gibbon

Komedie/Drama/Válečný! Yamazaki se po "Sunset on Third Street" noří ještě hlouběji do historie (o čtyři století do období válčících států). Film začíná slibně jako humorná, oku lahodící cesta do minulosti. Vděčná komika střetu moderních věcí, jazyka apod. s minulými, je bohužel postupně nahrazováno komikou nechtěnou plynoucí z nesmyslného scénáře a haldou dalších chyb. Postavy se nepochopitelně objevují a mizí ze scény, přičemž během svého setrvání se tam chovají, jako kdyby je tam někdo postavil nedopatřením. Nesmyslnosti ještě přiživují odbyté anglické titulky. Podobné téma, ale mnohem více zábavy nabízí např. Crayon Shin-chan: Unkokusai no yabou (jako žádný ze Šin-čanových filmů nemá čsfd záznam). ()

Ceres

Film se snaží být tím, co knírek Matabeho, ale bohužel není. Nemám rád a vyloženě nesnáším filmy, které jsou založeny tímto způsobem cestování v čase, Japonci tohle prostě vůbec nevzládli, navíc ten off road tam působí jako pěst na oko. Tímhe filmme jsem si uvědomil, že točit podobné filmy pro široké publikum je problém, vzdáleně laděný Forbidden Kingdom má alespoň co nabídnout v podobě plejády herců, tenhle snímek však ani to ne. I když jde vidět, že snímek neměl tak chudý rozpočet, tak hromadné bitvy nejsou přesvědčivé a herecké výkony nepatří do první ligy taktéž. Film jsem spíš protrpěl, protože ta stopáž je vražedná (132min). Jediné, co bych strašně vypichnul je soundtrack, kde od prvního záběru jsem doufal, že to bude opravdu dobré....Sato Naoki odvedl prvotřídní práci a díky němu se film nepropadá ještě více dolů. Krátce řečeno soundrack je fantastický. Snažil jsem se, aby se mi film zalíbil, ale nešlo to díky uvedeným důvodům. Tohle je pro mě je tohle kvalitní max do TV typu Hallmark atd, nic víc, žádná pecka se nekoná. Celkově slabé. ()