Kyle (Nicolas Cage) a Sarah Millerovi (Nicole Kidman) mají vše: přepychový dům u vody, exkluzivní auta i to, čemu se říká romantický vztah. Kyle, který je diamantovým makléřem, se právě vrátil z obchodní cesty a hned ho čeká terapie šokem: do jeho domu vtrhnou čtyři maskovaní lupiči s jedniným odhodláním – dostat se po dobrém či po zlém do trezoru plného diamantů. Je zde vůbec místo pro hrdinství? (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $24,094Tržby Celosvetovo $10,003,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $438,474 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $2,273,214 //počet predaných kusov ?║ príšerne prekombinované, Schumacher to už nezvláda ako kedysi a herecky dosť rozhárane /40%/ ()

D.Moore

Když se dívám na film s otřepaným námětem (a námět Teroru je otřepaný asi jako předvolební sliby), čekám, co se v něm stane „jinak“, čím se odliší od těch tuctů starších sourozenců. Pokud se neodliší ničím, jsem většinou zklamaný. Přesně to se stalo i teď. Teror je klišé od začátku do konce, navíc nezábavné. Zvratů je v něm sice nepočítaně, ovšem buď jsou předvídatelné nebo zbytečné, jeden střídá druhý až s kulometnou kadencí… A divák z toho má guláš. Joel Schumacher očividně napětí stále umí a Nicolas Cage s Nicole Kidman jsou jako zazobaný pár dobří, jenže když jim všechno ostatní podráží nohy… Je to špatně. ()

hous.enka

Taky jste měli ten pocit, že jste tenhle film už viděli? Tradičně krásná zrzka Kidman neustále objímá svého stárnoucího plešatého muže Cage, a přitom ten mladší je táááák sympatický. Ale v tomhle typu amerických filmů je důraz kladen na tradiční rodinu, takže... Takže tak :) Problémy prodejce diamantů jsou jistě zajímavé, ale vystačí akorát tak na devadesát minut. Což film skvěle splňuje. Akce je ve filmu přítomná, ostatní složky jsou poněkud oslabené (například logika - injekce se záhadně vypařila?). Zatímco na Nicole Kidman se stále pěkně dívá (ty černé šaty jsou naprosto perfektní a něco podobného by se mi do šatníku určitě hodilo), pohled na Nicolase Cage je už... no poněkud nezáživný. Snaží se být hrdinný, nad věcí a zejména uvažovat logicky a chladně (!!). Filmu zkrátka chybí esprit. Škoda, trailer byl tolik lákavý... ()

vegetol.mp

Rozhodně ne tak hrozné, jak se místní hodnocení tváří. Řemeslně solidně udělaný film, s dobrými hereckými výkony, kterému podráží nohy hlavně to, že je a) remakem a za b) podobných filmů už bylo natočeno mraky. Na druhou stranu, že by tohle bylo nějak o poznání horší, než Firewall s H. Fordem, jsem si fakt nevšiml. Je to zábavné, má to spád a dlouhé je to tak akorát. 70% ()

korbitch22

Nicolas se vrátil po sérii béček ke charakternějšímu hraní,pod taktovkou režiséra,který kdysi býval váženým tvůrcem,ale od jeho vynikajícího čísla 23 uteklo už hodně vody a hodně shitových režijních průjmů a přizvali k sobě bejvalku Tomíka Cruise,která nikdy hrát neuměla nikdy hrát umět nebude.Počáteční atmosféra filmu je výborná,Cage ze svého hereckého talentu neztratil vůbec nic a ze začátku fim hodně baví a připomíná starší Schumacherovské kousky.Čím víc se ovšem příběh divákovi odkrývá,tím víc zašnete,na jak fádních a přovařených zápletkách dnešní tvůrci staví.Film se v půlce změní v podrůměrné video béčko z 90tých let,s příšerným castingovým obsazením zlodějské party a z napínavého thrilleru se stane totální sračka,plná hrozných dialogů,iritujících scén a logických chyb,které vám vyustí do debilní pointy s rádoby překvapivým závěrem.Je to škoda,první půlku si Cage/Schumacher užívají komorního napětí s tajemnou zápletkou ala Fincherův Úkryt,aby se to změnilo v nahlavu padlou televizní břečku postavenou na směšné pointě.45% za výkon Nicolase,který hrát umí a chvilkové záchvěvy dobré režiserské práce mého oblíbeného režiséra.Jen nechápu proč si tyhle dvě kdysi věhlasné hvězdy filmového plátna dají dohromady spicha u příběhu,který by vymyslel i motorkář po těžké nehodě s poškozeným mozkem.Přitom by mohli dát do kupy nějaký zajímavý temný Rkový thriller.Škoda zbytečné plýtvání filmových tvůrců,ze kterých se dá pořád něco vymáčknout a nemá se s nimi plýtvat na céčkové scénáře. ()

• Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)
  • Nicole Kidman (Sarah Miller) má ve filmu zrzavou paruku, přestože ve skutečnosti zrzkou je. (Dixieboy)
  • Trespass se už za pouhých 18 dní od jeho uvedení do kin začal prodávat na DVD, čímž zlomil osm let starý rekord filmu Láska mezi superstar (2003), kterému to trvalo 29 dní. (Avalon820)