Přestože se Japonsko od druhé světové války otevírá světu stále víc, myšlení lidí se tak rychle změnit nedá. Vito, který se narodil v Japonsku, ale je napůl Filipínec, to poznává na vlastní kůži. Je falešně obviněn a odsouzen. Ve chvíli, kdy se dostává na svobodu, se ze všech sil snaží splnit si svůj sen. Hana je sice Japonka, ale život jí poznamenal otcův zločin, kvůli kterému přišla o hlas. Tihle dva se jednoho dne setkají a snaží se změnit svůj osud. (ainny)

Tsuki

Krásné. Tohle je přesně ten typ seriálu, který má co říct a nechybí mu určité poselství. Právě proto se mi tolik líbil. Navíc herecky překvapila nejenom Aragaki Yui, ale především Matsumoto Jun. Z jiných rolí, jaké měl v Gokusenu, Hana Yori Dango nebo v Lucky Seven, jsem měla pocit, že nedokáže zahrát nic jiného než "frajírkovský" typ, ale vypadá to, že jsem se zmýlila. Tady měl totiž naprosto odlišnou roli milého, skromného a trochu citlivého kluka, který by rád zapomněl na minulost a jednoduše žil svůj život jak nejsvědomitěji dokáže a s úsměvem na rtech. Musím říct, že byl v téhle roli hodně přesvědčivý a moc se mi v ní libil. Na druhou stranu Oguri Shun tady měl oproti svým ostatním rolím tentokrát spíš roli negativní, což ale bylo taky zajímavé sledovat. Hlavní ale pro mě byla ta atmosféra, která se seriálem nesla. Ainny to tady napsala výstižně a moc pěkně, takže už netřeba nic dodávat :) ~(4,3)~ ()

ainny

Před napsáním komentáře jsem si musela dát pauzu a celý seriál rozdýchat... rozdýchat závěr, který neuvěřitelně vygradoval, rozdýchat Oguriho, kterého neznat z dřívějška tak si neumím představit jeho romantickou polohu, rozdýchat Yui Aragaki, která ač bez hlasu "mluvila" tak že jsem skoro nepotřebovala titulky a v neposlední řadě rozdýchat Matsumota kvůli kterému jsem si to pustila. Byl v téhle roli výborný, tatam byl namyšlený Tsukasa a jeho úsměv byl přesně takový jaký měl být - upřímný a bezelstný. I když je japonská nechuť vůči cizincům známá, tak mě zaskočilo jaká zášť a nevraživost přetrvává i vůči míšencům, kteří se narodili v Japonsku a měli tu "smůlu", že jeden z rodičů není Japonec. Seriál je natočený bez příkras a ukazuje japonskou společnost takovou jaká asi je. I když i tady je romantický prvek, tak není ústředním motivem. Vyplývá z děje naprosto přirozeně, doplňuje ho a rozvíjí. Čistá láska Hany a Vita je protikladem k Vitově minulosti, je spojujícím prvkem přítomnosti a možná i příslibem do budoucnosti... ()

loveless

This is a story of love and justice of a man who lived his life heroically... Vito je jedním z milionů hrdninů všedního dne, člověk co se moc snaží a přestože to má těžké, dokáže se usmívat, ačkoliv jeho úsměv není často projevem radosti. Silný příběh o diskriminaci v současném Japonsku s vynikajícím Junem Matsumoto v hlavní roli a neméně výbornou Yui Aragaki, která jako Hana-chan dokáže mluvit i bezeslov. ()