Několik let po skončení občanské války se bývalí vojáci Konfederace snaží uživit v horském městečku jako horníci těžící měď. Seveřané se na ně ale stále dívají jako na nepřátele a snaží se je z obchodu s mědí vyštípat. Hlavní slovo má pan Henderson (Ian Wolfe), v jehož službách pracuje zástupce šerifa Lane Travis (Macdonald Carey) a kráska Lisa Roselle (Hedy Lamarr). Když do města přijede pouťový kouzelník a střelec se zázračnou muškou Johnny Carter (Ray Milland), zoufalí Jižané ho požádají o pomoc a ochranu. Domnívají se totiž, že muž vystupuje pod falešným jménem a ve skutečnosti je to jejich bývalý plukovník z vojska Konfederace. (rikitiki)

Martin741

Skoda ze sa to prisernepomaly rozhybe, fakt prva polhodina az tristvrte hodina bolo tempo pomale, pomaly az ospale, nevedel som, ci to mam vypnut. Potom sa ale rozbehla prava filmarska jazda, Ray Milland je tu v kladnej roli, ma na starosti ocharnu maleho westernoveho mestecka - do toho sa este riesia zalezitosti z US obcianskej vojny 1861 - 65 a armady Konfederacie : 85 % ()

liquido26

Netradiční westernová dvojice Milland - Lamarr (oba jsem je v tomto žánru viděl poprvé) se představila v tradičním a nijak zásadním westernovém příběhu. Snímek měl sice světlé okamžiky, ale nebylo jich mnoho. ()

rikitiki

Veskrze průměrný western, který má sice dobré nápady, ale nedokáže je využít. Třeba to cestování na zapřenou, nebo ukradené peníze Unie. Souboje nejsou napínavé. Drama citů se nekoná. ()

NinadeL

Po Samson and Delilah druhý barevný film Hedy Lamarr a její první western. Hedy se hodila do toho žánru podobně jako Marlene Dietrichová - nečekaně dobře :) Kdo by to byl řekl, ale i tak specifický půvab se v takovém drsném prostředí neztratil. ()

Mol

WHEN YOU KILL A MAN, HE DIES JUST AS BAD OR JUST AS STUPID AS THE MOMENT WHEN YOU PUT THE BULLET IN HIM. IF YOU LET HIM LIVE, HE'S STILL GOT A CHANCE TO LEARN THINGS! Na Raye se dobře dívalo a protřelí zástupce šerifa mu byl důstojným protivníkem. Jen si myslím, že Cora byla mnohem lepší než Lisa a pro mě by s ní byl každý den jako 31.února. Co se týče akce, tak ta bohužel nemá dostatečnou hloubku, ale moc se mi líbil entrance zástupce Travise. Správnej gauner a myslím, že by si rozuměl s lidmi jako byli Santer, Forrester nebo Rollins. ()

• Souběžně s filmem vyšla v roce 1950 také komiksová adaptace. (NinadeL)