Cela má osm kroků na šířku a patnáct na délku. Je tam špinavá matrace, plechové umyvadlo a vzadu nezakrytý záchod. K noční můře přispívají hrůzné výkřiky spolu se slovy v neznámém jazyce. Toto je věznice Razik, nešťastný domov Američanky ALEX MORRISON (Kimberley Kates). Jejím jediným trestným činem je to, že je mladá a krásná, a že je na nesprávném místě v nesprávný čas. S nikým se nikdy nesetká, nikdo o ní neuslyší. Dozorkyně MAGDA KASSAR (Brigitte Nielsen) a její pomocnice ROSA SCHMIDT (Jana Švandová), jejichž tvrdé pěsti vládnou věznicí, vidí v půvabné Alexe vhodného "pokusného králíka" pro své perverzní choutky. Ve věznici je uvězněno množství mladých žen a mezi nimi i TINA (Lucie Benešová) a CARLA (Markéta Hrubešová). Na americké ambasádě netrpělivě čeká mladá žena na rozhovor s velvyslancem STANLEY GOFFEM (Paul Koslo). Setkává se se SUZANNE MORRISON (Kari Whitman), která jej naléhavě žádá, aby jí pomohl. Ujišťuje ji, že "udělá všechno, aby ji pomohl". Suzanne opouští ambasádu s pocitem, že našla spojence. Přítomnost Alexiny sestry, Suzanne, je sice malou komplikací ve hře, ale musí se s ní počítat. Alex sama cítí jen malou naději na únik ze stálého obtěžování a zneužívání z rukou Kassar. Její jediná přítelkyně ve věznici se brzy stává obětí "špinavé hry" a tak zůstává Alex jediná, kdo bojuje proti tyranství dozorkyně. Záhy však zjistí, co pro ni chystají a začíná její noční můra. Má se stát bezbrannou hračkou pro zvrhlíka, jehož požadavky vedou až k smrti obětí. Cítí, že se nedožije příštího dne. Suzanne chystá společně se STEFANEM (Marek Vašut) plán na záchranu sestry, i přesto se však zdá, že Alex má malou naději… (oficiálny text distribútora)

Grimaldon

Lloyd A. Simandl, otec „českého“ exploatačního filmu si rozhodně zaslouží být řazen mezi pomyslné kultovní autory nejenom naší filmografie. Sice tohoto statusu dosahuje pro nekvalitu své tvorby, ale budiž. Pokračování, co není pokračováním, natočené v bramborárně v Milíně. Po zhlednutí se pro mě okamžitě stala scéna s Avií a raketometem legendární. To vše je navíc doplněno o sadistickou Brigitte Nielsen, ještě krutější Janu Švandovou a hrdinného Marka Vašuta. Hlavně pak ale i o nahou Lucii Benešovou ve sprchách a nejenom jí. Rozhodně i přes všechny nekvality se na tento pro české obecenstvo minimálně zajímavý film podívejte. Věřím, že zvláštní pocit fascinace nad tím, co tu vznikalo se dostaví i u vás. ()

gudaulin odpad!

Jeden ze čtyř Simandlových snímků, které se objevily na Nově v polovině 90. let, navíc byl úplně první. Čeští diváci tak měli konečně možnost blíže se seznámit s dílem seběvědomého a zapáleného milovníka a tvůrce filmů, pro kterého by bylo příhodné označení český Ed Wood. Scénář musel být zploďen feťákem uprostřed abstinenčního záchvatu, úroveň dialogů je taková, že účastnění herci museli mít v přestávkách mezi natáčením nezvladatelné záchvaty smíchu a v neposlední řadě je snímek dokladem těžké bídy známých českých herců, protože jen hlad a strádání je mohl přinutit k účasti v tomto braku. Tak jako v jiných Simandlových snímcích je zajímavá pouze pornograficky pojatá erotika, ale ani ta v tomto případě film z odpadu nevytáhne. Celkový dojem 10 %. ()

choze

"TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA). ()

eraserhead666

Abych pravdu řekl, čekal jsem to mnohem horší. Simandl se trochu zbláznil se stopáží, kdyby to alespoň více vyplnil holkama. Ale vzpoura v ženské věznici je slušný bizar. Co se týče českých hezkých přírodních koziček versus zahraničních nehezky umělých, tak jeden vlastenecký bod pro nás. Švandová hodila asi svou nejlepší roli. Film má opravdu strašnou hudbu. ()

zette

Konecne se uz mohu radit k tem, kteri tento bizar videli... Neskutecne tupy dej a az neuveritelne herecke vykony, zajimalo by me, jak by dnes Vasut a hlavne Svandova ohodnotili tento skvost... Ale kratce po revoluci bylo u nas mozne vse. Hvezdicku davam hlavne za dva ziguliky v honbe za Avii. ()

PetrVabruscak odpad!

Tak nějak jsem nikdy nechápal, proč vznikal tento druh filmů. Po pár minutách mi přestalo zajímat, co se děje na obrazovce. To znamená, že ani erotika za moc nestála. Jediný světlý moment byla automobilová honička, jak z jiného filmu. ()

PetrPan2

Moje úplně první zkušenost s Lloydem A. Simandlem... dodnes jsem vděčný našim komerčním televizím, za to, že odvisílaly některé z jeho pecek... Brigitte Nielsen jako SM lesbická ředitelka nějakého prapodivného bordelu-věznice, která se nechává pravidelně sežezat od Jany Švandové.. když si však na své výprasky najde novou, mladou oblíbenkyni (Kimberley Kates) začne se to rozjíždět... a sluší to tam i mladé Lucce Benešové... ()

nevermore odpad!

Spoiler. Tohle bylo opravdu peklo, odpad po všech stránkách. Dementní příběh o tom, jak je v Čsfr justice podplacená, pan soudce si rád za*uká s holkama, který posílá do věznice Razyka další bomby. Trapné, neuvěřitelně trapné dialogy a Vašut v roli detektiva! Jedna z holek rozlouskne celou záhadu. To ještě není vončo, ale po první hodině se film tak rozplizne: záběr, který by měl trvat 15 sekund trvá třeba 50 sekund a je to neuvěřitelně vleklé a ubíjející, je Vám totiž úplně jedno, jak to dopadne. A závěr, kdy do věznice najede Vašut s tankem a rozdává zbraně vězenkyním, které dychtivě střílí po hlídačích, no tak tomu já se musím smát. A perlička nakonec, celý film končí větou vypravěče: Sestry Alex a Morgan Morissonovy si slíbily, že už do Prahy nikdy nepřijedou.. No mohlo to skončit lépe? :-) 10% ()

lykan9 odpad!

Peklo v řetězech II je doslova peklem pro diváka. Po celou dobu jsem se snažil najít aspoň něco pozitivního, abych nemusel dávat odpad, ale nepřišel jsem vůbec na nic. Vůbec nechápu, jak se do něčeho takového dostala Brigitte Nielsen. Sice to nikdy nebyla bůhví jaká herečka, ale aspoň měla dobrou roku na projekty, ve kterých se objevila. Tohle je však příšernost. ()

bari68

Keby sa aspoň tá Nielsen a Švandová vyzliekli možno bude hodnotenie o niečo málo vyššie, ale takto je to zasa len tá rovnaká sračka hrajúca sa na umenie. ()

Chajimwitz odpad!

Pro mě je velkým překvapením,že snad nejhorší snímek,který jsem kdy viděl od začátku až do konce,se drží v kategorii nejhorších filmů na 124.místě. ()

Tydyt007

Jediný důvod proč jsem se na to kouknul, byl že v tom hraje Tatra 805..A Vašut u mně klesnul ještě níž než byl..a ta honička s Ladami a Avií, nic horšího jsem neviděl.. ()

Brejlil

Víte, co mají společného Peklo v řetězech 2 a Pán prstenů? Tato vpravdě zapeklitá otázka, jistě se hodící do televizní soutěže, kupodivu není tak tupá, jak vypadá. A kdo si odpověděl New Line Cinema, tak má bod. Nějak se přeci peníze na LOTRa vydělat musely. Lotr jako LOTR... Jediná hvězdička za ženskou nahotu, kterou Šimandl nijak nešetří. ()

pend

Typická produkce Simandla s řadou českých hereček a herců. Neuvěřitelně špatné herecké výkony, scénárista se patrně hodně koukal na erotické filmy, které uváděla Nova. ()