Testovací pilot Jim Lane (Clark Gable) se právě pokouší o překonání rychlostního rekordu, když musí kvůli ztrátě paliva nouzově přistát. Skončí rovnou na farmě kansaské rodiny Bartonových. Takto se seznámí s farmářskou dcerkou Ann (Myrna Loy), která je stejně atraktivní jako temperamentní... Podle povídky Franka Weacha. (Pohrobek)

vitekpe

Velice pekna romanticka podivana, nedivim se, ze Myrna mela tenhle film rada. :) A taky ji to tady uplne strasne moc slusi... :) Dale tu ale muzeme videt i sympatickou Glorii Holden, nebo moji oblibenou Virginii Grey... A taky si tam zazpivaji piloti moc hezkou pisnicku: "If I had the wings of an angel / Over these prison walls I would fly / And fly to the arms of my darling / And there I'd be willing to die..." P.S.: Uzivatel Cheeker uvadi zde v zajimavostech, ze P-35 nema zadni sedadlo. Internet ovsem mluvi jinak, udajne existovala i dvoumistna verze. Tak nevim... https://youtu.be/Eusfxlq6iIY . ()

Pohrobek

Výjimečné letecké drama s podivuhodným trojúhelníkem. Clark Gable jako letec, jenž je zamilován do krásné Myrny Loy, stejně jako do letectví. A jeho mechanik Spencer Tracy, který se těžce rozhoduje mezi oddaností ke Clarkovi a stále sílíci láskou k Myrně. Gable si svoji typickou frajerskou postavu užívá dosytosti, Tracy je ale přece jen o třídu výše. Nezaostává ani Myrna Loy a třešničkou na dortu jsou celkem povedené letecké akrobatické scény - kde jinde byste viděli Clarka Gablea vyskakovat z rozpadajícího se letadla. ()

Chema4

Pútavá melodráma so skvele napísanimi dialógmi v ktorých exceluje trojica hviezdnych hercov a to Myrna Loy (Ann), ktorá si zahrala na prvý pohľad farmársku sedliačku, ale zdanie dokáže klamať pretože sa z nej vykľuje pôvabná, temperamentá kráska do ktorej sa zaľúbi Clark Gable (Jim), ktorý si zahral namachrovaného frajera, ten sa dennodenne potýka s otázkou života a smrti a to doslova. No a nakoniec Spencer Tracy, tmel ktorý pomáha utužovať vzťah Jima a Ann, ale aj tmel, vďaka ktorému cely film šlape tak ako má, svojim hereckym prejavom si kradne všetko pre seba a robí to tak prirodzene, ako my obyčajní smrtelníci napríklad jeme. Fim o láske, kamarátstve o ťažkých životných rozhodnutiach a o živote na hrane so smrťou, ktorý mi rezonoval v hlave ešte dlho po dopozerani a zvieral hrdlo z horkosladkého konca o ktorom pri dlhšom rozmýšlaní stále neviem či skončil happyendom alebo nie. Nech si urobí každy obrázok sám. ()

Chung

K filmu jsem přistoupil bez nějakých velkých očekávání, o to příjemnější pak bylo jeho sledování. Pilot č. 7 se možná nevrhá střemhlav do experimentování v rámci žánru, zato ale přináší skvěle zvládnuté romantické drama, které rytmizují a posouvají vpřed vynikající letecké scény a kterému hvězdná trojice Gable-Loyová-Tracy jen svědčí. Gable jako vždy přináší horu charismatu, zatímco Tracy na sebe strhává pozornost svým naprosto dokonalým ztvárněním věrného přítele Gunnera. No a nemůžu si pomoct, ale Myrna Loyová, se svými rolemi inteligentních, emancipovaných a vtipně pohotových žen, je prostě jedna z nejzajímavějších hvězd klasického Hollywoodu a můj obdiv k ní roste snad s každým jejím filmem, který vidím. ()

• Údajně se jedná o nejoblíbenější film Myrny Loy, ve kterém si zahrála. (Cheeker)
  • Letadlo Drake Bullet je ve skutečnosti Seversky P-35, jednomístný stíhací letoun. Ve skutečnosti nemá zadní sedadlo, kam si sedala Ann (Myrna Loy). (Cheeker)
  • Ve filmu se na okamžik objeví i letoun Hawker F.36/34, prototyp slavného Hawker Hurricane. (p3tris)