Študenti strednej školy Lycée Jules Ferry odolali všetkým pokusom o zlepšenie svojho prospechu, študijných výsledkov pred maturitou i celkového hodnotenia svojho inštitútu. Zúfalý školský inšpektor (Dominique Pinon) pristúpi na návrh svojho zástupcu (François Morel), aby čerta vyhnal diablom, a zvýšením úrovne najhoršej strednej školy v krajine poveril experimentálny tím najneschopnejších učiteľov. Krásna Amina (Stéfi Celma), učiteľka francúzštiny, záhadný Maurice (Raymond Bouchard), profesor filozofie, časovaná bomba Albert (Fred Tousch), profesor chémie a komatózny matematik Cutiro (Christian Clavier) spoja sily so športovým nadšencom Ericom (Arnaud Ducret), úplne bláznivou angličtinárkou Gladys (Isabelle Nantyová) a budúcim učiteľom dejepisu - napoleonským fanatikom Antoinom Polochonom (Pierre-François Martin-Laval), aby zvýšili úspešnosť školy v maturitných skúškach nad päťdesiat percent. Vôbec však netušia, že za ich vymenovaním stoja temné sily! (TV JOJ)

Malarkey

Viděli jste německou komedii Fakjů pane učiteli? Tak Učitelé na zakázku jsou přesně to samé, jen na francouzský způsob a s tou skutečností, že je ještě o minimálně dvě úrovně ujetější. Přes to množství scén se tu sem tam sice objeví nějaká ta trapárna, ale v podstatě jsem se nasmál od začátku, do konce. Seznamovačka s těmi nejhoršími učiteli Francie je dost brutální a super je, že každej z nich je vysloveně osobnost. Nejvíc mě ale bavil tělocvikář, kterej miluje sport a nemá problém dát harantům najevo, že sport je všude, kam se podívaj. Dlouho jsem si tak neodpočinul, jako u tohodle filmu. ()

Psycho.R

Při sledování jsem si sumíroval co sem napíšu a jak mi to připomíná francouzskou verzi Fakjů, pane učiteli. Po skončení jsem, ale zabrouzdal do komentářů a zjistil, že nejsem vůbec originální, naopak, že to sem píše vlastně každý. Tak aby bylo jasno, Christian Clavier je pro mě za frantíky jistota, mám ho rád od doby prvního Asterixe a líbí se mi většina filmů, kde hrál (ano, Návštěvníci jsou starší, než Asterix, ale já je viděl později). Má to jedinou chybku a to, že dabing buď zabil dobré vtipy a nebo a to spíše je tam mnoho vtipů, které pochopí jen francouzi a to tomu ubírá na hodnocení. Ale jinak prima letní bláznivá komedie, kde je možné cokoli. ()

Arsenal83

Sympatická zostava urobila z tohto aspoň priemernú komédiu, kde tých gagov je tak poskromnejšie, nie všetky vyšli. Presne ako v nemeckej, možno trocha modernejšej verzii, Fakjú pán profesor. Na rozdiel od neho ale Francúzi nešli zbytočne do nejakých amorálností. Clavier tu však nedostal tak výraznú rolu, akú by som očakával. ()

Mrkvič

Nebojte se srovnávání s Fakjů (trapárnou) pane učiteli. Francouzi mají humor na úplně jiné úrovni a hrdinou není nějaký mega vymaštěný čů*ák. Když spojím humor a hrdiny: učitel "Asterix" s krásně podaným odpočinkovým režimem a teorií třech minut pozornosti, SUPER. Pro mě sice neznámý, ale o to překvapivější "profesor" historie, který má ale v malíku jen Napoleona - vtipy s Napoleonem ÚŽASNÝ! Angličtinářka, kozatá lehce sadistická mrcha - FAMÓZNÍ, FAMÓZNÍ vtípky! Chemik pyroman moc prostoru nemá, vtipy ujdou. Fylozofující učitel má prostoru také pomálu, ale když otevře hubu, je to perla. Krásnou černošku bych za učitelku také chtěl a tak jen tělocvikáře bych z filmu asi mohl vypustit. I když pády ze stromů by filmu chyběly. No a nakonec i děti mi dokázaly přirůst k srdi, tak závěrečné moralizování nebylo trapné a nucené jako u jiných filmů. ()

Olík

Christian Clavier pamatuje zářivější časy....a ono i vlastně celá francouzská komedie. V minulém století jí zdobila lehkost podpořená kouzlem osobnosti. Poslední dobou je to celé lacině udřené a navíc většinou bez kýženého efektu....stejně jako Učitelé na zakázku. Komedie, která má určitě odpich a jede po celou svou dobu trvání....bohužel její jízda, alespoň pro mne, postrádá přirozenost a preferuje lacinější cesty. ()

• Natáčalo sa v Paríži, Longjumeau, Poissy a Pontoise. Natáčalo sa od 13. júla 2012 po dobu deviatich týždňov. (Arsenal83)
  • Počas scény, kde žiaci v triede riešia ústup Napoleona z Ruska, študent vstane a zakričí, zdvihnúc päsť: "Nech žije cisár!" Ostatní študenti ho napodobňujú. Jeden z nich ale kričí „Ahou!" na prekvapenie všetkých. Ide o odkaz na bojový pokrik Sparťanov vo filme 300 (2006). (Arsenal83)
  • Film prekročil vo Francúzsku hranicu jedného milióna návštev už v prvom týždni premietania v kine. Celkovo tam film videli skoro 4 milióny divákov. (Arsenal83)