Voják Miller (Toby Kebbell) se vrací z války v Afghánistánu konečně domů. Idyla však netrvá dlouho. Miller odhalí spiknutí, do kterého jsou zataženy zpravodajské služby a nebezpečný drogový kartel. I když mu jde o život, rozhodne se toto spiknutí překazit, i kdyby ho to mělo stát život. (toy79)

Zeebonk

Film o chlápkovi který se čerstvě vrátí z Afghánistánu, nechá si od kámošova bratra dohodit job, který zahrnuje především sledování špionské slečny se kterou občas prohodí pár slov a odhalování čehosi megaspikleneckého. Jo a nakonec si udělá na sídlišti střelnici z tamnějších negrů. Už při čtení obsahu jsem si vzpomněl na Kráčející skálu, kde má sice hlavní hrdina místo M16ky dřevěný trám a nestřílí negry, nýbrž mlátí árijské chlapečky. Ač je The Veteran o nějakou tu třídu menší béčko, má o něco promyšlenější scénář a jako celek to působí krapet realističtěji, tak o to víc je to kurva hrozná nuda. Těch prvních 40 minut jsem se zoufale snažil soustředit, vzdal jsem to a někdy v 80té minutě jsem poklimbával. Závěrečná přestřelka sice nebyla žádná špica, ale po takové nudě to bylo vysvobození a konečně něco koukatelného. Tak dávám dvě, jelikož se cítim provinile, že jsem se na tu ptákovinu dostatečně nesoustředil. ()

verbal

Další ubohý, řemeslný vrah s traumatem z války, který místo péra honí v horečnatých snech Al-Kaidu a nedokáže se vyrovnat s realitou. Chudák! Macešská vlast se k němu otočí zády, i když ji tak udatně bránil před nájezdníky z Afgánistánu, kteří by se jinak vylodili v Doveru, a jelikož mu po samopalu lopata příliš nevoní, nechá se na IČO zaměstnat u zkorumpovaných tajných služeb a deratizuje v Londýně tenoristické muňky. "Brutálně akční" devadesátiminutové ježdění autem po městě a unylé sledování nějakých přičmoudláků nevytrhne ani celkem slušná závěrečná přestřelka s přátelskými černoušky z mírumilovných pouličních gangů. ()

zekon

Čekal jsem co se z toho vyklube a ono celkem nic. Připadalo mi to jakože si chce někdo formou béčka hrát na umění a bohužel se to nepovede. Voják speciálních jednotek se změní v detektiva, potom zase zapomene jak se bojuje v ulicích a coby mstitel který neví za co se mstí vystřílí většinu zlých a malý zlý jej zastřelí kdoví odkud. Za to že to nemělo happy end dám 2 ale jinak spíš teda 1*. ()

Flipnic

Takový průměr ... Vycvičený mladý vojenský veterán se vrací ze služby, aby zjistil, že ulice jsou plné kriminální špíny, drog, vymáhání výpalného, dětí s bouchačkami v rukou atd. Jeho výcvik není bohužel důvod pro přijetí do nějaké práce, takže nakonec bere práci u jisté tajné jednotky, aby zjistil informace o vysoce postavených mafiánech. Udělá si tak hned dvě skupiny nepřátel: pouliční gang a vysoce postavené zkorumpované osoby. Ve finále se pak chladně otočí proti všem a natrhne jim ..... . Celý film má pomalé vyprávění a moc se v něm neděje, finální zúčtování je ale naopak hodně dobré, navíc hlavní hrdina je sympaťák ... Klasická akční zápletka - vycvičený zabiják v ulicích plných krminálních živlů. Pro příznivce subžánru dobré ... ()

Hal_Moore

Téměř průměrný příběh dalšího válečného (Irák a Afghánistán) veterána, který má po návratu do vlasti problém s nalezením práce. A tak musí přijmout nabídku, která se na první pohled neodmítá. Preference má ty nejlepší a na doporučení se u podobných "zaměstnání" moc nehraje. Velmi chladný a emocionálně odtažitý Veteran, zasazený do prostředí ponurého Londýna (jeho "Projektové" části) nerozehrává zásadní příběh, ale zůstává minimalisticky při zemi, což hraje pro něj. Celou dobu sledujeme jen hlavního představitele, kterak se nutno říct vcelku realisticky vypořádává s kupícími se událostmi. Škoda jen samotného konce, ano, zřejmě takhle to v reálu opravdu většinou dopadne přesně takto, tvůrci si ale mohli připravit alespoň dovětek či nějaké důstojné zakončení. Přeci jen sledujeme film a ne příběh jednoho z mnoha. Dvě a půl. ()

• Ve scéně, kdy Danny Turner (Tom Brooke) nastupuje do auta k Millerovi (Toby Kebbell), drží v ruce láhev Lucozade. Po nástupu do auta však pije z láhve s čistou vodou. (Spectr)