Hollywoodská hvězda Lara Tyler je v jednom kuse pronásledována paparazzi. K smrti nenávidí hlavně jednoho z nich, který jí svými fotkami a články v novinách zničil svatební obřad. V současné době se chce provdat za anglického spisovatele Jamese Arbera. Jeho romantický román ji naprosto okouzlil a tím pádem svůj obdiv přenesla i na Jamese. Rozhodne se mít svatbu v nádherném středověkém hradě na ostrově Hegg, jak ho popsal James ve svém románu. Lara vůbec netuší, že její nastávající na ostrově nikdy nebyl a popis si zapůjčil z místního, ne příliš dobrého průvodce. Aby se ale mohla v klidu vdát a užít si svůj den bez vtíravé přítomnosti světových médií, najme si pro odpoutání pozornosti místní dívku, která v převleku nevěsty svede lovce ze stopy. Tento odvážný plán se zdá být elegantním řešením, avšak pouze do chvíle, kdy se Katie setká s Jamesem. (Nova Cinema)

Estrellita

Ač se to na první pohled nezdá, jedná se o relativně příjemnou cynickou komedii, která sice místy postrádá logiku, ale jisté kouzlo přece jenom má. Hlavně syrové skotské prostředí mě osobně velice láká. Příběh je podán s velkou dávkou britské přímočarosti, suše a ironicky... a to mám ráda. Jen kdyby to nebylo tak otravně televizní. 45% ()

Beatle

Romantická komedie v britském stylu, a to je něco, co já doopravdy můžu. Ne typický přeslazený románek, přesto je to milé až hanba. Několik dobrých gagů, pěkné prostředí, sladká a praštěná Kelly Macdonald, můj oblíbenec Dylan Moran (byť moc prostoru nedostal) no a David Tennant, u kterého jsem čekala, když pronesl: "Můžeme se vdávat ve vesmíru", že se za jeho zády objeví notoricky známá modrá telefonní budka a bude konec filmu :) ......Za dobrou hudbu, milý příběh, tancující důchodce, sladkou Kelly a Davida, který mě nikdy neomrzí - 80% ()

Ajinka126

Je vidět, jak je herecké obsazení pro propagaci filmu důležité, protože kdyby tady nehrál David, tak bych si to rozhodně nepustila. A o nic moc bych nepřišla. Na to, že to dělali Briti se svým proslulým humorem, tak tohle až příkliš nepěkně přimonílo průměrný hollywood. Absolutně se mi nelíbila ta hlavní myšlenka, kterou Vám nemohu prozradit, jinak byste o ten napínavý trhák byli ochuzeni! ;)... ()

Streeper

Od britské komedie jsem toho čekala opravdu víc. Kam se poděl proslulý britský humor? Musím říct, že velkou a zásadní roli, že jsem si film pustila sehrálo obsazení. Ovšem příběh nestojí za nic, je neoriginální, žádné emoce, mezi postavami nebyla žádná chemie. Jediné, co mě okouzlilo byla krajina, skvěle vybrané místo na natáčení, ale jinak hodně slabé. ()

Ezis

Tváří se to jako běžná romantická komedie, ale fakt není. Je to skotská komedie s pár romantickými klišé, nádhernými záběry na Hebridy a spoustou absurdního humoru. Místní pamětihodností jsou veřejné záchodky, kde straší duch pošlé krávy. Tak asi tak. Tenhle film se prostě nedá brát vážně, protože se sám nebere vážně - jako hlavní hrdinka. Velká část půvabu tkví ve skotské angličtině, tak nevím, jestli vůbec má cenu na to koukat česky. - Hlavní hrdinové jsou hodně zvláštní a svérázné osobnosti. Tvůrcům se pro ně podařilo získat smetánku skotského filmu - Davida Tennanta, Kelly McDonald a Maureen Beatty, což dělá hodně. Zvlášť obsazení Davida Tennanta, který jinak hraje mnohem těžší role, bylo geniální. Pokud vám sedne, tak tento film rozhodně doporučuji. Pro mě je první hrdina romantické komedie, ze kterého jsem dostávala husí kůži (v dobrém slova smyslu :-) ) Pro mě je tohle bezkonkurenčně nejlepší anglickojazyčná romantická komedie. ()

• V 35. minutě je zmíněn anglický teoretický fyzik Stephen Hawking, ve 45. minutě literární postava Tarzan a v čase 01:02:00 literární postava Popelka. (Zix.)
  • Natáčelo se od 27. června do 31. července 2010 na ostrově Man, v Glasgow, na zámku Caerlaverock v Dumfries a u jezera Loch Fyne. (Zix.)