Martin Dejdar uvádí přehlídku nejúspěšnějších vystoupení opravdových mistrů zábavy. Martin Dejdar v cyklu zábavných pořadů představuje televizním divákům ty nejúspěšnější komické a hudební scénky z legendárních pořadů České televize. V jeho výběru se objeví mistři televizní zábavy, jakými jsou Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jiří Wimmer a Karel Černoch, Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř, Josef Dvořák a řada dalších. Připomeneme si pořady, které se nesmazatelně zapsaly do paměti diváků, na příklad Televarieté nebo Možná přijde i kouzelník. Můžete si být proto jisti, že se u svých televizorů budete výborně bavit tím nejlepším, co může televizní humor divákům nabídnout. (Česká televize)

otík

Martin Dejdar uvádí spoustu scének, písniček a parodií. Jde o velmi solidní výběr možná ne vždy toho nejlepšího, ale jistě toho lepšího z novodobějších pořadů České televize. V 1. díle uvidíte: předávání cen Luďku Sobotovi za jeho bavičství a Ivan Mládek dostane Zlatého Fanouše za svou němčinu, na režiséry si zahrají Josef Dvořák, Bolek Polívka a Vladimír Dvořák, který bude režírovat Jiřinu Bohdalovou, parodovat Receptář a Přemka Podlahu budou Zdeněk Izer s Markem Dobrodinským a o Věře Chytilové povypráví Miroslav Donutil. Zazpívají sourozenci Kornovi a s dechovkou vystoupí Ondřej Havelka se Světlanou Nálepkovou. Ve 2. díle pijí šampaňské Jiřina Jirásková s Ivou Janžurovou, následuje hudební výstup důchodců (Janů, Laufer, Zich, Janda, Bobek), o umírání na scéně vykládá Josef Dvořák, o hereckém alkoholu a o Chroustalových klíčích povykládá Miroslav Donutil, zastepují Kaiser s Kornem a scénku Kvalifikační zkouška sehrají v Televarieté Bohdalka s Vláďou Dvořákem. Ve 3. díle Bohdalka s Dvořákem vypráví anekdotu o manželech v horách, svou trošku do mlýna přidá i Kaiser, na školu si zahraje Mládek se svým ansáblem, Lábus si vyzkouší svou žačku Kaiserovou ze sametové revoluce, Jiří Wimmer se popere se svou Ostravou, důchodci Kluková, Šimek a Krampol se sejdou na poště a vše uzavře Donutil se svými anekdotami. Díl číslo 4 je celý věnovaný Karlu Gottovi a jeho hostům - mezi nimi jsou scénky či jen tak povídání s Miroslavem Horníčkem, Lasicou a Satinským, Jiřím Sovákem, Pepíkem Dvořákem, se Šimkem, Nárožným a Sobotou si zahraje Tři mušketýry, zazpívá si s Jiřím Kornem, Ivanem Mládkem a svými imitátory Alešem Ulmem, Jaromírem Hanzlíkem, Petrem Altmanem a Jiřím Krampolem. V 5. díle uvidíme scénku z ringu s Nárožným, Rottrovou, tubou a harfou, Wimmer s Černochem zpívají Matyldu, Šimek s Krampolem vedou rozhovor s panem Kawasakim, Ivan Mládek zpívá píseň Zkratky a představuje svou kapelu, Polívka provází Karla Šípa na Tour de France a Donutil vypráví o Kodetovi a jeho zájezdu do Anglie. Celý 6. díl se věnuje scénkám z Možná příjde i kouzelník .... - scénky Klíště; Luda; Kubrt, Stanik a nálev od Lábuse a Kaisera, výuka na housle Wimmera a Černocha, Kaiserův tělocvikář, a pár písniček ze jmenovaného pořadu. Díl číslo 7 začíná parodií Zdeňka Izera na pořad ředitele TV Nova pana Železného s názvem Volejte řediteli, pak si Lábus promluví o dospívání s Kaiserem, Šimek potká Felixe Holzmanna s dárečky, v Televarieté si Dvořák u Bohdalky koupí vrchní díl plavek na klečení v jahodách, Wimmer s Černochem budou mluvit o manželství, Mládek poví pohádku O zlaté rybce a vše uzavře Donutil vyprávěním o svém mládí. Zazpívá Korn a Pepík Dvořák. Díl číslo 8 jsem ve vysílání nezachytil, ale z pozdějšího vysílání dedukuju, že se jedná o díl věnovaný Silvestru a je nazvaný Silvestrovská hitparáda televizní zábavy (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10113294015-hitparada-televizni-zabavy/). Uvidíme Kaisera a Lábuse jak se dívají na na televizi, Izera s Dobrodinským v Carreras šou v Šanci, vtipy odvypráví Krampol, scénku o baličovi a jeho dceři ztvární Luděk Kopřiva s Veškrnkou, Dejdar přidá historku o Marku Ebenovi, Pepa Dvořák nám v Šanci předvede opilce a na závěr Kaiser, Lábus a Korn budou otvírat šampaňské. 9. díl se věnuje televizním soutěžím, v Šanci vystoupí Izer s Dobrodinským v Riskuj, Nikdo není dokonalý a v kuchařské soutěži, dále v Šanci zpěvačky Simonová s Bartošovou v soutěží se zmrzlinou a sestry Havelkovi v soutěži Drahoušek, další soutěže bude ze Šarády Uhlíře a Šípa o párech a pak soutěž zvaná Prdlačka. V 10. díle je vojenská přehlídka v Kouzelníkovi, Jana Paulová svádí generála Pepu Dvořáka a pak zazpívá, trocha parfému bude v Kouzelníkovi, Jiří Sovák vypráví o stáří, Jiří Krampol o skleróze, pohádku O Marušce a rusky o Smolíčkovi poví Ivan Mládek, Dejdar si zahraje Mrazíka a zatančí s L. Vondráčkovou a vše uzavře Krampol se Šimkem při vítání olympioniků z Barcelony. Díl číslo 11 začíná Jiřím Sovákem, který imituje ptáky v silvestrovské show, v Televarieté Bohdalka prodává růže Dvořákovi, pak hostí německého obchodníka a následně hrají scénku z výzkumného ústavu. Jaroslav Čejka s Leškem Semelkou zazpívají koncertní árii, Zdeněk Svěrák vypráví o Cimrmanovi, Věra Špinarová zpívá píseň z lístku na MHD a pak duet s Pepou Dvořákem, pak si on sám vystřihne svou oblíbenou roli vodníka Čochtana s Ivetou Bartošovou, Donutil vypráví o dirigentu Fr. Belfínovi a o natáčení Balady a dočkáme se také novodobé ukázky z práce dabérů od Vladimíra Hrona. Část 12. dílu je určena tančení - vystoupí Pražská šestka v podání baletního souboru složeného z herců v Kouzelníkovi, pak tamtéž uvidíme skutečný balet, bohužel zase nefunguje opona, tak nám to musí Kaiser komentovat. Uhlířovu píseň Polobotka semišová ztvární baletky pod vedením Pepy Dvořáka a výuky společenského tance se ujmou Wimmer s Černochem, navíc si Zich, Janda a Bobek zavzpomínali na mladá léta a zazpívali si jako kluci. Z Televarieté uvidíme scénku o sobotním obědu s kachnou a scénku o vyhozeném chlapovi z bytu a zvědavé sousedce. Na závěr zazpívá Korn a po něm sám Karel Gott s Jirkou Bartoškou. Ve 13. díle Pepa Dvořák předvede monolog Harpagona, Lábus Maryšu, Lucerna v podání Gotta a Jany Hlaváčové, zavítáme mezi komparzisty v Televarieté s Dvořákem a Bohdalkou a pak jsou scénky o manželství a z úřadu, režisér Kaiser režíruje svou otěhotnělou manželku Konvalinkovou, na závěr se v Sešlosti sejdou Císler, Janžurová a Nekuda. Díl č. 14 opět uvede na scénu Kaisera a Lábuse s lepičem hradů v Kouzelníkovi, v Televarieté Bohdalka s Dvořákem vystoupí ve třech scénkách - nákup nábytku, nová soutěž a u piána, dále se od Svěráka a Mládka dozvíme o vzniku Baletu Českosl. televize a následuje jejich společná scénka s L. Sobotou o zadrženém řidičském průkazu. Na závěr nás Černoch s Wimmerem naučí používat mobil. Celý díl č. 15 je věnován písničkovým klipům známých zpěváků. () (menej) (viac)

FFilipCZ

Takovéto pořady, které jsou představeny pomocí hitparády, se už prostě netočí. V televizi samé sračkoidní seriály a rádoby napínavé a zábavné reality show. Všechno to stojí za starou belu. Je příjemné si alespoň takovouto retrospektívou připomenout, že dříve se v té televizi dalo opravdu a od srdce zasmát a pobavit. ()

kingik

Bohatý televizní archív nabízí bezpočet scének našich předních bavičů, které i po letech (relativně) baví. Pojem "relativní" pobavení mám sice v závorce, ale je na něho potřeba brát zřetel, a k úspěšnému vstřebání jednotlivých dílů je také zapotřebí nálada a shovívavost, kterou si k televizním obrazovkám vezměte sebou. Střihové pásmo uváděné Martinem Dejdarem je sestaveno ze známých, ale také pozapomenutých scének a vystoupení, které nezapřou dobu svého vzniku. Nejde ani tak o prudkou ztrátu aktuálnosti drtivé většiny z nich, ale především o vyznění, které vesměs není jiné než naivní, občas až infantilní. Pak jsou ovšem i případy scének, které nebyly vtipné ani v době svého vzniku a jejich zpopularizování u diváků je dodnes možné brát jako prohřešek proti dobrému vkusu humoru. Takové scénky pak dostaly označení "nesmrtelné" a je jen na divákovi jestli to odsouhlasí. Je docela možné, že během pořadu nehnete ani pověstnou brvou a vyšeptané, vyšumělé anebo vyčpělé scénky s vámi neudělají vůbec nic. V tom případě chyba není ve vás, ale takovou úroveň měl kdysi televizní humor. A je docela zajímavé si ho zmapovat a nepřijít, pokud možno, o dobrou náladu, kterou by právě tenhle zábavný výběr měl zachovat. Jestli se to daří nebo naopak nedaří, to už by si měl každý posoudit sám, a každý si tam jistě něco vtipného najde, protože je z čeho vybírat a jedním dílem to nekončí.60% ()

kulyk

A jen houšť. Já bych si moc rád do budoucna pochutnal na sestřihu ze sestřihů, či ještě lépe, sestřihu sestřihů sestřihů. Proč vymýšlet něco nového, že? Vždyť ti mrtví či uvadající již všechno udělali za nás, není důvod investovat všemocný kapitál či nedostatkovou invenci. Pojďme vykrádat do alelůja, divák to sežere, neboť je sklerotický alkoholik se sklony k idiocii. Hlavně abychom dokázali na příštím konkurzu vybrat mozkového giganta, který tohle stoosmdesáté šesté louhování pigi-čaje dostatečně poutavě nazve...co.... co třeba Kolo plné hvězd? ()

Ydrosten

Vezměte formát nejlepšího pořadu, vyberte z něj ty nejlepší scénky ( zajímal by mě systém výběru a kdo určuje co je nejlepší scénka ) udělejte z toho nový střihový pořad a opakujte do zblbnutí. Postupem doby se nabalí několik nejlepších scének i z jiných pořadů ( opět vybíraných někým, kdo si myslí že je to humor ) a poté následuje už osvědčený systém " to nejlepší z nejlepšího, ze střihových pořadů sestříhaných do uceleného pořadu Bohužel tohle prostě ocenit nedokážu, hlavně v případě že se blíží konec roku a těchto střihových pořadů který vybírá ty nejlepší scénky z nejlepších zábavných pořadů, se vyrojí tolik že je od sebe ani nerozeznáte. Kdykoliv se na takový pořad podíváte, vidíte po devatenácté tu samou scénu, kterou jste už viděly během týdne několikrát. Nechápu tyto pořady. ()