Mořská brána

(TV film)
všetky plagáty

V královském hradu nad mořskou bránou žije královská rodina, na břehu moře se prostírá království, s mořem je spjatý život a osud všech, s mořem se pojí i dávná legenda královského rodu. Pokud království zůstane tři dny bez panovníka, mořská brána se otevře a moře pohltí královský hrad. Jednoho dne se za bouře překotí královská loď a ze všech členů posádky se vrátí pouze vyčerpaný a od mořské vody a pobřežních kamenů ztýraný králův přítel Simon. Zbývají pouhé tři dny k tomu, aby se legenda stala skutečností. (Jezinka.Jezinka)

Jezinka.Jezinka

Tajemná a hrozivá legenda, poklid klasické královské rodiny žijící pod hrozbou, zmizení krále a jeho pravděpodobná smrt, nejlepší přítel, který se přeonačí, dobrý a statečný princ, stupidní a zbyteční filmoví efektové tam, kde se daly použít v divadelní stylizaci divadelní prostředky a pekelné šátky, díky nimž jinak krásné představitelky vypadaly jako mrtvé pacientky, které nezvládly chemoterapii. Že je dnes svatého Valentýna a sympatický princ má dnes svátek, dávám milosrdně tři hvězdy. Výbornou atmosféru, skvělé obsazení a dobrý příběh šlo využít i lépe, takhle to ve zkratce zprznit je vážně škoda. ()

pytlik...

Vetchý v záporné roli, to se jen tak nevidí, ale já ho prokouk hned jak tvrdil, že se zachránil z tonoucí lodi za bouře a přitom mu na hlavě kvetla jeho tradiční neporušená suchá trvalá. Jinak mi asi nejvíc vadí díla, kde logika pokulhává, jako v tomto případě. Vetchý se tvářil, jak kdyby jen on mohl zachránit království, a přitom už byl na hradě přítomný i krásný princ Vaculík, který mohl bez problémů udělat totéž. Ale je možný, že Vaculík nebyl tak zcela v obraze, ono když má člověk celou dobu na hlavě sluchátka ála Otík z vesničky, snadno něco přeslechne! ()

hanikrivi

S takovým hereckým obsazením a námětem to skutečně mohl být podařenější snímek. Pohádka trvá jen půl hodiny, a stejně se hodně vleče. ()