Jednoduchý, dětem určený příběh má vést mládež k ochraně přírody, má ji naučit, aby byla sama schopna o ni pečovat, chránit ji před zásahy nezodpovědných jedinců. Film vypráví o třech kamarádech, z nichž jeden vzduchovkou postřelí ochočenou veverku. Tento incident je znesváří, avšak hledání pytláka, jenž v lesním revíru bezohledně řádí, je znovu svede dohromady. (oficiálny text distribútora)

vitekpe

Predevsim detsky film s mirnym presahem do sveta dospelych. Jde o pry ochranu prirody, ale je to takove divne udelane, nejdriv deti strileji po veverce, pak ji zachranuji, pak jdou lovit do zelez a prirtom se tam jeden kluk chytne...no nevim. To, ze jim ucitelka ve skole rekne jednou vetou, ze ochrana prirody je dulezita...to mi prislo trosku slaby. ()

PatoP

Príbeh chlapca, z ktorého sa stal pytliak. Prvá filmová rola, ktorá preslávila mladého Mateja Landla. Ach, kde sú tie časy, keď aj Slováci vedeli natočiť pekný film o mládeži, a nielen pre mládež?! ()

Prubner

No nevím, ale scény zabíjení zvířat při pytlačení (dokonce za účasti dětí), se do dětského filmu nehodí. Tady tvůrci hodně přestřelili. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčalo sa v obciach Štefanová, Horná Tížina, Terchová a vo Vrátnej doline. Prvý záber filmu je na vrch Veľký Rozsutec v Krivánskej Malej Fatre. (dyfur) ()

• Natáčalo sa v obciach Štefanová, Horná Tížina, Terchová a vo Vrátnej doline. Prvý záber filmu je na vrch Veľký Rozsutec v Krivánskej Malej Fatre. (dyfur)