V roce 2084 se po celém světě začal šířit smrtelný virus, jenž přenášejí komáři. Ti, kterým se zatím daří úspěšně přežívat, se musejí skrývat v uzavřených prostorách, bez denního světla a s minimální zásobou vody a konzervovaného jídla. Děj se odehrává v bytovém komplexu, kde se o pravidla a zásoby jídla stará majitel domu. Jenže když jídlo postupně začne docházet a majitel sníží příděly na osobu, obyvatelé se začnou bouřit sami proti sobě a začíná boj o zbytky lidskosti. (Hernycztek)

pepua

Světem se šíří smrtelný vir, který v sobě nosí komáři. Jedno kousnutí a smrt je nevyhnutelná… Lidé se před nákazou uzavřeli do bytů a jsou odkázáni na pomoc zvenčí. Zásoby potravin dostávají jednou týdně a jsou přerozdělovány domovníkem. Jenže od jisté doby potravinové balíčky přestanou dostávat a mezi lidmi se začne šířit panika. Jídlo dochází a domovník, který jako jediný má přístup ke zbytku potravin navíc některé lidi upřednostňuje před druhými… jak dlouho ještě takhle dovedou žít? Kam až dovede klesnout lidská důstojnost kvůli vlastnímu přežití? A jak dlouho už tak vlastně lidé žijí? --- Výborné post-apokalyptické sci-fi, pro které se tak trochu nabízí srovnání s filmem The Divide. Jenže zatímco v The Divide sledujeme (zpracováním podle mě poměrně lacině podbízivý) úpadek morálky, ctnosti a lidskosti; v 2084 už tuhle etapu mají nedobrovolní vězni dávno za sebou. Morálka je na dně, naděje už pro většinu lidí dávno umřela. Jenže ne všichni se doopravdy vzdávají… Tento film mne šokoval nejenom tím, že je prostě skvělý, ale i několika vskutku hnusnými scénami; ty ale nejsou explicitně násilné, fungují i bez toho a to je jenom dobře. Velkou výhodou také je, že u 2084 se divák pouze domýšlí, jak dlouho už tak ti lidé vlastně žijí. ()