The Hound of the Baskervilles

všetky plagáty
Horor / Mysteriózny / Krimi
Veľká Británia, 1982, 4x30 min

Britský čtyřdílný televizní seriál je adaptací knihy sira Arthura Conana Doyla The Hound of the Baskervilles. Slavný detektiv z Baker Street, Sherlock Holmes (Tom Baker) a jeho kolega dr. Watson (Terence Rigby) jsou požádáni venkovským lékařem dr. Mortimerem (Will Knightley) aby dohlédli na bezpečí sira Henryho Baskervilla (Nicholas Woodeson), jehož strýc nedávno za podivných okolností zemřel. Doktor Mortimer je přesvědčen, že za smrtí sira Charlese je chorobný strach ze psa, který podle legendy pronásleduje rod Baskervillů. (mahler)

PanCitron

Po asi xté adaptaci asi nejslavnějšího případu Sherlocka Holmese už opravdu nezáleží kdo je vrah, ale kdo je Holmes a Tom Baker rozhodně pro mě Holmesem je (No ostatně od Doktora k Holmesovi to až tak daleko není). Naproti tomu Watsonovo obsazení podle mě nedopadlo tak dobře a jeho postava mi přišla dost nijaká (ne moc výrazná oproti jiným Watsonům), přesto v konečném výsledku je tato adaptace asi jedna z nejlepších co jsem viděl (a taky jedna z nejpřesnějších). ()

mahler

Zpracování je krásně temné a ponuré, knižní předloze velmi věrné (pochopitelně neb má dvě hodiny) a dobře zahrané. Ale ten pes, ten pes to nakonec zazdil a ubral tomu jednu hvězdu. ()