Městečko Haven

• Kanada Haven
TV spot 1
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy
Kanada / USA, (2010–2015), 56 h 57 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Sam Ernst, Jim Dunn

Predloha:

Stephen King (poviedka)

Hudba:

Shawn Pierce

Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour, Richard Donat, John Dunsworth, Adam Copeland, Jayne Eastwood, Nicholas Campbell, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint (viac)

Do malého městečka Haven v Maine přijíždí agentka FBI, která je pověřena vyšetřením podivného úmrtí bývalého trestance. Po svém příjezdu zjišťuje, že nic není tak, jak se zdálo. Haven totiž slouží již dlouhou dobu jako útočiště pro lidi s různými zvláštními schopnostmi. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Úplnou náhodou som videl prvé dve časti seriálu, o ktorom som nikdy nepočul a asi to nie je náhoda. Najhoršia nie je ústredná nadprirodzená zápletka, ani priemerné dialógy a herci, ale veľmi slabé počítačové triky. Moment, keď sa v druhom dieli agentka FBI "zakuklí", je ten, po ktorom som si povedal, že toto je strata času. Takže pozor, radšej sa na to nenamotajte, pretože pri seriáloch akejkoľvek kvality to nie je vôbec ťažké. ()

DaViD´82

Tak jako jiné počiny pracují s filmovou popkulturou, tak zde se autoři snaží pracovat s americkou literární popkulturou se speciální pifkou na Stephena Kinga (což je ostatně patrné již ze samotného názvu seriálu). Snaží, ale zcela neúspěšně. K tomu je směšné jak se to bere naprosto vážně, což je ještě horší o to, že jsou autoři snad opravdu přesvědčeni, že ty rádoby hlášky jsou vtipné a že chemie ústředního dua funguje. Již pilot, který patří k těm zdařilejším epizodám, je výkvět všeho co je tu shnilého (což je; malá nápověda; naprosto vše). Být to webseriál od partičky nadšenců, tak to sice bude stále stejně k nesnesení, ale aspoň by to "naivní ochotnictví" bylo čím omluvit. ()

honajz

Seriál, ve kterém ani tak nejde o ty záhady, co se řeší, ale onu atmosféru městečka a dobře vypointované postavy. Navíc nechybí chytrý a inteligentní humor pro znalejší diváky a čtenáře s širším rozhledem. (Což hodně vypovídá i o těch, co zde tento seriál hodnotí.) ---- EDIT / 2. sezóna: Tvůrci se rozhodli jet tři nezávislé linie, přičemž ta linie zlá církev vs. hodní lidé s podivnými vlastnostmi mi vadí čím dál víc (třeba i proto, že ti podivní mají skutečně na svědomí hodně nevinných mrtvých, ale to se nijak neřeší). Navíc jako by každý díl měl tři čtyři konce, a do toho ona meditativní často irská muzika na závěr, jakože pohanství rulez, nebo co? Pořád to má náboj, ale postavy často jednají chaoticky, i příběhy jsou teď víc roztříštěné. ()

MoiJe

Serial ma aj slabsie chvilky a muchy, ale aj vyborne epizody a celkovo sa pozera velmi dobre. Piatu seriu odporucam vynechat a radsej nechat veci nevysvetlene. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Haven mě hnedka zaujal tím, že se prezentoval jako seriál na motivy povídky od Stephena Kinga. Zaujalo mě prostředí maloměsta na břehu moře uprostřed hustých lesů ve státě Maine. Jednoduše jako by to Kingovi z pera vypadlo. Základní námět v podobě lidmi se superschopnostmi jsme tu už viděli nesčetněkrát. Je tedy v něčem Haven jiný? Ano je - v prostředí a hodně osobité atmosféře. Městečko Haven mě totiž uchvátilo na první pohled. Jeho mystičnost a bohatá historie mi nedala spát a je škoda, že hlavní dějová linka je tak brutálně natahovaná a většího zvratu se dočkáme až v závěru série. Ač je Haven hodně neoriginální, díky místu zasazení a vcelku i slušných hereckých výkonech je zábavný Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série je v hodně podobném duchu. Hlavní dějová linka si pomalinku šlape cestičku, avšak seriál se opět spíše zaměřuje na jednotlivé epizody. I přes počáteční nejistotu jsem si Audrey oblíbil, Duke je skvělej hláškař a nechybí ani takový ten "dobrák-za-všech-okolností" v podobě Nathana. Prozatím to nechám opět na čtyřech hvězdách, protože příběh stále neodkrývá moc svých tajemství. Na druhou stranu je možná i dobře, že se pomalu rozplétá a zaplétá. Máme tu několik dějových linií a celé to plyne hodně pomalu. Vadí mi to? Nikoli, avšak si nejsem zcela jistý, zda mi to vydrží i v další sérii. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Třetí řada začala v podobném duchu, jako řady předchozí. Opět tu máme hlavní příběh na pozadí a středem dění jsou především epizodické zápletky, které už pomalu ale jistě začínají unavovat. Je vidět, že je seriál zbytečně natahovaný a mnohem lepší by bylo, kdyby se jednalo o minisérii, protože základní dějová linka má rozhodně co říci a ukazuje se to opět až v závěru série, který byl i přes podivnou logiku vyloženě bombastický a rozhodně navnadil na pokračování. Na to si ovšem budeme muset chvíli počkat.Hodnocení série: 3/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Líbí se mi, jakým směrem dějová linka směřuje. Konečně začínají vyplouvat na povrch nějaké odpovědi, Colin Ferguson v roli Williama je skvělý - je fajn vidět ho v nějaké jiné roli, než jako šerifa Cartera. Ačkoli Emily Rose po těhotenství viditelně přibrala, přesto vypadá skvěle a možná ještě lépe, vizáž Lexie ji dost sedne. Ze samotného finále mám ovšem poněkud rozporuplné dojmy. Haven už od začátku je do jisté míry omezený schématicky psaným scénářem, který na ty opravdu kvalitně napsané seriály ani zdaleka nedosahuje. A závěr série je toho důkazem. I přesto, že umí být strhující, scenáristicky je to prostě jedno velké klišé a opět jsem dokázal odhadnout, jak bude vypadat finálový "cliffhanger". Naštěstí je díky sympatickým postavám Haven zábava sledovat. Hodnocení série: 3,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Pátá série přináší enormní porci a to celých 26 epizod, které však byly rozdělený do dvou let, takže ve výsledku je to jako kdyby se jednalo o dvě série po 13 dílech. Zatímco první půlka řady je opět spíše epizodickou podívanou, druhá polovina po určitém dějovém twistu razantně mění styl a předvádí něco, na co jsem čekal celých 5. sérií. Ve výsledku mě stejně překvapuje, jak se seriál s tak chabou mytologií mohl dočkat tak velkého množství epizod, aniž by se divák nudil k smrti. Ono ani samotné vysvětlení "potíží" není nic extra a s trochou nadsázky se dá říct, že scénář je děsná patlanina - navíc z určitého pohledu i dost nevyužitá. Jenže tu jsou pořád ty sympatické postavy, krásné prostředí Nového Skotska, atmosférická hudba, že to množství dějových přešlapů a z prstu vycucaných zápletek seriálu rád odpustím. Závěrečný díl (pokud si odmyslím posledních cca 5 minut a vyřešení postavy Croatoana) seriál velice dobře zakončil. Hodnocení série: 4/5 () (menej) (viac)

evilmind

Hodnocení po 3 sezonách. Haven má pro mě pachuť opravdu nevyužité příležitosti, protože poměrně zajímavý příběh, a často dost originální "troubles" halí do vyšisované, přechroustané rodinné podívané, poplatné standardům SyFy. Jak by tomuhle sakra slušel nějaký kabel, kde by často makabrozní scény opravdu probíhaly onscreen, mrtvoly se vršily na hromady, a každá episoda by nekončila posraným happy endem... ()

kleopetra

Zatím se mi zdá celkem slabý. Hodně rychlé přechody a řešení... Chybí tomu postupný vývoj. DOufám, že se to rozjede. Kreslím u toho, tak zatím pozadí... Od druhé série lepší :-) ()

flyboyeda

I pres nektere minimalne diskutabilni herecke vykony a tvurci postupy mam tuto serii velmi rad a skvele si u ni odpocinu, kdyz potrebuju vypnout... :) Fanousci Trailer Park Boys pak doceni nejmenovanopu postavu lokalniho novinare, modri uz urcite vedi... :) ()

cariada

Pohodový seriál co ze začátku má spíš epizodní ráz, ale postupně začíná i hlubší dějová linie, která neustále nabírá na síle, v 5.série už je to jak má, ale zároveň už je dobře že to dál nepokračuje, už to začínalo být přeplácané. Místy je to docela vtipné. Nejlepší postava určitě Duke a Audrey a bráchové Vince a Dave. ()

Dannysek4U

Pritrouble naivni a nic moc neresici, ale jinak docela prijemnej zabijak casu se sympatickejma postavama a fajnove ujetejma zapletkama. A najit v tom Kinga vazne chvili trva... ale je tam:o) ()

Pajky3

1. série Jsem v pokušení dát tomuto seriálu plný počet, ale jelikož jsem si přečetl, že se chystá druhá série, tak s tím ještě chvilku počkám. Moje hodnocení je na nějakých 85 %. Audrey Parker je sympatačka, a i další postavy jsou příjemné na sledování. Trochu mi to zpočátku připomíná Fringe, hlavně díky tomu tajemnu, i když je to něco úplně jiného. Městečko Haven je příjemně proklaté a tajemné. Může se tady stát úplně všechno. Nesmím zapomenout na výbornou hudbu. Já budu netrpělivě čekat na druhou sérii a doufám, že se jí dočkám. Byla by škoda přijít o tak dobrý seriál. (hrozilo zrušení). *** 2. série Druhá série se veze na stejné vlně jako ta první, takže u mě dobrý. Hlavním bodem není ani tak Audrey jako spíš Duke, kterého se nařešíme rozhodně nejvíc. Problemový jsou pořád zajímavý a baví mě a těším se i na třetí sérii, ale už by to chtělo trochu víc se zabývat tou stěžejní linkou. Zatím nastává pouhé kupení otázek, doufám, že budou zodpovězeny. A taky navíc potěšilo hostování Jasona "Brandona" Priestleye. *** 3. série Ve třetí sérii dochází k naprosté přestavbě seriálu, ubývá epizodnost a plným tempem se vydáváme za hlavním cílem - rozluštit tajemství Stodoly. Ten drive, který seriál ke konci získává je skvělý. Není to sice 100%, ale i tak je to jeden z nejlepších sci-fi seriálů. Duke, Audrey a Nathan se definitivně zapisují na listinu mých oblíbenců. A nemůžu se dočkat, až zjistím, co nás čeká v sérii s pořadovým číslem čtyři. *** 4. série I čtvrtá série začala velice zajímavě a v podobném duchu se nesla až do svého finále, které jak už tak bývá zvykem přineslo cliffhanger. Noví postavy u mě zafungovaly, ať už šlo o Williama (Colin Ferguson) nebo o Jennifer (Emma Lahana), a nebylo pro mě těžké si je svým způsobem oblíbit. Jsem rád, že dočkáme i další série, protože kvalitních sci-fi seriálů není nikdy dost. Jen tak dál! *** 5. série Závěrečná pátá řada vlastně vydala za série dvě, počtem epizod i rozložením vysílání. Každopádně však přinesla uspokojivé zakončení této problémové jízdy, na kterou se bude vzpomínat v dobrém. Audrey, Nathan, Duke a vlastně celý Haven mi za těch pět let přirostli k srdci a říkal jsem si, že loučit se bude těžko. Na druhou stranu se však říká, že končit se má v nejlepším a lhali bysme si, kdybychom tvrdili, že kvalita nešla dolů. Naštěstí to však nebyl žádný drastický propad a já se až do konce týden co týden těšil na to, co tohle městečko v Maine ještě skrývá. ()

arbitr

Po třech dílech dávám za dva a rozmýšlím se jestli pokračovat. Příliš naivní a přehnané. Něco mezi Akta X a Hrdinové: také záhadné chování, zvláštní schopnosti a dva vyšetřovatelé. ()

viperDavid

Zvláštně krásná agentka FBI a typické maloměsto s nadpřirozenými jevy. No kdo by to byl čekal že ? ale američtí scénáristi asi mají takové příběhy v oblibě tak je kanaďané napodobili. Bohužel ani jeden se série podobných seriálů v ničem extra nevyniká a tohle drama jak tomu říkají už jakby smet. Co se dá dělat, tak snad příště 2* ()

shabazza

Tohle není zas tak špatný seriál, jak by se mohlo po několika epizodách zdát. On má jen hodně slabý rozjezd. Ale zase ke konci vám to vynahradí ... a to fest. Nejsou to X-Files, není to ani Abrams ... ale není to ani k zahození. ()

Ivusha

jsou to takové horší čtyři hvězdičky. Seriál by se nemusel brát tak vážně a nemuseli by všechno tak natahovat... a pak to všechno najednou (díky oslím můstkům) vychrlit na konci sezóny... Už u prvního dílu jsem si říkala, že by nebylo asi ani od věci, kdyby se to pustilo směrem, který vytyčila Eureka.:-) Ty čtyři ale dát musím. Proč? Lucas Bryant je prostě sexy:D ()

iXtr3m3

Skvelý úvod, hrozný záver. Neskutočný obrat Duka a ešte neskutočnejšie zbavenie sa jeho postavy, tak to dovi dopo. A Kirk? WTF? Nevedeli, ako to ukončiť, tak vymysleli číru hrôzu, pritom to šlo tak nádejne. Škoda. Neľutujem, že som to zhliadol, ale posledné časti boli fakt za trest, namiesto veľkolepého finále. ()