Sherlock Holmes a Dr. John Watson - klasické postavy autora Sira Arthura Conana Doyla, ožívajú so svojimi prípadmi v novodobom Lodnýne 21. storočia. Nadišiel deň Johnovej svadby a Sherlock má ako svedok predniesť príhovor. V prejave sa vracia k mnohým prípadom, ktoré s Johnom spoločne vyriešili. Ďakuje Johnovi, že mu veľakrát zachránil život a postupne odhaľuje rôzne záhady aj neobjasnené vraždy. Predtým, ako ukončí svoju reč, si uvedomí, že v sále je prítomný vrah, ktorý má v úmysle zavraždiť jedného zo svadobných hostí. Pochopí, že práve teraz vzniká nový príbeh a informuje Jonha a Mary o význame Znamenia troch. (STV)

Vesecký

Tušil jsem, že se jedná o seriál, ale zároveň jsem si myslel, že jde o adaptace příběhů skutečného Sherolocka Holmese. To bylo zásadní zklamání. Do moderní doby je ovšem zasazen Sherlock, který má s tím Doylovým jen pramálo společného, snad jen jeho deduktivní metodu, jinak se chová jako cvok a všude kolem rozsévá zmatek, rozhodně mi to nesedělo a jestli toměla být komedie, tak to zas tak moc k zasmání nebylo. Ale samotná vražda, ta trošku dojem vylepšila. ()

Milano33

Svadba a prípad, obe proporcie vyskladané z najmenších maličkostí a zároveň vkusne skĺbené dohromady. Exemplárna ukážka toho, že na detailov proste záleží. Nič nebolo na vyše, všetko malo svoje opodstatnenie, čo sa retrospektívne efektne zužitkovalo. Toto bola skutočne nádherná a nostalgická púť priateľstvom Sherlocka Holmesa a Johna Watsona, tejto neodlučiteľnej dvojky. Oni sú stvorení jeden pre druhého, veční parťáci a ani svadba na tom nič nezmení. Sherlock sa role svedka zhostil naozaj svojrázne, hoci spoliehal na racionálne myslenie a nedával najavo emócie, nakoniec sa ani on tomu nebránil a intenzita tej chvíle ho skrátka pohltila. Jeho reč bola mimoriadne senzitívna, emočne ukotvená, ale aj šialene zábavná. Tento sociopat vie poriadne rozvíriť vody a spraviť svadbu ozaj divokou. ()

berg.12

'A žili spolu šťastně až do smrti'. Ďábelský scénář, skvělá práce s časem. Vše co následuje po tomto dílu, je jakoby princ umřel na souchotiny, z princezny se poté stala alkoholička a horší než byl zlý drak je čarodějnice, o které do té doby nikdo nevěděl. Což nemusí být úplně špatně, jen to nesplňuje nastavená příběhová očekávání. Po tomhle předělu je to prostě jiný Sherlock a většina by si přála, aby zůstal u toho zabíjení draků. Znovuzhlédnutí po letch na jeden zátah vytváří o něco celistvější a shovívavější dojem a na svém hodnocení seriálu nemusím vůbec nic měnit. ()

malylada

Tak trošku jsem byl překvapen rozjezdem předchozího dílu, který navazoval na předchozí sérii a zvolil humornější formu na úkor zápletky. Pro mě nečekaně ve stejném duchu, což z mého pohledu Sherlockovi hodně škodí. Vtipy šlapou a fungují, ale nemůžu si pomoci, s přibývajícím časem až rutinní záležitost. Hlavní zločin se táhne, je banální a místy přetažený za vlasy. Sherlockovi dochází dech a směr, kterým se vydal není to pravé ořechové......6/10 ()

filmmovier

Jak byly předchozí dvě prostřední epizody nejslabší, tak tahle je naopak moje nejoblíbenější napříč celým seriálem, a může za to jak zápletka s opaskem, tak i úchvatná, dechberoucí, svižná a neskutečně vtipná část ze svatby. Prostě epizoda tak svěží, která nejlépe ukazuje, co je na tom seriálu tak strašně super. 100%. ()

• Táto epizóda obsahuje niekoľko referencií na film Temný Rytier (2008): v úvodnej scéne majú lupiči masky, aké pri krádežiach nosili kumpáni záporáka Jokera, veliteľ Sholto má spálenú polovicu tela na štýl Harveyho Denta a v scéne na lavičke Sherlock nečakane zmizne priamo uprostred rozhovoru, presne tak ako to je zvykom pre superhrdinu Batmana. (Phosphorus)
  • Název epizody The Sign of Three (Znamení tří) je inspirován názvem novely sira Arthura Conana Doyla "The Sign of Four" ("Znamení čtyř", česky také jako "Podpis čtyř"). (Anyk)
  • Mezi Wi-Fi sítěmi, dostupnými v blízkosti bytu Sherlocka Holmese (Benedict Cumberbatch), je vidět i síť s českým názvem "webchodit". (hypo97)