Vojna gangov

• Česko Válka gangů (viac)

Chinatown, New York. Detektiv Nick Chen je jedním z nejlepších místních policejních důstojníků a první Číňan, který se na toto místo vůbec dostal. Jeho úkol není snadný má udržovat křehký mír v Čínské čtvrti, který je neustále ohrožován válkou mezi Triádami a ještě nebezpečnějšími Draky. Chenovým partnerem se stává Danny Wallace. Společně mají docílit toho, aby teroristická organizace Draků neovládla newyorský obchod s drogami. Jenže jsou i jiné možnosti, jak policii zabránit v tom, aby odvedla dobrou práci. Korupce je přece stará jako lidstvo samo. (oficiálny text distribútora)

HAL

Je milé že Chow Yun-Fat střílení obouruč ještě nezapomněl a i ten Wahlberg, ač je herecké dřevo, tu s ním v roli nováčkovského jelimana tvoří docela dobré duo. Které navíc funguje nejen v rovině buddy komedie, ale s přimhouřením oka i jako vážná gangsterka ve světě, který je všechno, jen ne černobílý. K HK klasikám má samozřejmě pořád daleko, ale režie i scénář filmu jsou až na slabší závěr zmáknuté s více než jen řemeslnou zručností, takže si vedle nich Corruptor nemusí připadat ani jako nenáviděný zmetek. 7/10 ()

blackJag

Povedené kriminální drama, které z pozic mírně nad průměrem táhne vzhůru notorický charizmatik Chow Yun-Fat. Jeho scény jsou výborné a alespoň já jsem mu věřil každou minutu jeho účinkování a Wahlberg mu to rozhodně nekazí. Děj je nekomplikovanou hrou, kdy se už od začátku hraje s téměř vyloženými kartami a ani to finále vás na prdel neposadí (zkušenější filmový matador jej bez problému odhadne), přesto jsem byl ale spokojen. Z "poslední" doby z podobné atmosféry těžili třeba žánrově příbuzné snímky jako Training day nebo novější Street kings a Válka gangů se mezi nimi rozhodně neztrácí. 80% ()

Qitek

Na to, že to u nás valilo přímo na VHS, zde byla neobyčejně hutná atmosféra a velmi vydařená akce ve městě, kde ztráty na nevinných spoluobčanech byla až nečekaně zarážející. Dokonce i po deseti letech (zhlédnuto v TV) má tahle akce sympatický oldschool nádech a je schopna zastínit veškeré novodobé, vykalkulované akční blockbustery. ()

Anderton

Válka gangov sa prvú pol hodinu javí ako čistý výplachový akčný film, kde sa strieľa hlava-nehlava, pribúdajú collateral damages a nikoho to netrápi. Potom sa ukáže , že má aj scenár, hlavné postavy sú celkom solídne napísané, sú ambivalentné a nikdy nevieme, či sa im dá vôbec veriť a ako to s nimi skončí. Takže ma dosť mrzí tá akčná zložka, mohol vzniknúť kult s prepracovanou psychológiou postáv, ako neskôr v Departed. Takýto zámer tvorcovia bohužiaľ nemali, a tak nakoniec radšej ostali v bezpečných komerčných vodách, na čo im ale diváci neskočili. ()

Bauer

The Corruptor asi nebude český překlad Válka gangů a to je problém tohoto snímku. Čekal jsem nějakou cool záležitost, kde budou „fuckin‘ niggaz“, řetězy na krku atd. Místo toho jsem dostal rutinní policejní film o korupci. Něco málo akčních scén se zde našlo. Ovšem příběhové Válka gangů nic moc nenabídla. Role Marka Wahlberga je skvělá a překvapivá. Jeho výkon je rovněž dobrý. Yun-Fat Chow je bezpochyby kvalitní herec. Zde mi ale vadil. Např. scéna na toaletách, kdy dělá hluboký výdech a nádech, tak mi lezl neskutečně na nervy! Alespoň, že hudba je cool. Čekal jsem něco víc a bohužel za to může český překlad. Jednou za rok, nebo dva se na to rád podívám. Průměrný film. ()

• James Foley chcel, aby bol jeho film vizuálne účelovo veľmi pestrý. Mal totiž pocit, že jeho predchádzajúce počiny boli po tejto stránke veľmi nudné. Bál sa, že Juan Ruiz Anchía bude jeho nápady nenávidieť, ten ich však miloval. (Real Tom Hardy)