Melissa a Joey

• USA Melissa & Joey
USA, (2010–2015), 36 h 31 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvorcovia:

David Kendall, Bob Young

Melissa Joan Hart, Joey Lawrence, Taylor Spreitler, Nick Robinson, Sadie Calvano, Don Stark, Elizabeth McLaughlin, Philipp Karner, Ted McGinley (viac)

Melissa, která dělá kariéru v místní politice, dostane do své péče děti svých příbuzných, kteří skončili po podvodu ve vězení. Mel se sice chce o děti postarat, ale také chce mít svůj vlastní život. Řešením je najmout chůvu. Co když ale bude tou chůvou muž? (TV Nova)

Michi88

Opravdu zde nechápu to hodnocení nad 70 %, když se dle mého názoru jedná zcela o průměrný sitcom s vtipy, kterým se občas člověk zasměje (i když tady skoro vůbec). Joey mě většinu času, co stráví na obrazovce, štve a kolikrát mám chuť mu hlavu omlátit o zeď nebo ho nakopat do jistých míst. Jeho nekonečné moralizování, kecy a neustálé ochraňování Lenox, jak kdyby jí kluci dělali nevím co, mě neskutečně vytáčí. Aspoň, že Mel a děti se dají v klidu snést. Pro mě se jedná o seriál na jedno shlédnutí (maximálně na dvě po pár letech), ale vícekrát ho opravdu vidět nepotřebuji. ()

MMR

Tak jsem se právě dodíval na poslední díl seriálu. Abych to shrnul: První série se rozjížděla rovnoměrným tempem až k vrcholu, na kterém vydržela po další dvě celé série. Těch gagů bylo mraky, několikrát mě popadl výbuch smíchu. Příchodem čtvrté, naštěstí poslední, řady, se to ovšem malinko změnilo a seriál začal rovnoměrným tempem upadat. A nejspíše to poznali i tvůrci a tak velice soudně tento seriál po 4.řadě ukončili. A to bylo to nejlepší, co mohli udělat, protože díky tomu nechávám plné hodnocení, které jsem tomu v průběhu 2.řady udělil. ()

Tommassi3

Ačkoli by sitcom variující téma chůvy v mužském podání mohl být nesmírně zajímavým projektem, zejména dík tvůrčí zoufalosti dua Young, Kendall zůstává u vyloženě prokaučované příležitosti, a tak se jediným funkčním prvkem jeví chemie mezi tradičně příšernou odčarovanou Melissou Joan Hart a Joeyem Lawrencem, jehož charakter platí, jakkoli nevěrohodný, za jedinou racionální postavu v té hromadě zoufalých, tupých a tvůrčí záměry parodujících karikatur.. Až na sympaťáka Lawrence skutečně odporně zahraná ideově zrůdná, povrchní břečka.. ()

Lacike

Na prvý pohľad štandardný sitcom. Jeden pár a dve deti. Lenže ten pár netvoria manželia ale zaneprázdnená žena, ktorá si najme chlapa ako pestúnku pre svojho synovca a neter o ktorých sa musí náhle starať. Je to taký lacnejší sitcom, takže okrem týchto štyroch postáv tam nie sú skoro žiadne ďalšie vedľajšie stále charaktery. Teda až na nápadníka tej netere, ktorý sa objaví v druhej polovici seriálu. Väčšinou sa dej odohráva len v tom byte a v prvých sériách sa dej sústredí hlavne na ústredné duo. Čo je dobre, lebo medzi Melissou a Joeym to sakra iskrí. Chémia medzi nimi by sa dala krájať. Pritom romantický vzťah sa medzi nimi rozvinie až v druhej polovici tretej série. Dovtedy sa len neustále vtipne hádajú. No a vlastne aj potom. Deti dostanú väčší priestor až v neskorších sériách. V prvej sérii dej na seba vôbec nenadväzuje. Nejaké dlhodobejšie dejové línie tu absentujú, takže sa dá v pohode vynechať aj viacero dielov a stále budete v obraze. Od druhej sérii sa tam nejaká nadväznosť objaví. Najlepšia je rozhodne tretia séria. Je asi najvtipnejšia, konečne sa tí dvaja dajú dokopy a celkovo to tam po každej stránke do seba zaklaplo. Štvrtá je najdivnejšia. Obsahuje niekoľko experimentálnych dielov (napríklad z Melissy urobia čarodejnicu a aj keď chápem, že to mal byť odkaz na jej minulý hit, tak sa to nepodarilo), postava synovca Rydera väčšinu série absentuje, lebo jeho predstaviteľ točil nejaký malý film o veľkých dinosauroch, plus línia Joeyho ľavobočkom tiež za veľa nestála. Nečudujem sa, že to po tejto sérii zabalili. Seriál uzatvára prakticky tuctová epizóda, keďže sa tam ani nemali žiadne dlhodobejšie línie uzatvoriť. Proste pár slov o tom čo zhruba každého z nich ďalej čaká a koniec. Čo charakterizuje aj celý seriál. Pohodový jednoduchý sitcom, ktorý nenadchne ale ani nenudí, ale ak si zamilujete ústrednú dvojku, tak budete spokojní. Ja teda Melissu žeriem. Stále je hot. 6/10. ()

sssssycak

Vtipné, milé, příjemné. Nejsou to sice ty skutečné salvy smíchu, ale takový ten přitroublý úsměv vám vydrží po celou dobu. Pohodový sitcom na odreagování, který má v sobě něco navíc, co se těžko popisuje. Je jen škoda, že se u nás neuchytil a nedostal se do širšího povědomí. V Americe bude za chvíli startovat druhá série, zatímco u nás se na titulky čekalo jako na smilování. Škoda, doufám že od druhé série se tohoto seriálu chytne stály překladatel. Určitě by si to Mel a Joe zasloužili. ()

viperDavid

Neříkám, že by to byl nějaký extra trhák, ale dívalo se na to poměrně dobře. Některé díly byli super a jiné zase otrava, ale hrdě jsem to dokoukal. Po 4 sériích to stačilo a jsem rád, že je konec. I tak budu mít pěknou vzpomínku. ()

Elleannie

Parádní seriál! Melisse to moc sluší, Josephovi ještě více a spolu se dvěma puberťáky (taky hrají moc dobře) tvoří opravdu netradiční rodinu. Nedokážu říct, co mě na tomhle seriálu upoutalo nejvíce, ale myslím si, že to bylo vzájemné pošťuchování Mel a Joeyho, každopádně jsem si pustila jeden díl, a už jsem byla v tom :-D ()

Rose.Tyler

Slabší americký sitcom. Nelze ovšem neohodnotit alespoň třemi hvězdičkami chemii mezi Melissou Joan a Josephem. Tady to skutečně jiskří! ()

Greg25

Je to ryze americký druh sitcomu s americkým humorem, nejsem si úplně jistá, jak jinak to definovat, je to podobný styl humoru jako třeba ve Dvou sockách, pár slušných vtipů nad kterými se pousmějete, celkově vás to může bavit svojí atmosférou, ale řada vtipů je ze soudku, vím, že to měl být vtip, ale mně to nepřijde vtipné. Přesně takový je i sitcom Melissa a Joey - příjemné svou atmosférou a nadhledem, ve vyšších sériích lehce úsměvné, málokdy vtipné. Nenazvala bych to vtipným seriálem, spíš zábavným. Lawrence a Hart jsou dobrá dvojka a čím vyšší série, tím víc je doceníte, jsou dobří komediální herci. Nicméně je to jeden z těch seriálů, kterým se musíte ze začátku trochu prokousat, než chytnete tu správnou vlnu, ale hledáte-li jen televizní oddychový pořad s krátkou stopáží, je tenhle seriál dobrá volba. K trapnosti nesklouzává nikdy. 60% ()

jasanka

Příjemný sit-com, po kterém v poslední době často sáhnu při špatné náladě. A zabírá. Nejde o seriál, při kterém by se člověk popadal smíchy za břicho, ale jak říkám - příjemná oddychovka. ()

nessbeal

Pozrel som si prvu seriu a som spokojny, presne to co som cakal takze dopozeram celu seriu, ale hodnotenie by sa nemalo zmenit. Doporucam vsetkym, ktori maju radi sitcomy, a iskrenie medzi dvoma ludmi okolo 30tky :) ()

Macias

Na první pohled obyčejnej sitcom, ale nějak mě to začlo bavit. Joye je sympaťák jasnej, ale kupodivu Melissa "Sabrina"Hart, která mi ze začátku spíš šttvala, tady opravdu projevuje celkem slušnej komickej talent. Je fakt skvělá. Pro mě fakt lepší sitcom na dnešní dobu... ()

karinakari

K mému velkému překvapení se z Melissy a Joea vyklubal nadprůměrný sitcom, se kterým ráda trávím čas. Mezi hlavními představiteli panuje neuvěřitelná chemie (fakt z obrazovek lítá jiskra za jiskrou). Melissa se rozhodně vymanila z role pubertální čarodějky a stala se z ní roztomilá občas stále pubertální ženská. Joey je neskutečně sexy, slintám nad ním stejně jako asistentka Melissy (k mému zklamání si nechal Joey na 2. sérii narůst vlasy, ach jo). Obsazení do rolí dětí se maximálně povedlo a právě oni přidávají seriálu na kvalitě a vtipu. Hlavně teda Alex, tu naprosto žeru. Melissa a Joey patří k sitcomům, které vás nejen rozesmějí, ale i pohladí na duši. ()

chrispe

Po první sérii bych dala nejradši tak tři a půl hvězdičky, protože podle mě je to někde uprostřed. Ústřední dvojice je dobrá, vtipná, sympatická. Melissa Joan Hart se úspěšně zbavila nálepky mladé čarodějnice (alespoň v mých očích) a nejenže jí to doopravdy seklo, ukázala se i jako dobrá komička. Joseph Lawrenc je zase neskutečný sympaťák a společně jdou jako dvojka skvěle dohromady. U dětí mi byl víc sympatický Ryder, ale oba dva teenagery ti dospěláci prostě zastiňují. ()

Ozzy2 odpad!

Viděl jsem dva díky a stačilo.Trapný, infantilní vtípečky, "chlap" chůva...navíc vypadá jak bukvice..ne, nic pro mě.Možná dobrý pro americký vesnický nány v domácnosti, co u toho vař a perou. ()

Plechpetr

Mel a Joey jsou v jistém směru až moc průměrným sitcomem a v tomhle žánru leckdy vykrádají ostatní sitcomy. Zejména pilot a celkově prvních pár dílů je dost na nic. Ale kdo to přetrpí a vžije se, ten nebude litovat. Je to celkem povedené! 1. série 80% ()