Dvojitý agent

• Česko Dvojitý agent (viac)

Kvôli vyšetrovaniu tajomnej vraždy amerického senátora, ktorý bol zabitý spôsobom charakteristickým pre sovietskeho nájomného zabijaka známeho pod krycím menom Cassius, sa Paul Shepherdson (Richard Gere), agent CIA vo výslužbe, spojí s mladým agentom FBI Benom Gearym (Topher Grace). Shepherdson, ktorý celú svoju kariéru strávil sledovaním Cassia a jeho súperov, žil až doteraz v presvedčení, že Cassius je dávno po smrti. Preto veľmi neochotne preberie prípad po svojom bývalom nadriadenom Tomovi Highlandovi (Martin Sheen) - rozhodnutý dokázať, že jeho teória je i napriek novým poznatkom pravdivá. Agent Geary si medzitým preštudoval Cassiove staré záznamy vo zväzkoch FBI a fascinovaný jeho príbehom spísal diplomovú prácu o sovietskom zabijakovi. Na rozdiel od Shepherdsona Geary verí, že sa Cassius znovu vynoril na scéne a že jeho krvavé besnenie bude pokračovať. Kým Shepherdson s Gearym prechádzajú miesta zločinu, postupne odhaľujú stopy, ktoré naznačujú, že Cassius možno nie je tým, za koho ho po celý ten čas považovali. Kvôli jeho dvojitému životu sa ocitajú v smrteľnom nebezpečenstve... (TV Markíza)

Kaka

Richard Gere má velkou smůlu. Když už mu dá někdo roli, ve které by mohl být excelentní, tak je to patlal, který neumí dobře udělat film. Double mohla být slušná špionážní jízda, ale místo toho je to nepromyšlená, vizuálně poměrně neatraktivní a ve výsledku i dost nudná a nepřesvědčivá záležitost, která těží maximálně z jakž takž slušných herců. Dost to zabíjí béčkový feeling, protože spoustu věcí je zde podobných a někdy i lepších (méně uhlazený) než například v THE SENTINEL, ale právě z důvodu omezeného rozpočtu a menšímu počtu zvučných jmen se bohužel ve výsledném hodnocení Double ztrácí až někde v propadlišti dějin. Jeho bratříčci a sestřičky vypadají na první pohled o mnoho více cool a to je jak se zdá v rámci žánru velmi důležité. Dvojitá katarze se dá přežít, člověk s ní už podle traileru tak trochu počítá. ()

PetrPan

Richard Gere jako agent sice působí stejně věrohodně jako Pavel Liška na vojně, Martin Sheen je trošku jako plukovník Sochor, velitel západního okruhu a pro mě neznámý Topher Grace si jistě šije repráky na džízku, ale i tak je Dvojitý agent průměrně zdatná a koukatelná detektivka pro nenáročného unaveného diváka:) ()

+sfinx+ odpad!

To je tak stupidní, až to bolí. Soupeřit to může snad jen s Bondem a dalšími pohádkami o hodném, úžasném superchlápkovi, který zvládne naprosto všechno a vybruslí z každé patálie v nažehleném obleku a s úsměvem na rtech. Celá ta úmorná dvouhodinová detektivní zápletka pak vrcholí jedním letmým pohledem na fotky a celý ten pokus o film se definitivně mění ve frašku. ()

castor

Podivné motivace jednotlivých postav nám tvůrci nakonec vysvětlí, nicméně to dělají takovým způsobem, abychom to skutečně dokonale pochopili. Právě zbytečná doslovnost strhává tuhle už tak průměrnou záležitost ještě do průměrnějších vod. Přitom toho v rámci žánru vzniklo tolik, že je s podivem, že se do toho pouští další scénáristé znovu a znovu a vyjma pár „překvapení“ nejsou sto nic (nového, jiného) nabídnout. Dvojitému agentovi chybí atmosféra, chybí tah na bránu, vizuálně je neatraktivní, nenapínavý, herecky průměrný (přitom Gere umí, ne že ne, jenže jeho výběr rolí je v poslední dekádě s poměrně velkým otazníkem). A ano, trailer musel dělat totální idiot!! ()

srolyma

Richard Gere je vysloužilý elitní agent CIA, který tu vypatlanou rádobypretty prostitutku s velkou hubou, kterou sbalil někdy v devadesátkách, už dávno pustil k vodě a tak žije pěkně v poklidu sám a jeho jedinou radostí je pozorování malých chlapců v trenýrkách jak hrají baseball. Ale protože v Americe se to začíná nějak moc hemžit ruskými špiony, zrovna nedávno jich celá banda přešla pěkně v poklidu přes povalený plot na mexicko-amerických hranicích, tak je povolán opět do služby, aby tomu učinil přítrž a konečně dopadl i to největší ex-sovětské špionské eso. Jenže jak dobře víme, sovy nejsou, čím se zdají být, a jak nám i název napovídá, ono to ani s tou Gereovou láskou k vlajce s pruhy nebude až tak žhavé. Příjemný film s dostatkem akce a s přiměřeným množstvím zvratů, který udržuje napětí po celou dobu. Navíc role postaršího drsňáka Gereovi překvapivě dobře sedne. ()

• Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)