Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (TV Markíza)

Melios

Epizóda ,ktorá mimoriadne naserie die-hard fanúšikov pôvodného konca jednej z najintelektuálnejších literárnych postáv modernej éry. Už tu o tomto filme bolo povedané a napísané dosť ,preto budem veľmi stručný. Niekomu sa môže toto dielo zdať ako prznenie pozostalosti Sira Arthura Conana Doyla s prepisovaním jeho pôvodnej dejovej linky. Lenže doba sa zmenila a tak to potrebovalo niečím ozvláštniť. A tou osobitou zmenou bolo práve zvýraznenie Andrewa Scotta aliaz "pána M" a jeho herecký výkon plus úplná šialenosť je absolútny strop v oblasti herecký výkonov ( Miestami mi to prišlo až desivé ). Viac o tom nemusíte vedieť ,pretože tu dostanete milión šokov ako na nejakej šokovej terapii ,ešte viac zvratov ,chaos ,rozuzlenia, nové prípady...jednoducho všetko. Môj osobný favorit ,u ktorého ale nevyzradím prečo. Bolo okolo toho veľa kecov a ešte viac budete mať ,keď dáte na moje slovo a dopozeráte sa až sem. Teraz mi ostala len jediná otázka... /SPOILER/.........................................................................................................Ako dokázal Sherley sfejkovať svoju smrť?...Známka: S ()

herr_carter

VŠICHNI MAJÍ PRAVDU - TOHLE BYLA 90 MINUTOVÁ NAPROSTO STRHUJÍCÍ JÍZDA, SNAD NEJNAPÍNAVĚJŠÍ, JAKOU JSEM KDY VIDĚL !!!!. Před začátkem této poslední epizody obecně ještě zdařilejší série, než v prvním případě, jsem se kouknul na rating a říkám si, 97 %? To jsem snad ještě u ničeho nikdy neviděl, přitom přes 1000 hodnotících není zrovna málo na utvoření takové cifry. Teď jsem asi půl hodiny po dokoukání a můžu Vám říct, že ještě teď a nějakou dobu mi půjde hlava kolem - neskutečné. To napětí a hlavně spád se snad ani nedá normálně popsat, na hodinu a půl jsem zapomněl jak se jmenuju, kde pracuju a v jakým městě žiju, tak moc mě tenhle díl pohltil. Jedině dobře, jelikož takovéhle nakopnutí do další série si filmový divák, dychtící po napětí a po tom znovu spatřit své oblíbené herce v akci, může jen a jen přát.................moje hodnocení = 10 z 10. ()

pakobylka

----- "Tak se to dělá, když chceš lidem vnutit velkou lež. Obalíš ji pravdou, aby to snáze spolkli." ----- Jeden z TĚCH příběhů, které dávají vyšší smysl všem imaginárním světům pohyblivých obrázků ... a dávají život - či dokonce propůjčují nesmrtelnost jejich hrdinům i antihrdinům. P.S.: V průběhu děje kromě jiného uvidíte, která z žen - kromě TÉ ženy ... víte přece, o kom je řeč - zaujímá pevné a vpravdě nezastupitelné místo v Sherlockově životě. ()

Anderton

Moriarty videl prvý diel druhej série a rozhodol sa, že musí slečnu Adlerovú prekonať. Skoro sa mu to podarilo. Namotaní diváci tu musia hltať každú scénu až do finále, kde je jasné, že veci sa zdajú byť inak, akými v skutočnosti sú. Lepší "vrabec na streche", ako "holub vo vreci pri bazéne". Toľko k porovnaniu finále oboch sérií. ()

vyfuk

Geniální, granciózní, a naprosto dokonalé. Opět jsem se bál, že finále druhé série bude pro mne spíše zklamání jak by mohli tuto sérii završit, ale ono zase ne. Mít nízké očekávání na seriál Sherlock se spíše obrací k dokonalosti. Asi to budu dělat častěji. Tento poslední díl byl prostě dle mého dokonale propracovaný svou geniálností vůči celému principu. Pro někoho zároveň neoriginální pokud viděl druhého Sherlocka s Downey Jr., ale tento seriál je kouzelný v tom, že i když jsem film viděl hodněkrát, i přesto mne tato epizoda dostala. Prostě dokonalé. ()

• V čase 01:12:18, kdy se John Watson (Martin Freeman) pokouší rychle chytit taxi, protože s paní Hudsonovou (Una Stubbs) nic není, se na jedné ze zdí sousedních domů objeví graffiti s černými křídly a červeným nápisem: „I O U,“ což je zkratka pro anglické: „I owe you,“ – ústřední motiv epizody. (anule25)
  • Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) zmiňuje Česko ve větě: "Pěkné psací potřeby. České." (V původním znění: "Nice stationery. Bohemian.") (Weasley)