liquido26

Skoro to vypadá, že se v roce 1999 s futuristicky laděnými animáky roztrhl pytel. Po Futuramě anebo Batman Beyond se v tomto roce objevil také tento u nás neznámý seriál. Jak již název napovídá jedná se o příběhy nejslavnějšího detektiva v budoucnosti. Sherlock se nechal po své smrti konzervovat v medu a o dvě stě let později je znovu přiveden k životu, aby pomohl inspektorce Lestrádové dopadnout profesora Moriartyho, který také, jak se zdá přežil svou smrt u Reichenbachských vodopádů. K Holmesovi a Lestradové se jako třetí do party přidá ještě policejní robot, který poté, co do své databáze downloadoval deníky dr. Watsona, začal věřit, že skutečně je dr. Watsonem. Možná to zní trochu šíleně, ale skutečně to funguje. Máme tu futuristický Nový Londýn plný vznášedel a nejrůznějších technických vychytávek (je zajímavé, jak všechna tato futuristická města připomínají Langovo Metropolis), a máme tu 26 epizod inspirovaných původními Doylovými povídkami a romány, kterých se drží v některých případech poměrně věrně, jindy si zase berou pouze určitý motiv a někdy je tam, kromě názvu podoba nulová. Hlasové obsazení se povedlo, i když bych si možná u Holmese představoval trochu výraznější a charismatičtější hlas. Animace, která je mixem 2D a 3D je rovněž hezká. Úroveň jednotlivých dílů je různá, některé jsou zábavné, některé trochu nudnější, ale ty kvalitnější epizody převažují. Přestože to určitě z hlediska animované tvorby není nic speciálního, jedná se o kvalitní zábavu, kterou by si žádný holmesofil, holmesoúchyl ani nikdo, kdo věří, že Sherlock skutečně existoval, ujít :-) ___ EDIT: Už mám za sebou celou první sérii a malou část druhé. Moje hodnocení zůstává stále na čtyřech. Jediné, co bych ještě dodatečně vytknul je fakt, že, i když seriál určitě má šanci oslovit širší publikum, je primárně zaměřen na děti, takže se bohužel nedočkáme žádného vyšetřování vražd anebo úmrtí hlavních záporáků, což je poměrně škoda, neboť drtivou většinu Sherlockových případů tvořily právě vraždy. ()