Cyklus hraných dokumentů režiséra Alana Lederera nejen o závislých lidech, ale především o jejich okolí – rodině, přátelích, spolupracovnících a dalších, jichž se jejich závislost na drogách, alkoholu či hracích automatech dotýká. Jak závislým a jejich blízkým nejlépe pomoci, aby si s touto zátěží poradili? Jan Jílek, zkušený psychoterapeut s dlouholetou praxí, který kdysi sám na vlastní kůži prožil život se závislostí, glosuje jednotlivé příběhy a ukazuje směr nejen závislým, ale i těm, kteří chtějí závislé zachraňovat, pomoci jim, nebo je zatratit. Jeho zkušenost i ukázky terapie naznačují, jak přistupovat k závislým lidem, i když jeho přístup může občas překvapit až brutální otevřeností. Do cyklu „Ze závislosti do nezávislosti“ patří i dva díly režisérky Moniky Elšíkové o dvou bývalých závislých na drogách. Na zpěvákovi rockové skupiny a mladé dívce, tedy na lidech s touto zkušeností, lze vystopovat, zda skutečnou pomoc v dlouholetém propadu do závislosti dokáže zastavit a obrátit terapeut, víra, blízký přítel nebo rodina. Co vše člověka na scestí může zavést a jakou disciplinu, sílu i zodpovědnost musí závislý vynaložit, aby nejen našel cestu od drog, ale aby našel opět radost ze života, směr a vydržel abstinovat. (oficiálny text distribútora)

igi B. odpad!

Svatá onanie! Ze sraček do žumpy. Pár ochotníků a pan mudrlant a víc už nic. Naprosto nic, totální degradace formátů šašskosolvinské veřejnosrádní, jen formou i obsahem neskutečná čudlařina a ryzí odpad. A kdo je matafaka ten Lederer? To je ňákej pobratim ženy Růženy? %-o - - - - - (Poprvé a naposledy viděn první a jediný výhřez 6.9.2011 na >zacykleném sprostoru< , hodnocení 43., znechucený komentář zde jako třetí - 6.9.2011) ()

Rosana

Zpracování mělo dobrou myšlenku (psycholog hovoří a ostatní hrajou), bohužel ostatní moc nehráli... Možná Dobeš hrál :-D Ale o hráčích je to pravda pravdoucí a o naivních věřících ženách pravdovější pravda pravdoucí ()

dawid

Bylo by mylné posuzovat tento pořad podle kritérií, kterými se hodnotí filmy. Tady totiž vůbec nejde o herecké výkony, o novátorskou kameru, umělecké zpracování. Forma je zde jen jako jakýsi můstek, který odkazuje k obsahu, který je daleko zásadnější. Takže co hodnotit? Pan Jílek nemusí sedět všem, ale jako terapeut má za sebou nezpochybnitelné úspěchy a velmi dobře ví, o čem je řeč. A já, pokud se dostanu na dno, si nepřeju nikoho jiného, než právě pana Jílka, díky kterému si svou pravdu tvrdě vyšlapu sám... ()