Vánoce s velkým V

• USA Christmas with a Capital C
všetky plagáty

Přestože jsou Vánoce obvykle dobou tradicí a vzájemné lásky, v malém městečku Trapper Falls na Aljašce, se začínají věci vyvíjet poněkud jinak. Místní starosta Dan Reed se jako každý rok stará, aby vánoční svátky probíhaly ve městě v poklidu. Společně se svým bratrem Gregem se rozhodnou, že si dají oddych od své firmy na dobrodružství, aby oba mohli strávit svátky se svými rodinami a přáteli. Když se však Danův dávný sok ze střední školy – Mitch Bright – vrací po 20ti letech domů, obrátí se Danův život naruby. Mitch je jako velká voda. Úspěšný právník z velkého města působí v poklidném městečku nezvyklý rozruch a je na Mitchovi, aby vše uklidnil. (oficiálny text distribútora)

ARI50

Tohle postráda vše co čekáte od takového filmu, nuda a zase nuda. Herci nic extra a jediné co se aspoň povedlo bylo vybrané misto pro natačení. ()

freddy

Film o tom, že i ten nejvíce frustrovaný člověk může uvěřit v kouzlo Vánoc, má-li kolem sebe lidi, kteří nad ním nezlomili hůl. Tohle je úžasný a příjemný vánoční film, který má v sobě všechno, co jen lze od vánočního filmu požadovat. Předně se celý příběh odehrává v malém městečku na Aljašce, takže se zde lidé navzájem znají, tím pádem zde vládne i docela přátelská atmosféra (než ji rozvrátí po 20letech navrátivší se rodák), a samozřejmě je v celém filmu hodně sněhu (což je u příběhu z Aljašky logické), takže zimní a vánoční atmosféra je zajištěna. K tomu se máme možnost podívat do útulného domu hlavního hrdiny, kde je úžasně domácký krb, na krbu jsou připraveny ponožky na dárky, kolem krbu celá spokojená rodinka, zkrátka Vánoce jak si je představuji a jak bych je chtěl alespoň jednout strávit i já. A samozřejmě Vánoce jsou v celém filmu hlavní téma, takže já nemám nač si stěžovat, přesně tohle totiž ve vánočních filmech hledám. Sníh, vánoční atmosféra, krb s praskajícím dřevem, to je něco, co ve vánočních filmech miluji a pro co mám slabost. Ovšem potěšil i děj, který měl hlavu a patu a byl zajímavý od začátku do konce. Já jsem si celý film užil a protože jsem velice spokojený, tak uděluji naprůměrné čtyři hvězdičky. ()

Silas

Přiznaná variace na Grinche, která má od prvních vteřin čitelná pravidla a postavy. Je jasné, jak vše bude probíhat a jak to dopadne, klišé tu nikdo nechce měnit. V jiném období by to byl kýč jak bič, o Vánocích se to dá bez větší újmy překousnout. ()

Aslan

Vianoce s veľkým V je nádherný, jednoduchý snímok o pravom zmysle Vianoc. Bohužiaľ interpretácie tohto sviatku sa v posledných časoch veľmi menia a v Amerike je to asi trošku viac cítiť, ako u nás. A preto sa autori rozhodli, poukázať na Vianoce, ktoré sú oslavou narodenia Ježiša Krista, a veľmi vkusným spôsobom sa im to podarilo. ()

Tipko

Na filme ma oslovila myšlienka, ako sa kresťania dokázali postaviť za svoje Vianočné kresťanské tradície, ktoré spočívali v slávení narodenia Ježiša Krista a výstavy Betlehema. Daľším dôležitým odkazom filmu je, že k tomu, aby sme niekoho priviedli ku Kristovi nestačí byť len verní tradíciám, ale treba činiť aj skutky pomoci a lásky k blížnemu. Malé mínus vo filme by som dal divadelnej scéne, v ktorej sa tvrdili o Panne Márii veci, ktoré určite nepovedala. ()