Takých ako Alonzo Hawk si nie je problém predstaviť. Boháč, ktorý v meste skúpil rozsiahle pozeky, aby na nich postavil gigantické nákupné centrum. Jeho bezohľadným plánom však urobila rázne stop pani Steinmetzová. Táto postaršia vdova mu nechce predať to, čo jej patrí ani za svet a pán Hawk je odhodlaný využiť všetky svoje dostupné aj menej dostupné prostriedky na to, aby ju k predaju donútil. Lenže našťatie má pani Steinmetzovú jedno eso v rukáve, ktoré ešte nevytiahla. Zázračné auto Volkswagen Beetle, ktoré všetci poznajú pod menom Herbie... (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Pohádkový příběh o kouzelném autíčku a jedné stařence, jeho majitelce. Autíčko samo jezdí, uvažuje, umí jezdit po římse mrakodrapu i po lanech sanfranciského mostu. Svým chováním mi připomíná samotného Kida z Knigh Rideru. Je to zároveň poklidná pohádková podívaná a na druhou stranu zase šílená blbost se spoustou otřesných triků. Hlavně když jedou v autě, tak je vidět, že jedou před plátnem. [221. hodnocení, 12. komentář, 58%] ()

MickeyStuma

Wolkswagen zvaný brouk jmenující se Herbie se vrací, aby ochránil starou dámu před zákeřným developerem. Námět humorného příběhu se starou dámou v hlavní roli, kterou jen tak nic a někdo nerozhází a ke všemu přistupující s plnou vervou a skromností, byl na šedesátá a sedmdesátá léta velice vděčným tématem, což dokazuje nemalý počet takovýchto různorodých snímků. A tento je jeden z nich. Jedná se tedy o volné pokračování snímku z roku 1968 'Můj miláček Herbie' a opět v produkci Walta Disneyho. Sportovní svět automobilových závodů tedy tvůrci striktně opustili a vydali zcela jiným směrem. A úspěšně. Snímek je opět plný humorných eskapád podpořených i na dnešní dobu úžasnými speciálními efekty, které stále umí ohromit svou čistotou. Například zadní projekce je daleko více použita a kupodivu ne vždy je to poznat. I nadále se jedná o snímek pro celou rodinu, kde slovo nadsázka či kýčovitost nic neznamená. Snímek má za úkol především diváka pobavit a přivést na jiné myšlenky. A to se dozajista daří. ()

Han22

Herbie a stará dáma má snad všechny možné mínusy. Je to zbytečné pokračování celkem průměrné komedie s ohraným příběhem, kde není nikdo z prvního dílu. O Herbieho stará tetička mechanika z jedničky, která bydlí ve staré hasičárně. Tu chce zbourat zlotřilý stavitel, aby postavil moderní mrakodrap, který využívá každého možného špinavého triku. Opět to vypadá včetně postav jak z 50. let a opět tu jsou naprosto příšerně laciné triky - dokreslovačky jak z české pohádky. A humor je opět neskutečně infantilní a pramení z toho, že Herbie je někde, kde nemá auto co dělat (restaurace, koncert, lanoví mostu). Jenže moje infantilní já se skvěle baví, třeba když Herbie nahání stavitele v kanceláři plné pěny nebo na parapetu, nebo když ve finále zmobilizuje všechny brouky ve městě. Zkrátka na víc než 3* to není, ale je to sranda. ()

Nonna

Ne Superman, Zorro ani Batman, tentokrát je v roli ochránce a mstitele inteligentní a trochu zlomyslný Volkswgen brouk. A svoji starou dámu, která obývá starou, skoro burtonovskou hasičárnu určenou k demolici, je rozhodnut ochránit s nasazením vlastní kůže, tedy spíš plechů. Kouzelný příběh, v němž nechybí láska, honičky, padouch, vtip ani šťavnatá a spravedlivá pomsta se šťastným koncem není sice žádné filmové veledílo, ale rozhodně má dobrý nápad a pobaví. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +je to pěkný film -je hodně dobový/// Když jsem byl malej, viděl jsem zřejmě film Herbie jede rally, trošku si jej ještě pamatuji. Ovšem dodnes jsem netušil, že Herbie má jak tuto "trilogii", tak i ještě jeden starší snímek. Pokud počítám dobře, tak s nejnovějším pokračováním (2005) to číta 5 filmů. Řekněme si narovinu, že jakýkoliv film Herbie je koncipován pro mladší publikum. Jenže když se u filmu bavíte a už vám není 10, tak to velice poteší. Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, pak jsem se začal slušně zabávať a finále mi celkem vyrazilo dech. Hudba je příjemná. Rovněž herci, jak stará dáma, tak i mladá dvojice. Záporák je správně směšnej a Brouka si zamilujete i tady, jen škoda, že nemluví a rovněž nemrká :-). Jedině co mi trošku vadilo, tak dnes již obstarožní háv, který hlavně dnešnímu publiku příjde jako z jiného světa. Jinak jsem však velice potěšen./// Celkem 72%/// ()