Ve filmu Křivé obvinění, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu, se představuje Julia Ormond (Legenda o vášni) v roli Janet “Prissy” Gregory, sekretářky právnické kanceláře, jež strávila více než dvacet let snahou o osvobození nevinného muže z vězení. Když Prissy prochází případy svého bývalého šéfa, nedaří se jí získat právního zástupce pro afroameričana Calvina Willise (Mahershalalhashbaz Ali – Podivuhodný případ Benjamina Buttona), který čelí křivému obvinění ze znásilnění malé dívky. Proto se Prissy rozhoduje vzít případ do svých rukou, aniž by si dokázala představit, jak těžký boj ji čeká při její odvážné cestě za spravedlností. (oficiálny text distribútora)

djcremo

Film mal veľký potenciál, ale tvorcovia tohto filmu ho neskutočne premrhali. Na to že ide o film podľa skutočnej udalosti, ktorý rozoberá 22 rokov života nespravodlivo odsúdeného,tak herci akosi nestárli a pôsobili vždy rovnako. A podľa mňa sa film zaoberal nepodstatnými vecami, miesto toho aby šiel do hĺbky jadra a venoval sa dôležitejším veciam pre tento prípad. Veľké sklamanie pre mňa. ()

ludovit14

Vo filme KRIVO Obvinený nám režisér T.McLoughlin,rozobral podrobne charakteristiku hlavných postáv-doslova na šróbiky.Ale,paradoxne to vôbec nemusel-lebo to celé zbytočne zdržiavalo celý príbeh a miestami to bolo nudné.Na to,že je to TV-FILM,tak je to slušné dielo.Za čo môžeme vďačiť,hereckému výkonu ,,koncipientke’’ Janet Gregory vo filme prezývaná ako,,kráska’’(J.Ormond),ale aj krivo odsúdenému Calvina Williseho ,ktorý si odsedel 22rokov,ktorého stvárnil (Mahershalalhashbaz Ali).HOD:68%.10% som pridal za záver filmu,kedže McLoughlinovi sa podarilo zahrať aj na emočnú strunu.PS: 5% navyše zato,že USA justícia sa Calvinovi Willisemu ani neospravedlnila a nijako ho neodškodnila-JE to veľmi poľutovania hodné! ()

IceQueen

Toto je jeden z filmov, pri sledovaní ktorých máte chuť zakričať "stop", skočiť do deja a vysvetliť postavám, že stačí rozsvietiť, aby nemuseli po tme narážať do stien. Lenže potom si uvedomíte, že film je natočený podľa skutočnej udalosti a neostáva vám nič iné, len so smútkom akceptovať fakt, že ľudia bývajú dosť často hlúpi a neschopní (týka sa oboch strán). A len tak na okraj, ten dabing ma veru tiež veľmi neočaril. ()

Petulka88

Drama, které nijak nevybočuje z řady filmů o boji za svobodu nevinného vězně. Ne, že by to bylo špatný, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsem to už viděl několikrát předtím. Navíc, v tomhle filmu je naprosto nemožné najít byť jedinou postavu, která by mi byla alepoň trochu sympatická. A jen tak na okraj, tentokrát se vyznamenali i tvůrci českého dabingu, kdy syna hlavní hrdinky dabuje po celý film stejný dabér. Je ovšem nutné podotknout, že na začátku filmu je mu asi 7 let, zatímco na konci mu táhne minimálně na 20... To jsem opravdu ještě nezažil. ()

MartinezZ

24.7.2010 ~ Zářná ukázka toho, že když je něco podle skutečné události, ještě to zdaleka neznamená, že se na to bude dát koukat. 20 let trvalo zjistit pravdu, Hodina a půl trvala "jen" 10 let. ~ Co tím chci říct? Že to bylo nudné, nezajímavé, dlouhé, odfláknuté. Tohle byl televizní film, který by se snad neuchytil ani na Hallmarku. Jeden a půl hodiny trvající díl kterékoliv detektivky. A ač je hrozné, že někdo za něco, co nespáchal, sedí 20 let, automaticky to neznamená, že z toho musí být film. Tady si někdo, bohužel, myslel opak. ~ Calvin sedí už pět let za znásilnění jedenáctileté dívky. Pět let ale nic není, má doživotí. Blbé je, že to nespáchal. Nevěří mu nikdo až na jednu mladou koncipientku, která se do případu pohrouží a přes překážky, házené pod nohy soudním systémem, dokáže Calvina osvobodit. Mezitím si dokáže pochroumat vlastní soukromý i pracovní život, ale i to se vyřeší. A to je všechno. ~ Pochybuji, že tohle někdo bude ochoten vpustit v hlavních večerních hodinách na běžné TV obrazovky. "Nic světoborného" by totiž bylo stále pochvalou a tak to psát ani nebudu. ()

• Stát Louisiana za 22leté vězení Calvina Willise neodškodnil ani se neomluvil. (Piercee)