Božská relikvia 3

• Slovensko Čínsky zverokruh (viac)

Hľadač pokladov, známy pod menom Ázijský jastrab (Jackie Chan), sa vydáva po stopách artefaktov, ktoré boli v 19. storočí ulúpené zo Starého letného paláca. Jeho pátranie po dvanástich bronzových hlavách zvierat symbolizujúcich dvanásť znamení čínskeho zverokruhu ho zavedie do najrôznejších svetových kútov, od francúzskych viníc až na svahy aktívnej sopky. Pri pátraní po božskej relikvii ho nezastaví žiadne prekvapenie ani prekážka. Na svete totiž niet prekážky, ktorú by na ceste k svojmu cieľu nezdolal. (TV JOJ)

Wacoslav1

V době kdy jsem to viděl poprvé jsem fakt chtěl aby se mi to až nekriticky líbilo a musím teď uznat po repete, že jsem s tím hodnocením těžce přestřelil, takže se bohužel opravdu jedná o nejslabší díl v rámci série Armour of God a chápu výtky většiny uživatelů tady ve zdejších komentářích a to jsou z větší části Jackieho fanoušci. Já si sice nemyslím, že jde o úplný pohřeb série, ale na geniální jedničku ani nadprůměrnou dvojku se to prostě nechytá. Za něco stojí začátek a konec a prostor mezi tím je vyplněný nudnou vatou, nesympatickými postavami a komunistickou ideologií plus tu zbytečnou nabarvičkovanou a zcela umělou pasáž na ostrově ve stylu Pirátů z Karibiku bych úplně vystřihnul, takže dnes zcela objektivně u mě na hraně mezi dvěmi a třemi hvězdami, ale do toho průměru to nakonec překlopím, protože Jackie má pořád charizma a zde ještě i jakž takž bojové schopnosti aby to celé utáhnul, ale ten zbytek těžce kulhá, takže tak.50% ()

Ironfood

Rozhodně jeden z nejhorších filmů s Jackie Chanem. Úvodní scéna s kolečkovým oblekem je celkem slušná. Ovšem pak už to můžete s klidem vypnout a o nic zásadního nepřijdete. Pár slušných momentů je sice ještě v bitkách v padělatelské dílně zhruba v 3/4 filmu, ale zas tak super, aby to ospravedlňovalo ty dvě hodiny nudy kolem, to tedy rozhodně není. ()

corpsy

Ide síce o čínsku produkciu, ale pôsobí to skôr ako Chanove hollywoodske paskvily, v ktorých sa snaží napodobňovať svoj hongkongský štýl. Teraz sa karta obrátila a Jackie napodobňuje svoju slabú etapu hereckej kariéry. Je to veľkoryso poňaté, ale pôsobí to predsa len umelo a málo živočíšne ( je patrné, že veľké množstvo kaskadérskych kúskov bolo ´´zachraňované´´ pomocnými drátmy ). ()

Mrkvič

Dvě třetiny filmu je to taková dobrodružná komedie, která tak tak balancuje na hraně trapnosti. Drží se ale díky humoru, který tu Jackie vystřihl snad nejlépe ze všech svých filmů. Za zmínku stojí také nohatá číňanka, kterou by snad každý chtěl mít doma na hraní. Naopak otřesné jsou digitální triky, ze kterých při akčních scénách pěkně bolí oči (a místy i mozek). No a potom přijde poslední asi půl hodina :) A já se pořád otáčel na přítelkyni a dokola opakoval, že to je neskutečný, jakej to je machr a že už mu je 60 let. Jackie vytáhl jedny ze svých nejlepších choreografií a já si hned byl jistý počtem hvězdiček. Dobré taky nezapomínat na téma, které je na film dost šlechetné. Obchod s historickými artefakty a fakt, že takové věci nejsou vystavovány v zemích svého původu, ale v bohatších koutech světa (nebo dokonce soukromých sbírkách). ()

ScarPoul

Božská relikvia patrí k mojim najmenej obľúbeným sériam s Jackie Chanom. Ale na túto časť som sa vďaka traileru celkom tešil. Bohužiaľ je pravda, že odkedy Jackie zostarol využíva cgi efekty a laná podstatne viacej ako by sa na hviezdu jeho formátu patrilo. Stále si robí všetky veci sám o to pokoj, ale už tomu chýba akési to čaro jeho starých filmov. Tento film má mnoho rôznorodých rovín, ktoré sú ovplyvnené rôznorodosťou postáv. Problém celého filmu je v tom, že sa rozpadáva na mnoho častí práve kvôli tým rovinám. Síce ich spája jadro príbehu čo je snaha o získanie 12 hláv čínského zverokruhu, ale každá postava rieši svoje problémy povrchne, zloduchovia nemajú moc šancu vyniknúť a okrem scény v továrni, ktorá je skutočne akčná a nápaditá a tej v džungli - ktorá sa môže pochváliť výbornou situačnou komikou a výborným prostredím, vo filme nie je veľa vecí, hodné zapamätania. Síce je to stále starý dobrý Jackie, ale tak silený happyend je bohužiaľ aj na mňa veľa. Z odstupom času musím znížiť na dve. Nech sa akokoľek snažím je to ten typ filmov, ktoré Jackieho ako akčnú ikonu kung-fu skôr zosmiešňujú ako dopomáhajú k jeho kultovosti. Možno by to chcelo nasledujúce roky trocha pozmeniť taktiku. ()

• Jackie Chan po premiéře uvedl, že se jedná o jeho poslední akční film. (v.indruchova)
  • Nejdražší akční scéna přišla na více než 10 milionů amerických dolarů, přičemž celý rozpočet filmu je necelých 50 milionů. (Raztubyl)
  • Vrcholná akční scéna se natáčela 14 dní v Aerodiu, obřím vertikálním vzduchovém tunelu v Lotyšsku. (Epistemolog)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)