Alvin a Chipmunkovia 3

• Česko Alvin a Chipmunkové 3 (viac)

Tentoraz naši starí známi vyrážajú užiť si vianočné prázdniny na luxusnú zaoceánsku výletnú loď plnú dovolenkárov, ktorú svojimi výčinmi dokážu zakrátko obrátiť celkom naruby. Chipmunkovia a Chipettky stvárajú na parníku jedno huncútstvo za druhým a spestrujú tak vianočnú plavbu po mori nielen sebe, ale aj všetkým ostatným pasažierom. Všetka zábava sa končí vo chvíli, keď stroskotajú na opustenom ostrove, z ktorého, ako sa zdá, niet úniku. Čoskoro sa však ukáže, že ostrov nie je až taký opustený, ako spočiatku vyzeral. Alvin a jeho priatelia aj tu stretnú nového kamaráta! Spoločné dobrodružné putovanie po ostrove prinesie všetkým mnoho zábavy, ktorá vyvrcholí obrovským prekvapením. (TV JOJ)

Skejpr

Přesně na pomezí nesnesitelné jedničky, a v druhém plánu perverzně zábavné dvojky... Autoři tentokrát naprosto rezignovali na jakýkoliv děj a film je tak především sledem epizodek, jejichž jediným účelem je posunout se od jedné písničky ke druhé, bez ohledu na jakoukoliv logiku. Vtip naopak nastává v momentech, kdy se parafrázuje, nebo se prostě dělají věci, které jsou natolik zhovadilé, že se musí jednat o záměr. David Cross, který za celý film nevyleze z kostýmu pelikána a po celou dobu jen cynicky glosuje veškeré to šílené pobíhání, pak nasazuje vší té absurditě korunu a hodina a půl na pustém ostrově tak vlastně uteče dřív, než to člověka začne vyloženě srát. Překvapivě funguje i motiv dospívání, a nakonec, pár perverzních momentíků se také najde... Kdyby na podobném konceptu postavili 4. díl a poslali veverky do vesmíru, vlastně bych se nebránil. Humor by zůstal a kvíkání? In space, no one hear you squeek... ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $133,110,742Tržby Celosvetovo $342,695,435Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,999,666 //počet predaných kusov 498,121Tržby za predaj DVD v USA $39,536,884 //počet predaných kusov 2,403,888║ nič preborné ale trikovo to újde a príbeh až tak neotrávi /40%/ ()

Ainy

Na dobrých pár minut mě rozesmála rychlá akční scéna, když se čipmánkové na pustém ostrově prali o jedno jediné mango. Ve svých prackách ho chtěla naivně skrýt čipetka s vadou zraku se slovy "to je můj miláššek!" Vážně nelituji, že jsem se vzdala sledování vypjatého hokejového zápasu proti Slovensku, ve filmu byly chvíle, které mě upřímně rozesmály a to je mnohem lepší než si uhnat infarkt myokardu. Co mi přišlo krajně neoriginální byla Zoe alias Trosečník a její balóny. (dvojsmysl v tom nehledejte) Taky nejsem příznivcem technicky upravených hlasů, kterým čipmánkové mluvili a zpívali, ale dalo se to přetrpět, vokály byly zajímavé. Takže fajn zábava, ale jen s veverkama, dospělí byli nudní. Ikdyž ... ten co hrál toho .. noo ... jak se jmenoval ten pták ... Ian! ten byl se svou neskrývanou averzí vůči Daveovi doprovázenou hladovým pohledem na jeho jedlý náhrdelník celkem vtipný. ()

MM_Ramone

V roku 2007 sa na plátnach kín objavil titul "Alvin a Chipmunkovia" (Alvin and the Chipmunks). Traja nesympatickí, hyperaktívni, uvrieskaní, upišťaní hlodavci. Nahlúply tlustoprd Simone, okuliarnatý chytrák Theodor a ich šéf Alvin. Ich synteticky upravené, mrnčavé hlasy, ktorými hovorili a aj spievali všeobecne známe songy, mi boli tak protivné, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. No a už o dva roky neskôr, v roku 2009, bolo vyprodukované pokračovanie "Alvin a Chipmunkovia 2" (Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel). Tam sa ku tomuto neznesiteľnému héliovému triu pridali ešte tri zablšené samice, ktoré tiež vrieskali a pišťali ako divé. Horko ťažko som to predýchal. Avšak v záchvate môjho iracionálneho filmového masochizmu som si pozrel aj tretie pokračovanie, ktoré bolo natočené v roku 2011 pod názvom "Alvin a Chipmunkovia 3" (Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked). Ich vianočná plavba na luxusnej zaoceánskej lodi, vo mne ešte väčšmi utvrdila odpor ku týmto afektovaným, uškriekaným, animovaným vevericiam. * ()

freddy

Zpívající chipmunkové a chipettky, pustý ostrov, jedna šílená bohatstvíchtivá kráska a staří známí Dave a Ian, to je asi ve zkratce to, o co tady jde. Není to málo, ale bohužel to ani není dostatečně mnoho na to, aby se z toho vyklubalo něco více jen podprůměrné pokračování. Pokračování, které když už nezaujme ničím jiným, tak alespoň nabízí na pohled velice příjemné a okulahodící kulisy výletní lodi,oceánu a pustého ostrova. V tomto směru je film úžasně pohodový a příjemně navnadí na léto a dovolenou. Samozřejmě film nabízí i několik povedených vtípků a scének, ale ve výsledku bohužel toto dílko značně drhne a mám pocit, že kdybych film neviděl, zas tak nic důležitého by se nestalo a mohl bych bez toho žít. Možná jsem už dost starý na to, abych tohle dokázal sledovat s nadšením, možná to je jen náhodný spletenec scének, kde jediným spojovacím prvkem jsou jednotlivé písničky, ale fakt je ten, že tomuto filmu prostě víc než dvě hvězdy dát nemohu. ()

Ded@M@tes

Zdá se, že jenom tržby zastaví tohle krveprolití ušních bubínků. Třetí pokračování je vyloženě vysáté z předchozích dílů, že to víc pomalu nejde, ale i tak už jsem stejně moc nečekal. Za zmínku stojí maximálně ocitnutí na ostrově. Čistá hloupá komedie, která nabízí jen svoji tupou stránku a potápí se jisto jistě ke dnu filmového průmyslu. ( Hodnocení: 1/10 ) ()

Spooner

Dětské peklo potřetí aneb kolik všemožných klišé a blbých nápadů lze narvat na jeden opuštěný ostrov. Přetáčení zpívajících části povinností. ()

pepo

Kým som na to kukal ma normálne štvalo že neberiem drogy ale vlastne to asi ani nepotrebujem . Very very very very guilty pleasure :) ()

Payushka

Pokud jste alespoň ochotní přijmout trochu dementní příběh, pořád vás můžou odrovnat písničky. Šmoulové měli aspoň docela zábavné texty (Jája!), tady jde jen o prosté zrychlení zpěvu. Kdo si myslel, že Lady Gaga nemůže znít hůř, má tu malé překvapení. Kdyby v Chipmuncích nebyl i pelikán, asi bych tyhle Vánoce nepřežila. ()

MikeCool odpad!

Ach můj bože! Něco tak trapného už jsem dlouho neviděl. První díl Chipmunků byl docela dobrý, řekl bych až lehce nadprůměrný, ale s přiděláním dalších dílů to šlo z kopce a tímto třetím dílem to totálně pohnojili. Chvílemi jsem se snad styděl více, jak samotní herci (viz. David Cross). Příběhově o ničem. ()

Dzeyna

Zábavná animovaná komedie, která pobaví snad každého, ale nejvíce asi malé děti. Mluvící veverky nejsou opravdu nic příliš reálného. Přesto jsem se bavila, je to skvělá oddychovka a nemusí se u ní přemýšlet, což je někdy velké plus. ()

honajz

Chipmunkové, resp. pruhované veverky, kterým odborníci říkají buď burunduk páskovaný, nebo čipmank východní, řádí v animované podobě už od roku 1958. V tomto roce je pro humornou písničku vytvořil Ross Bagdasarian, Sr. Už od počátku šlo o trio veverek - Alvin je potížista, ale také hvězda skupiny, Simon intelektuál a Theodore citlivý tlouštík. Jejich impresáriem je jejich adoptivní otec, člověk David Seville. Co možná nevíte, že ve skutečnosti pod jménem David Seville vystupoval Bagdasarian na jevišti, a jména veverek jsou podle producentů jejich původního vydavatelství. Po smrti Bagdasariana v roce 1972 se o hlasy veverek postarali v 80. a 90. letech jeho syn Ross Bagdasarian, Jr. se svou manželkou Janice Karman. Celý projekt byl oceněn pěti cenami Grammy, American Music Award, Golden Reel Award, dvěma Kids' Choice Awards a byl třikrát nominován na Emmy. Což nic nemění na tom, že mně osobně jsou tyhle veverky protivné. Navzdory tomu (nebo možná také proto), že náš čtyřletý syn si je dokáže pouštět nonstop celý den, takže se mu tyhle filmy asi líbí. Ve třetí filmové instanci jsou čipmánkové a čipetky na výletní lodi - kde nejen zpívají, ale dělají i bugr - avšak při jedné akci je vítr odnese na ostrov. Ian a Dave se vydávají za nimi je zachránit. Mezitím veverky objeví na ostrově ženu, která zde ztroskotala před osmi lety - a jak se později zjistí, něco tají. Film v podstatě nenabízí žádný děj, a dokonce ani logiku. Vše slouží popkulturním narážkám (spíše hloupým) a čipmánkovským verzím současných hitovek (ne, čeští rádoby zpěváci v nabídce nejsou). Závěrečné neskutečně pitomé přenesení se ze záchranného voru na hudební jeviště patří k jednomu z mnoha wtf filmu. Ale jak říkám, náš čtřletý syn je z filmu unešen. Možná až moc. ()

SOLOM.

Tak tohle je opravdu „důstojné“ pokračování již tak dost pokleslé podívané. Naštěstí zde není tolik zpívaných pasáží, jako tomu bylo minule a tak s lahváčem v ruce tuhle hrůzu přežijete – Hlavně když se děcka pobaví. Sledovat jak se Chipmunkům zapalují lýtka a jejich „krasavice“ trsají na diskotéce je prostě k „nezaplacení“. Ještě že to trvalo jen tak krátce a prosím už žádné další pokračování… ()

eraserhead666 odpad!

Já tedy jako chápu, že je to pro dětskou cílovku a můj vlastní syn to má rád a tenhle díl považuje za nejlepší, ale je spousta dětské filmové tvorby, která je prostě dobrá. Tohle ne. To je tak neskutečně debilní, trapný a nudný film, že jsem v tomhle ranku už hodně dlouho podobný neviděl. Že z nějakého záhadného důvodu chipbuchty mluví slovensky by mi nijak nevadilo, kdyby jim ale bylo rozumět, což dost často nebylo. Tanečky a zpěvy byly prostě k zblití (honem si musím pustit nějaký bollywood, abych si spravil chuť), zápletka o hovně, postavy veskrze nesympatické (ta jeblá trošečnice měla být jako co? - Jasonu Lee jsem to docela i přál, vždycky mi připadal tak slabý a nezáživný, že se hodí jen pro role v podobných filmech). Jsem rád, že mě syn nenutí dívat se na ostatní díly. Tohle byl čistý terror. ()

Beastmaster4

Kdyby byla kvalita stagnující od předchozích dílů, dalo by se to překousnout. Bohužel se třetím dílem upadá vše hlouběji a hlouběji do nezajímavých hlubin filmového průmyslu. Tak umělou zábavu jsem dlouho neviděl. Otřesné herecké výkony, místy nepříliš povedená animace, céčkový (už snad ani ne béčkový) příběh a žádná pointa, krom už vůbec ne směšného (snad jen v prvním díle) a trapného zařvání "Alvine!!!!". ()

Terva

Film lze tak akorát doporučit velkým chipmunkofilům. CITÁT - Všechny děti si teď mohou hrát i na plošině pro dospělé........... ()