Film popisuje osudy krásné a talentované dívky Anne , která plna ideálů a snů vyletí z rodinného hnízda objevovat svět a v něm báječnou práci a úžasného muže. Její dobrodružství ji zavedou na Manhatten a později do Hollywoodu, kde potká dvě herečky, které touží po tom, aby je okolí chápalo jako lidské bytosti... Snímek volně vychází z novely spisovatelky Jacqueline Susann, která se v něm i krátce objeví, a také je jedním z posledních filmů okouzlující herečky Sharon Tate. John Williams byl za hudbu k tomuto snímku nominován na Oscara. (Morien)

NinadeL

Promarněná šance. Na adaptaci bestselleru Jacqueline Susann se čekalo jako na hit sezóny, ale výsledek nikoho neoslnil. Zatímco společenský román sledoval zajímavý časový oblouk let 1945-1965 a tehdejší proměny showbusinessu, film se omezil na nudné předvádění mladých tvářiček v ryze v současných kulisách. Film byl zklamáním mmj. i pro Sharon Tate a jejího agenta, který doufal, že už konečně prorazí. Žel, žádný ze šesti celovečerních filmů, které stihla za svého života natočit, se nestal přesvědčivým důkazem jejího údajného talentu, ve který tolik lidí věřilo. ()

RPupkin

Údolí panenek patří spíše do průměru filmů pojednávajících o prostředí amerického showbyznysu, o jeho nástrahách a častých strmých pádech. Přesto se na snímek vcelku dobře dívá (a to nejen díky Sharon Tate) a příjemně plyne. Hned úvod nás velice přesvědčivě zavede do New Yorku šedesátých let, který až nápadně připomíná swingující Londýn téže doby. Hudební čísla jsou chytlavá, byť snad až příliš exaltovaná. Právě přehnaně nadšené herectví některých představitelů (tak trochu à la určité budovatelské pasáže z filmu Za zvuků hudby) považuji za jediný (byť rozhodně ne marginální) iritant snímku, ale jde asi též o daň doby a zub času… Podobné filmy: Ziegfeld Girl, Město iluzí. Celkově vzato: za mě palec mírně nahoru, 70 %, mohu vidět znovu. [viděno v dubnu 2021 | komentář #2] ()

mirkath1

Velká škoda,že se nepodařilo do filmu vtěsnat více poselství z knihy, kterou mám velmi ráda. Nelly nebyla zamýšlenou hlavní postavou spisovatelky. Byla jí Anna a její komplikovaný vztah s Leonem. Taky byl dán větší prostor Ellen Lawsonové a Tonymu. Nelíbilo se mi, že se vše točí hlavně kolem sebestředné Nelly. Jinak myslím, že kdo nečetl knihu bude spokojen-no já ji četla-takže slabých 50% ()

dr.horrible

Kniha bola neodolateľný brak a filmová adaptácia je (s tými dialógmi) asi ešte naivnejšia. Kto by to povedal, že smiešne veci divnejšie znejú nahlas?! :D Casting presný, je to pekne natočené.  Dosť sa skracovalo. Mierna zmena charakteru Miriam (a celého diania okolo Tonyho) je logická, prerod Neely oproti knihe zobrazený uveriteľnejšie, ako tomu bolo v knihe. Vyškrtnutie Anne-nho milionárskeho nápadníka bolo tiež dobrým krokom, pre dej bol zbytočný.  Ale Anne je v úzadí. A bábiky tiež. Prostredná časť filmu je strašne urýchlená. Záver pokašlaný. Nemá to hĺbku, ale to snaď ani nikto nečakal. Guilty pleasure. ()

Babous

Nejzajímavější je ten obrat na konci, kdy se mladá herečka naplno ukáže být stejnou mrchou (ne-li horší) jako ta stará herečka na začátku. Jinak je ten film ale zdlouhavý a podle mě celkem špatně sestříhaný, takže se divák musí soustředit, aby všechno pobral. Moc se mi líbila ta luxusní vila s bazénem v hollywoodských kopcích, kde se odehrávalo pár scén. ()

• Richard Dreyfuss v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Knižní předloha Jacqueline Susann vyšla česky poprvé v roce 1993 a zatím se dočkala dalších tří vydání. (NinadeL)