Ways to Live Forever

• Španielsko Vivir para siempre (viac)
všetky plagáty

Sam je zvědavý kluk. Chce se stát vědcem, dívat se na horory pro dospělé, poznat, jaké to je políbit holku, létat vzducholodí a překonat světový rekord. A protože má leukémii, chce zjistit co nejvíc i o své nemoci a o tom, jaké to je umřít. Odpovědi na otázky, na které nikdo neodpovídá, se rozhodne hledat a vědecky prozkoumat se svým kamarádem Felixem a splnit si tak přitom i pár snů. (quip)

Frajer42

Intenzivní citová vydíračka, která se snaží působit mnohem více kýčovitě, než by ve skutečnosti musela být. Snímek obsahuje velice krásné myšlenky a střílí do vzduchu vynikající otázky, které si zajisté pokládá každý člověk jdoucí na smrt. Trošku se mi nepozdávalo, že by bylo schopné podobným způsobem uvažovat tak malé dítě, ale to opravdu jen odhaduji na základě domněnek. Zatím jsem neměl tu čest a snad ji ani nikdy mít nebudu. Co je to ovšem platné, když ze svého repertoáru o pár minut později vytáhne snímek scénku, která působí, jako by byla vystřižená ze špatné telenovely. Mile mě překvapily dětské výkony i atmosféra, která diváky celým filmem provázela. Večer si tímto snímkem zřejmě nepokazíte, ale nejedná se o nic, co by bylo třeba vidět před smrtí, nebo co by mělo větší potenciál vás na skonání připravit, ačkoli mám pocit, že právě o to se snímek tak trošku pokouší. Lepší tři kousky. ()

ABLABLABLA

"They didn't realize Sam and Ella together sounds just like...... salmonella." Celý styl filmu se mi velmi ale velmi líbil. Propojení hraného s vepsanými šipkami do obrazu nebo i ten příběh o chlápkovi, co objevil leukémii jako divadélko bylo skvělé. Byl to i velmi poučný snímek, protože jsem třeba nevěděla, že existoval cvok, co vyskákal na skákací tyči schody Eiffelovky. Já měla strach po nich jít normálně, natož ještě skákat tak, abych nespadla. Moc krásný byl i vložený příběh o oslavách zemřelých u různých etnik opět jako takové divadélko. Btw. to celý film sponzorovala Coca-cola? Protože podle velikosti reklamy bych si tipla, že minimálně 5/8 jo. Taky to byli rebelové, protože ve dvanácti chlastali višňový likér... "I never did understand why everybody wants to give you presents, when they find out you're dying." Sama si říkám, co jsem na konci čekala? Že nebudu brečet? Jasně že jo, když jsem takový ubulenec. Problém byl, že jsem dopotřebovala moje kapesníčky v zelené kostce Harmony a musela hledat, kde mám ty v normálním balíčku... mezitím jsem umírala na zadušení. Prostě moc krásný snímek.... kdy víte, co na konci přijde, ale stejně si to nechcete připustit.... kdy se dozvíte řadu zajímavých kuriozit... který vás vzdělává... který vás rozbrečí... který vás pobaví... který je originální...který je nádherný a kouzelná.... a kde hrají velmi nadaní herci jako Robbie Kay (který hrýl btw. Petra Pana v Out). Je veliká škoda, že ho vidělo zatím je 30 lidí. ()

Khalesi

Vážne mi nejde o to byť cynická, len už je mi zle z toho, že keď umierajú ľudia je okolo toho taký cirkus. Smrť patrí k životu a to, že sa o tom natočí srdcervúci film na tom nič nezmení. Viem, že ak umrie dieťa, je to pre rodičov tragédia a bolesť, akú nezažili a snáď už nikdy nezažijú. Každopádne denne umierajú miliardy iných bytostí našou vinou a nikto po nich ani nevzdychne, práve naopak- ich smrť je pre drtivú časťz ľudí žiadúca. Nevraviac o tom, že veľa úžasných ľudí umrelo nie len bez pozornosti médií či dokonca okolia, ale aj bez toho, aby ich blízki aspoň tušili koho vlastne stratili a akí úžasní boli. Viem, aké je to ak umrie dieťa a viem, aké je to ak umrie niekto iný, koho milujete, nezáleží na tom či je človekom, alebo nie, smrť bolí vždy rovnako. ()

hellstruck

Jak žít navždycky? Tenhle film dokazuje, že to jde. I když jen skrz video nahrávku, slova v deníku nebo třeba kresby na zdech. Filmů o umírání je mnoho a filmů o umírání dětí pravděpodobně ještě více - ale Ways to Live Forever je něčím zvláštní. Není to tolik o nemoci a jejich útrapách, ale o otázkách, které smrti předcházejí. A o plnění snů. Tvůrci si v tomhle opravdu vyhráli. Unikátními nápady v ohraném tématu film jen srší. Také se mi líbilo, že nepůsobil uměle a prvoplánově jako třeba My sister's keeper. Krása především anglického severovýchodu k dobrému dojmu jen přispěla a výborní herci (snad až na chvílemi otravného protagonistu) taktéž. Stručně řečeno nemám co vyčíst. Snad až na velkou spotřebu kapesníků.. ()

quip

Na tento film jsem původně chtěl koukat jen kvůli Natalii Tena, která hraje na růžové vespě jezdící punkovou sestřičku. Mno nakonec jsem nekoukal ani kvůli ní ani kvůli soundtracku (který je občas až otravný - na v podstatě bristský film je v něm to Španělsko dost slyšet), ale kvůli dvěma dětským hercům, kteří fimu dodali přesně to, co podle scénáře měli - hravost. Jde prostě o film o smrti na nedělní odpoledne - ale rozhodně z těch lepších (místy mi připomínal i Ben X). Žánr dramatických filmů s dětskými hrdiny nijak nepozmění ani neposune, ale myslím, že se drží přesně toho, čeho chtěl dosáhnout: tedy ničeho vyjímečného, život a smrt jsou takové taky. ()