V televizní hře z roku 1987 se zaplétají osudy dvou věkově i charakterem různých osobností. Student Pavel nemá kde bydlet a tak mu starší osamělá důchodkyně nabídne, aby se k ní přístěhoval. Dáma žije ve svém domku sama, nemá děti a Pavel zalže, že je sirotek a tak se snadno dohodnou. Jenže stará paní začne mladíkovi brzy mluvit do života. Vadí jí především jeho dívka, která pracuje jako servírka. Pavla si oblíbila jako vlastního a chce mu dokonce odkázat i svůj domek. Jenže v téhle komedii se hraje trochu nefér na obou stranách. Když k dámě přijde otec hledat svého syna Pavla, dojde k překvapivému rozuzlení, se kterým předem zúčastnění nepočítali... (oficiálny text distribútora)

blackrain

Jako nejsem až takový hnidopich, ale Honza Hrušínský si tu svou košili mohl alespoň párkrát převléknout, vždyť se to odehrávolo v období několika dní, ne? Chápu, že jako student toho asi moc v tomto filmu neměl. Ale mě ta košile prostě štvala. Od začátku to bylo předvídatelné. Takže jsem čekala, co tam bude za výplň a jak se tomu konci dohrabou. ()

ostravak30

Jiřina Jirásková byla velmi dobrá herečka. Ovšem to se nedá říct o Janu Hrušínském, který jí sekundoval značně slabě. A tak film stojí jen a pouze na ní a to není dobré, když má víc než hodinu. Celý děj je takový těžkopádný. Starší žena sice mladíkovi mluví do života, ale to se stále opakuje a film se delší dobu nikam neposouvá. Stopáž mohla a měla být kratší. ()

rakovnik

Zdlouhavý film o tom, kterak osamělá paní hledá spřízněnou duši, již nalezne v podnájemníkovi. Tomu pak mluví do života, až se nemotorně dohrabeme k závěru, že všichni to mysleli dobře. Jirásková fajn, zbytek těžkopádný. ()