Život a smrt v Římě

• Veľká Británia Life and Death in Rome
všetky plagáty
Veľká Británia, 2005, 6x50 min

Provokativní dokumentární seriál nás zavede o 2000 let zpátky v čase do starověkého Říma, který jste doposud neviděli. Pronikne do srdce jednoho z nejvýznamnějších měst v dějinách, odhalí zajímavé životy skutečných Římanů a seznámí nás s tím, jak žili, milovali a dobývali svět.

1. Hlavní město světa (Capital of the World)
Před 2000 lety byl starověký Řím nejvýznamnějším městem plným života a příležitostí. V období, kdy měl vrchol své slávy ještě před sebou, sledujeme dobrodružství tří mladých mužů, kteří v tomto nádherném moderním světě žijí a milují. Zatímco dva z nich se ze všech sil snaží zajistit si živobytí, třetí přichází z krvavé občanské války, aby se stal prvním císařem, vládcem světa.

2. Legie (Legions)
Skutečný a dobrodružný příběh o životě a kariéře Maxima, římského vojáka, který bojoval v římské verzi války v Zálivu proti ničemné provincii Dácii. Uvidíme, jak římské legie vládly po staletí světu a budeme sledovat Maximův výcvik a službu v římské krvavé válce hrůzy.

3. Sex a císařské město (Sex and the Imperial City)
Ačkoli byl Řím městem vystavěným muži, významnou úlohu zde hrály i stejně mocné ženy. Seznámíme se s římskými ženami, matkami, prostitutkami a kněžkami a také s pravidly, která řídila jejich životy.

4. Gladiátoři a otroci (Gladiators and Slaves)
Starověký Řím - nejvýznamnější město v dějinách - mělo i svou temnou stránku. Fungovalo díky práci otroků. Budeme sledovat životy gladiátora, otrokyně a jejich pána a zjistíme, jak byl „gladiátorský císař“ Commodus ve skutečnosti šílený.

5. Chaos (Chaos)
Ve 3. století našeho letopočtu Římská říše čelila největší hrozbě. Mor společně s krvavou občanskou válkou a hýřením císařského dvora říši rozpoltily a srazily na kolena. Sledujte příběh o tom, jak krize ve 3. století probíhala a tragické vyprávění o neznámém císaři, který zachránil Řím před jistou zkázou.

6.Zánik (Doom?)
Po 600 letech, kdy vládla světu, stanula Římská říše tváří v tvář záhubě. Na počátku 5. století došlo k obléhání samotného slavného Říma. Zjistíme, jak po staletích římské nadvlády barbarské kmeny svrhly císařskou moc a zmocnily se vlády nad západní civilizací, a odhalíme pozoruhodný příběh o nejvýznamnějším římském odkazu pro 21. století. (oficiálny text distribútora)

Hrajú