Strašidelný dom

• Česko Nezvaní hosté (viac)

Malý Juan (Izán Corchero) žije v Španielsku a malá Mia (Ella Purnell) v Spojených štátoch, ale každý večer ich navštevuje rovnaký strašidelný votrelec bez tváre. Deti tušia, že sa ich chce zmocniť a ani rodičia ich nedokážu pred záhadným prízrakom ochrániť. Možno existuje nejaké riešenie, ale než ho nájdu, životy ich blízkych sa dostávajú do područia strachu a úzkosti. Najkritickejšií je okamih, kedy votrelca uvidia aj rodičia. Strhujúci príbeh v rukách známeho španielskeho režiséra získava nečakané rozuzlenie ... (TV Markíza)

evilmind

Po technické stránce jistě takřka dokonalé, pomalu budovaná horrorová atmosféra umožňuje příjemně si užít první půlku filmu v očekávání nějaké finálové gradace. Bohužel ale tyhle sliby nedojdou naplnění. Absence čehokoliv, co by bylo reálnou hrozbou, celou zápletku naprosto zabíjí. Jako byste měli strašidlo ve skříni, které funguje právě jen proto, že se ho bojíte, ale které není schopné vám reálně ublížit, protože když se dostane příliš blízko, najednou samo neví, co dělat... Funguje to chvíli, a pak už je to jen trapné, a není divu, že stejně sterilně pak vyzní i konec. ()

iamek

Hodně mizerný hororový thriller. Od španělské koprodukce a Clive Owena v hlavní roli jsem čekal slušný snímek, ale bohužel Intruders mezi velkým množství hororů zapadne hodně rychle a člověk si ho za pár dní nebude ani pamatovat. Po technické stránce není moc co vytýkat. Horor by měl mít dobrou atmosféru, ale Intruders ji měl prvních pár minut a to je málo. ()

Guzo

Já nevím, jestli si všichni hororoví tvůrci myslí, že čím víc efektů, tím větší zábava, ale když je tam chtějí dát, ať to udělají pořádně. Ve scéně ke konci ty rostoucí kořeny (či co to bylo) by se hodily do filmu možná před třiceti lety a Intruders by se bez toho určitě obešli. Naopak hlavní záporná postava byla rozpohybována opravdu dobře, až mě to překvapilo. Příběh alespoň trochu zavání originalitou a hercům jejich role sednou, takže bráno jako béčková žánrovka, proč ne.. 5/10 ()

cukorek

" Hororové jazdy " veľmi neobľubujem, pretože obvykle tam dej nepracuje ako primárna časť, ale všetko sa točí okolo stupňovania napätia a vydesenia diváka v jednotlivých strhujúcich momentoch, ktoré bez poriadne prepracovaných efektov, sú len pokrčeným papierom v koši. Ani v tomto príbehu to nebolo inak, keď dejový uzol držal ako tak, ale s nepresvedčivým koncovým odhalením sa veľmi ľahko rozpadol. Ďalej mi tam chýbalo viac hororových prvkov spestrených výraznejšou fantáziou, pretože vykreslenie muža (ducha) bez tváre bolo nenáročné a tie lepšie sa dostavili až pri konci, keď sa vynorili "morbidné korene stromov" a zajali mladú Miu. Našli sa však aj lepšie momenty (skôr thrillerové) ako v prípade riskantného pohybu zvárača po konštrukcii, ktorý sa skončil tragicky. Celý film však prebiehal vo veľmi peknom a oku lahodiacom prevedení, čo ma potešilo a tak som sa priklonil k 50%. ()

Micro41CZ

Předpokládám, že ty přehodnocený 4* komentáře dáváj jen fanoušci malejch španělskejch holčiček, protože tenhle štěk bez špetky napětí nezachrání ani charismatickej Clive Owen. Kde je strach? Kde je respekt z hororovýho zla a očekávání, co se stane v další scéně? "Nepřítel" působí jak přežvejkanej model zlounskýho přízraku (s chapadly! bububu!) z béčkovýho komiksu. Stejně působí hrátky se "strašidelnou" hudbou. A gradace zvukových efektů (včetně klasických lekaček) okopírovaná z každýho druhýho hororu nezajistí napětí, ne, Juane, ne! Slušná je snad jen pointa, která ale nezachrání utahaný a netvůrčí zbytek filmu. A na Cliva se furt dobře kouká. ()

• Ve filmu John Farrow (Clive Owen) a Mia (Ella Purnell) trpí poruchou nazvanou Folie à Deux (šílenství ve dvou). Je to porucha intenzivního rázu, kdy dvě osoby, které mají silný vztah, sdílí stejný druh halucinace ve stejnou chvíli. (Scaryman)
  • Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (ČSFD)