Nesmrteľní

• Česko Nesmrtelní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Predloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (viac)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (viac)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

unagi

Aj napriek dobrému nápadu na scenár, rekonštrukcia starej literatúry, musím povedať, že zase zlyhal náš herecký výkon. Nemáme tu poriadních hercov a ak sa aj náhodou nejaký pritrafí tak dokáže niečo ukázať len za pomoci dobrého režiséra., Všetko zo všetkým súvisí a v Nesmrtelních niečo "nesúvisí". Videl som len jednú časť s tých 70-tich a myslím, že hodnotenie sa nezmení....ale môžem sa nechať prekvapiť a milerád hodnotenie zmením! ()

hous.enka

Hlavním kladem této série (rptoože nejde o seriál v klasickém provedení) je zkrátka zejména herecké obsazení. Sešli se tu velmi dobří herci, kteří se pokoušejí oživovat věčné klasiky. Viděla jsem tedy DLHU CESTU DOMOV a musím říct, že ač se mi to herecky líbilo, skoro celou dobu jsem se nudila. Nevím, jestli to bylo prostředím nebo scénařem, ale přišo mi to rozvleklé. Kdyby to byla povídka do bakalářů, fungovalo by to perfektně. Roztažením do celovečerního formátu tomu ale brzy došel dech, který byl prosycen teplým pivem ze sámošky, kde prodává Zuzana Krónerová... ()

ELDoctorow

Kvety a Lucia ***, Projekt Alfa **:Jednoznačne najhoršia časť, ale popravde – od režiséra najotrasnejších slovenských videoklipov aké som kedy videl a otrasných televíznych relácií, som ani nič iné nečakal., Hon na legendu ***, Dlhá cesta domov ***, Fejs ***, Náramok ***, Kontrola ***, Ľúbi neľúbi ***:Asi najlepší príbeh z celej série, ktorému však podrážajú nohy veľmi nevyrovnané herecké výkony. Popri výborných predstaviteľkách najstaršej sestry a dedinskej susedy, tu máme štandardného riaditeľa školy, väčšinou podpriemernými zvyšnými dvoma sestrami a zakončenú neskutočne otrasným výkonom Pražáka a jeho zbytočne karikatúrne pojatej sestry., Ema B. *** Jediný ďalší príbeh, čo ešte stojí za vyzdvihnutie je Fejs, najmä vďaka hlavnému hrdinovi a jeho predstaviteľovi. Zvyšok filmov sú už len priemer, čo nijak neurazí ale ani nevyvolá chuť to ešte niekedy vidieť. ()

Rosalinda

Zatím velmi vyrovnané díly, uvidíme, co řeknou ty ostatní. Celkově snad nemám ani výhrad. Líbí se mi, jak je to natočené, líbí se mi výběr hudby, atmosféra... Herci jsou bezchybní a já jsem nadšená ze silných příběhů takhle zpracovaných. Dokonce už i slza ukápla, a to už je v mém případě co říct. A přitom v tom není nic sladkobolného či patetického, jsou to zkrátka jen docela civilní příběhy. Ačkoli na motivy slavných předloh, ale může se to stát i vám. Zatím jednotlivě hodnotím NÁRAMOK*****, KVETY A LUCIA***** , FEJS*****, LUBI NELUBI**, EMA B.***... PS: Nechávám své původní hodnocení po třech dílech, ale začínám být zklamaná. Lubí nelubí a Ema B. tedy nic moc. To už sladkobolné a patetické je. A jde to čím dál tím níž. Škoda! DLHA CESTA DOMOV** a zase hore KONTROLA****, ktorá ma pobavila. (Prepáčte moji slovenčinu no je to naozaj veľmi chytľavé.) PROJEKT ALFA*** po vizuálnej stránke celkom zaujímavé. ()

Flego

NÁRAMOK ★★★★★ je adaptáciou Lermontovovej divadelnej veršovanej hry a ja som bol nadmieru zvedavý ako sa scenáristický tandem ( Emil Horváth a Rasťo Piško ) vysporiada s nástrahami prepisu do súčasného moderného príbehu. Napokon aj vďaka Horvathovej réžii, zaujímavej kamere a pútavej hudby vzniklo ojedinelé dielo, ktoré po bezduchých televíznych produkciach pôsobí ako balzam na dušu. Po hereckej stránke treba vyzdvihnúť výkony Jiřího Langmajera a Lívie Bielovič, kde na jednej strane inteligencia spojená s neprekonateľnou žiarlivosťou a na druhej bezmocnosť ženy obvinenej z nevery. ĽÚBI NEĽÚBI ★★★★ Páčilo sa mi zasadenie príbehu do východoslovenskej dediny s použitím nárečia v únosnej miere ( scenár Tereza Felixová a Róbert Šveda ). Neznámi protagonisti sa zhostili svojich úloh veľmi dobre aj zásluhou skúseného režiséra. EMA B. ★★★ Zatiaľ najslabší príbeh sa rozbieha pomalšie, v druhej polovici najmä zásluhou hlavnej predstaviteľky ( Alena Ďuránová ), ktorá akoby chytla druhý dych, sa film dostáva do správnej formy. FEJS ★★★★★ Sme v hlučnom prostredí baru a za hudby hip-hopu sa zoznamujeme s postavami, hlavne s horkokrvným bitkárom Fejsom ( výborný Michal Kubovčík ). Nikto k nemu nemá bližšie než sesternica Roxana, ale ona netuší, že ju miluje. Adaptácia Rostandovej hry do súčasnosti s ľahkým bratislavským prízvukom patrí určite k Švedovym réžijným vrcholom, dokázal skĺbiť romantizmus s drsným svetom dnešných klubov a barov. DIABOL ★★★★ Diabol sa vymyká z tejto série svojim charakterom... je najdémonickejší, nie je to len názvom príbehu, ale hlavne atmosférou. Sprvu sa zdá, že sme svedkami obyčajného príbehu ľahostajného muža, ktorý potrebuje uhasiť svoju žiadostivosť, ale časom sa všetko mení a príbeh sa dostáva do psychologickej roviny. Juraj Kukura ( aj Ivan Palúch ) dokazujú, že herectvo starých čias je neopozeratelné a predvádzajú skvelé výkony. DLHÁ CESTA DOMOV ★★★ Nová Kukučínová adaptácia je oproti starej verzie ako chudobný príbuzný. Najhoršie bolo, že celý príbeh je naťahovaný a stráca tempo. KONTROLA ★★★★ Komédia nemá veľkú tradíciu v slovenskej filmovej a televíznej tvorbe, preto treba byť vďační za každý slušný pokus. Tentokrát nezostalo len pri pokuse a hoci sa nedajú nevidieť aj chyby krásy, jedná sa o vtipné dielko podľa Gogoľovho Revízora. Príbeh je umne zakomponovaný do dedinky na slovenskom juhu, kde si starosta a jeho dvaja kumpáni rozoberajú eurofondy. Treba vyzdvihnúť postavu starostu, ktorú si Matej Landl skvele užíval. KVETY A LUCIA ★★★ Ťahúňom sú herecké výkony Kanócz - Kňažko, hlavne v emotívnych scénach. Škoda, že príbeh neprekročil svoj tieň a je plytký a predvídateľný. HON NA LEGENDU ★★★★ Dobre odpozorované zo života dnešných celebrít, keď neváhajú použiť akýkoľvek prostriedok na udržanie sa na titulných stránkach bulváru. Herec Leo ( Maroš Kramár ) a jeho manažer ( Miro Noga ) sa nechcú zmieriť so stratou popularity, ale ich cesta do výšin je skôr cestou do pekla. Všetko v tomto filme by bolo v poriadku, len scenár je v určitých fázach toporný a naznačuje motívy, ktoré nedokončí ( kamarátsky bozk spomínaných postáv ). Škoda podobných chýb, mohlo to byť lepšie. PROJEKT ALFA ★★★ Jednoznačne najslabší príbeh série, nielen svojou umelosťou, neprirodzenosťou a pózerstvom ( dramatické detaily očí aj keď sa nič mimoriadne nedeje ). Problém bol už v scenári a réžii. Treba priznať, že herci to mali ťažké, lebo s podobným spôsobom natáčania nemajú skúsenosti, ale tí robili čo mohli. Navzdory všetkému je práve technická stránka najlepšia a približuje film k priemeru. () (menej) (viac)

• V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)
  • Nesmrteľní sú už štvrtým projektom, kde si pod vedením režiséra Róberta Švéda zahral Pavel Višňovský a zároveň tretím spomenutého režiséra, v ktorom sa objavila Soňa Norisová. Rovnako je tento seriál už treťou spoluprácou Róberta Jakaba, Soni Norisovej, Michala Kubovčíka a Zuzany Mauréry. Mnoho hercov sa taktiež predstavilo v seriáli Panelák (od r. 2008). (ludovit14)
  • Rozpočet na jednu epizódu predstavoval 116 tisíc eur. Štát prispel celkovo na projekt sumou 1,161,790 eur. (ludovit14)