Svět budoucnosti za padesát let, rok 2015. Země začíná být přeplněná a je proto nutné najít ve vesmíru další planetu, na níž by se lidstvo mohlo usadit. Vesmírná loď IC-1 vedená kapitánem Meadem Ralstonem míří do vzdálených koutů galaxie, její pětadvacetiletá mise při hledání vhodné planety začala přesně před rokem. Harmonické vztahy posádky složené ze čtyř manželských párů jsou u konce, když doktor Steven Thomas diagnostikuje své manželce Helen onemocnění cukrovkou. IC-1 není vybavena inzulínem a jedinou možností záchrany Helenina života tak je okamžitá cesta zpět na Zem. Kapitán Ralston však návrat rezolutně odmítá a na lodi proto vypuká vzpoura. (dopitak)

zelvopyr

Inu, myslím, že je stylové (a plácám se za to po rameni) sledovat prastaré sci-fi úmyslně přesně v den, ve který se tehdy-budoucí příběh odehrává :-) a třeba si na to roky počkat. Ale to je tak nějak vše, co mě na filmu bavilo. Zaťatý kapitán, naivní ochotníci, trapný android, příběh 100% NÁMOŘNÍ zápletky vetknutý do vesmírných kulis. Jako obvykle, zatímco amíkům jdou ta scifi béčka nějak přirozeně sama od sebe, briti klopýtají a moří se... Uvědomí-li si člověk, že 3 roky po tomhle už byl Kubrick, tu naivitu - bohužel v negativním slova smyslu - moc odpouštět nejde. ()

dopitak

Na jistém sci-fi blogu se píše o lacinějším soap-opera provedení. Lze souhlasit. Vesmírná loď IC-1 nám asi dost připomene první opravdickou československou sci-fi (i název je zavádějící) Ikarie XB 1, jenžto však herecky je ve srovnání proti Britům zcela na výši. Příjemná stopáž 62 minut, příliš mnoho divokých zvratů a mrtvých. Přesto ji můžeme považovat za skutečnou, dobovou britskou sci-fi. ()