Orchestr Karla Vlacha vnímají čeští televizní diváci jako přední český taneční a swingový orchestr druhé poloviny 20. století, působící především v oblasti swingu, pop music a populární taneční hudby. Od roku 1961 doprovázel televizní soutěž Písničky na zítra moderovanou Vladimírem Dvořákem, kde excelovali zejména Milan Chladil a Yvetta Simonová. Se znamenitým orchestrem pak vystupovali Karel Gott, Karel Hála, Waldemar Matuška, Olympic a další. (Česká televize)

sportovec

Nezapomenutelný pořad mládí starší generace znamenal ve své době průlom do tehdejšího načesaného popu a otevřel prostor pro nástup celé generace osobností dnes už klasického střihu. Za připomínku stojí i osobitý vklad textaře, komika a konferenciéra (naštěstí ne baviče a moderátora) Vladimíra Dvořáka. Nedoceněné a nedoceňované osobnosti, jejíž dědictví je nemilosrdným zrcadlem pro polistopadový rozvrat tzv. lehkých žánrů. ()

slunicko2

Hudební vzpomínky na dětství. 1)  Na dílu z roku 1965 mě zaujala starosvětská galantní zdvořilost. Zpěvák/zpěvačka odzpíval/a úryvek své písně a od svého následovníka/své následovnice pak dostal/a kytičku. Muži i ženy bez výjimky. Bylo to svižné a milé._____ 2)  V témže pořadu zazněly skutečné evergreeny. Většinu těchto písniček si pobrukuji dodnes._____ 3)  Bohužel však jiný díl mě tolik nenadchl, a tak zatím dávám oběma společně čtyři hvězdičky. ()