád jde o snímek do škatulky lehce nadprůměrných romantických komedií jaké máme možnost vidět 5x do měsíce. Po shlédnutí vyšumí do hodiny ale peněz za lístek určitě litovat nebudete. 60% ()

• Pieseň, ktorú spieva Alvin (Kevin Kline) svojmu synovi Adamovi (Ashton Kutcher) k narodeninám, napísal a skomponoval samotný Kevin Kline. (U_S_O)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 25 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Pod filmem je mimo jiné podepsána i produkční společnost Natalie Portman (Emma) Handsomecharlie Films. Ostatně, herečka se původně měla projektu účastnit jen jako producentka. (Mr.Hudson)

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)