Strážca spravodlivosti

• Česko Strážce spravedlnosti (viac)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (viac)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

Lacike odpad!

Takze bez pretacania som vydrzal 1 a pol dielu, co su prakticky 3 diely, pretoze tie ripy na nete su 2 diely spojene do jedneho. Dalsich 5 a pol dielov so preklikal aspon akcne sceny a bitky. Zapletky mi pripadali neskutocne nezazivne. Seagal je mizerny scenarista rovnako ako ta banda packalov, ktora mu so scenarmi pomahala. Nevydarili sa ani postavy. Nezaujala ma ani jedna zo Seagalovho týmu. A samotny Seagal tu je znova za poloboha a Columba v jednom, takze po chvili hned vie, co sa stalo. Co sa tyka akcnych scen, tak prestrelky su mizeria. Kazdy striela a nikto nic netrafi, kym neuplynie stanoveny cas po ktorom to ako zazrakom schytaju iba zaporaci a svihnu sebou o zem. No a bitky? Dost nekonzistentne jak kvalitou, tak prekvapivo aj prevedenim. Je zvlastne, ze diel od dielu sa lisia tym ako su natocene podla toho, ktory reziser bol na place. Taku nekonzistentnost v style som u serialu este nevidel. Raz za par dielov sa najde nejaka slusna bitka a minimalne jedna sa mi fakt pacila. Seagala v nej vidno po cely cas, pouziva rychle chvaty, lame ruky a dokonca aj kope. A na svoj velky bachor aj prekvapivo dost vysoko. Ale zase vo vela dalsich bitkach skoro nic nevidno. Kazia ich velke detaily a rychly strih. Samotny Seagal tu zo zaciatku vyzera dobre. Ma sice nadvahu ale vhodne oblecenie. Nema briadku, satku, okuliare, vypchatu vestu nic. Bohuzial s pribudajucimi dielmi postupne nasadi siltovku otocenu dozadu, okuliare a kto vie ako to dopadlo v dalsich dieloch. Na celu seriu nemam chut a obrazok som si urobil dostatocny z tych siedmych dielov x 2 cize dokopy 14 dielov. Pre normalnych ludi to je srata casu a pre fanusikov Seagala asi tiez. 1/10. ()

borec999

Seagal to skúsil v seriálovom svete, no ani tu kariéru znova nenakopol, čo asi už nikoho neprekvapí. Seriál sám o sebe, je taká priemerná béčkovina, v ktorom je Steven veliteľom tímu vyšetrujúcim rôzne kriminálne prípady. Akcie je pomenej (aj keď jej kvalita nie je úplne zlá) a keď je "najhoršie" tak sa do akcie zapojí aj samotný Seagal. I keď je pravda, že sa moc nepretrhne a väčšinou si vystačí len so zbraňou. V 90tych rokoch, keď mal Steven o 20 rokov a 50 kíl menej by to možno skončilo ako kultový béčkový akčňák, dnes ide skôr o miernu zbytočnosť, ktorá je síce sledovateľná bez väčších ťažkostí ale veľa fanúšikov si nenájde. Na hrane medzi 2*  3*. 45% ()

SeanLSD

SS nielenže tu hrá, ale to aj produkoval a dokonca napísal, ale napokon to nebola až taká katastrofa, ako by si od toho niekto sľuboval. Ale ani žiadna výhra. Videl som kedysi zlomok, na viac ma nikto nedostane, nepozerám ani onakvejšie seriály. Na jednej strane je tu zrejmá esencia všetkého, čo zo Seagala urobili scenáristi za celú jeho kariéru, na druhej strane je Stevenovi jasné, aké trendy fičia - fičí telka, fičia seriály a fičia high-tech vedecké sofistikované kriminálky. No a tak sú zápletky krimi, SS s tajnou, temnou a drsnou minulosťou tu má dokonca svoj, celkom sympatický, vyšetrovací tím, kde oni sú pekní a on charizmatický (ale nie naopak) a riešia sa prípady. Ale všetko je to také nejaké... nijaké. Možno keby som sledoval tento typ televíznej zábavy, dám viac, hádam aj popri skutočnosti, že pri tom všetkom vyššie spomenutom je samozrejme vždy jasné, kto je tu najvác, a keď je potreba, šéfko vylezie z auta a všetci dostanú poriadnu nakladačku! ()

m.a.t.o. odpad!

Steven Seagal sa rozhodol po účinkovaní vo videofilmoch skúsiť šťastie na televíznych obrazovkách s vlastným krimiseriálom. Po úvodnom dvojdiele musím povedať, bohužiaľ! Základnou chybou je dĺžka trvania jedného príbehu - cca 80 minút. Keďže máme dočinenia s vyslovene blbým scenárom s množstovm logických chýb a dialógmi tak trápnymi akoby ich písalo 8-ročné dieťa, je jasné, že divák už po pätnástich minútach zaspáva. Rozhodne to nezachráni ani režisér - Stevenov dvorný direktor posledných rokov Keoni Waxman nato jednoducho nemá a aj keby mal, tak s takým scenárom v rukách by veľa vody nenamútil. Od nudy diváka veru nezachráni ani akcia (Steven sa opäť raz "zapotil") či nebodaj herci. Walker forever! ()

sniper18

Hodnotenie po vzhliadnutí celej série. Je to mierne nadpriemerný akčný krimi seriál so Stevenom Seagalom. Čo sa týka príbehov, tak spočiatku sú krimi zápletky príliš obyčajné až nudné, v ničom nezaujmú a rovnako je na tom aj celé vyšetrovanie, takže dejovo v nich nie je o čo stáť, ale po prvých troch dvojdieloch sa to už vylepší, síce stále to nie je nič výnimočné, ale aspoň sú už tématiky zaujímavejšie, rozmanitejšie, opäť sa začne trochu riešiť Seagalova minulosť, čo platí takmer o každom jeho filme a tak sa to už prenesie aj sem. Čo sa akcie týka, tak v každom diely je po jednom, dvoch súbojoch, pričom takmer všetky sú len proti jednému protivníkovi, takže sú krátke a aj keď vidno, že Seagal robí svoje chvaty sám, ale sú často tak mizerne natočené a zostrihané, že to už viac ani nejde a hlavne v prvých dieloch, neskôr je to už predsa len lepšie, ale stále to nedosahuje ani len úroveň Seagalových videofilmov. Lepšie sú už na tom prestrelky, niektoré väčšie, iné menšie kde síce nie je moc zabitých, ale nie sú najhoršie podané a páči sa mi slušná rozmanitosť zbraní, ktoré sa v nich používajú. Ale aj tak je príjemné vidieť opäť seriál, kde sa o akciu starajú hlavné postavy a nevolajú pri každej príležitosti zásahovú jednotku, ako je to takmer vo všetkých podobných súčasných seriáloch. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Steven Seagal tu hlavne kvôli typom zápletok nemá tú svoju typickú charizmu pomstiteľa, známu z väčšiny jeho filmov, ale páči sa mi, že aj napriek tomu, že je policajt, tak nemá problém ťažko ublížiť alebo dokonca zabiť protivníka, ktorý už nepredstavuje hrozbu a navyše, keď si na seba navlečie nepriestrelnú vestu a vezme brokovnicu, tak je to stále ten prvotriedny akčný herec, ktorý by bez problémov dokázal utiahnuť akýkoľvek nákladný akčný film. A zvyšné seriálové postavy síce nemajú na akýkoľvek známejší televízny seriál poslednej doby, ale s nikým nemám problém, hlavne ženské postavy sú celkom slušné. Veľkým záporom je až príliš viditeľná nízkorozpočtovosť, policajná stanica pôsobí ako nejaký zrub na Aljaške a pri prvých dieloch som mal pocit, že sa odohrávajú pomaly na jednej ulici, čo teda rozhodne neprospieva, ale aj to sa časom čiastočne vylepší, pribudnú lokácie a už sa na to hneď lepšie pozerá. A čo sa týka réžie, tak väčšinou sú to režiséri známi už zo Seagalových videofilmov, takže to nič výnimočné byť ani nemôže. Krátke zhodnotenie jednotlivých dielov: Deadly crossing (45%- slabší príbeh, nudné prostredie, mizerné súboje, ale dobrá záverečná prestrelka), Street wars (45%- prakticky to isté), Dark vengeance (50%- to isté, ale lepšie súboje, v ktorých už konečne aj niečo vidno), Brotherhood (55%-čiastočné vylepšenie takmer po všetkých stránkach, ale nič výraznejšie), Lethal justice (70%- výrazné vylepšenie, zaujímavé zápletky aj lepšia akcia), Urban warfare (75%- najlepší diel série- Seagalova minulosť, dobré nové vedľajšie postavy a dve najlepšie akčné scény série, finálny súboj v prvom diely a vystrieľanie afgánskych vojakov v druhom, ale obe aj tak trpia hroznými uhlami kamery), Payback (65%- slabšie využitý najväčší potenciál, konečne Seagal v uzavretom prostredí v boji proti vycvičeným vojakom, stále sa tu niečo deje, ale Seagal tu prekvapivo nemá žiadny súboj, iba tri priemerné likvidácie, jeho tým má nanešťastie viac priestoru a režisér Lauro Chartrand moc nevie točiť prestrelky, čo dokázal aj v Seagalovom filme Cesta smrti a tu ide práve hlavne o ne). Takže nie je to až taký zlý seriál, ako spočiatku vyzerá, ale má význam prakticky len pre Seagalových fanúšikov, ostatní tu ani nemajú moc o čo stáť. Škoda, že tá akcia je tak zle natočená, viaceré hlavne súboje mali veľký potenciál. Radšej by som uvítal filmy, väčšina Seagalových videofilmov je podľa mňa lepšia, ale ak bude druhá séria, tak si ju tiež pozriem. () (menej) (viac)

• Seriál byl původně vydán jen na DVD a svou premiéru si dříve odbyl na českých stanicích než v USA, kde později seriál koupila stanice ReelzChannel. Tam se poté stal nejsledovanějším pořadem televizní stanice, která později následně požadovala natočení druhé série. [Zdroj: Gorilla.cz] (ČSFD)
  • Natáčeno ve Vancouveru v Kanadě od července do prosince 2010. (ssfan)
  • Pracovní název seriálu byl "True Justice". (ssfan)