Dotknout se nebe

všetky plagáty
Česko, 2009, 60 min

Réžia:

Karel Jonák

Marek Holeček, Alena Zárybnická (rozprávač), Marek Holeček (rozprávač)

Prvovýstupy expedice Devold Tripple North Walls v Pákistánu, Afganistánu a Nepálu. Podařilo se českým reprezentantům Marku Holečkovi a Janu Doudlebskému stanout na vrcholu Kapury, Upsariny a Talungu? (oficiálny text distribútora)

POMO

Poteší, vidieť po dlhšej dobe horský dokument, ktorý nie je o osemtisícovkách a ich "dobyvateľoch", ale o dvoch bláznivých kamarátoch, ktorí robia opičky do kamery a tancujú na ľadovci pod neznámou šesťtisícovkou, na ktorej si zajtra len tak pre vlastné potešenie (a nie kvôli sláve a prestíži) urobia prvovýstup. Navyše v pakistánskom Karakorame, ktorý je so svojimi ostrými štítmi ešte dramatickejší a fotogenickejší než Nepál. ()

Marze

Když se tento sport umí na takto vrcholové úrovni , musí to být požitek provozovat tento drahý sport. Opravdu smekám klobouk. Já bych to takového měsíční krajiny nejel ani jako turista. Horolezci mají posunutý rovnovážný bod, při němž zažívají nudu a žena, která vyhledává domácí klid a cvičí jógu by s takovýmto partnerem zažívala pocit nesnesitelného vzrušení. ()

bari68

Názorný príklad, že aj šesťtisícovky sú krajšie, adrenalínovanšie a zábavnejšie ako medializovanejšie osemtisícovky. ()

rekkky

Poutavá podívaná na náročnou expedici. Mapování expedice je obohaceno o zajímavé vyprávění a také o hezké retro povídání. Z dokumentu září odhodlání pro objevování nových cest a touha po dobrodružství, ale hlavně úcta k velehorám a pohybu v nich. Nádhera. ()