Blitzkrieg: Escape from Stalag 69

Nová éra nacistického teroru přichází! Německo, rok 1945, Stalag 69, vězeňský tábor vedený sadistickým komandantem SS Helmutem Schultzem. Komandant Schultz je sadistický psychopat, který se vyžívá ve zvrácených pokusech na vězních pod záminkou testování biologockých zbraní. Když je zajata skupina amerických zdravotních sester a padne do rukou Schultze, brutalita dostává úplně nový rozměr. Naivní dívky jsou týrány jen pro potěšení Schultzových pomocníků. Nyní je řada na přeživších v táboře, aby vrátili úder svým věznitelům a utekli ze Stalagu 69, živí nebo mrtví! (topr harley)

Kusko.t2 odpad!

“A New Era of Nazi Terror!“ Ak by to bola skutočne pravda, nová éra naziexploitu stojí teda za HOVNO, a to mám tento špecifický žáner obzvlášť v láske. Zostáva nám už len dúfať v lepšie WIP zajtrajšky podložené kultovými piliermi starej dobrej a samozrejme filmovej “Heil Hitler školy“. Režisér Keith J. Crocker rokmi asi stále neodhalil tú podstatu, z ktorej by mal snáď každý “kutil“ pri tvorbe naziexploitu vychádzať. “Rady ptáka Loskutáka“ nie sú všetko. Kuchárky “Mein Kampf“ a “Smažíme s Hitlerom“ sú to pravé G-OREchové! ### Okrem skromného rozpočtu trpí “Blitzkrieg“ aj inými neduhmi, dalo by sa povedať až paradoxmi. Hodené poleno s nápisom “Low-budget“ je predsa možné preskočiť a vrátiť tak úder späť v podobe kopanca adresovanému prudérnemu vrhačovi dreva. Človek nesmie byť ale nápadom a odhodlaním chromí. Inak padne na hubu, v lepšom prípade lisohlávku. ...Ale späť ku jednoznačným faktom. Siahodlhá, maximetrážna, až 135 minútová verzia “Blitzkrieg-u“ (videná táto režisérska verzia), je na WIP sústo plné zbytočných dialógov nestráviteľná stopáž. Niekedy je menej viac a naopak! Netreba to nasilu preháňať len pre dobrý pocit a vidinu niečoho veľkého. Praktické použitie tejto formulky zdá sa robí režisérovi Keithu J. Crockerovi problém. Výsledná koncepcia absolútne naruby. Keith, späť do školy! ### Retrospektívny príbeh filmu v štýle napríklad MEN BEHIND THE SUN: LABORATORY OF THE DEVIL (Hei tai yang 731 xu ji zhi sha ren gong chang) sa začína v spomienkach formovať v roku 1955, t.j. zhruba 10 rokov po holokauste. Lov na pohlavárov nacistickej ríše je zahájený. Helmut Schultz – sadistické prasa v postavení vrchného dozorcu tábora “Stalag 69“, sa má po rokoch spovedať za svoje trestné činy pred medzinárodným tribunálom. Americké komando vo svojej úlohe však zlyhá. Jediná osoba, ktorá si okrem diváka vypočuje spoveď Helmuta Schultza je katolícky kňaz. Jedine on dostane tú možnosť vyniesť ortieľ nad dušou Helmuta. ### Napriek relatívne zaujímavej téme je výsledok jednoducho SStrašný! Malé odkazy na kultovky I SPIT ON YOUR GRAVE (Day of the Woman, 1978), MARK OF THE DEVIL (Hexen bis aufs Blut gequält, 1970), či na slabšiu SS klasiku THE BEAST IN HEAT (La bestia in calore, 1977), sú vo svojej podstate úsmevné, a tým pádom dajme tomu zaujímavé. Spracovanie a umelo predlžované trápenie diváka jednou nudnou scénou za druhou je v konečnom zúčtovaní ale neodpustiteľné. Korunu nevalného TRASH-u definitívne zaklincuje záver, vyvrcholenie úteku z tábora. Zbrane, zakúpené asi v obchodnom reťazci DRÁČIK za akciových 3,50 € vrátane koncového červeného štuplíka na hlavni, budia prekvapujúco medzi nacistami rešpekt. WTF? ()

• Jako nacistický válečný tábor (vězení) posloužila tvůrcům stará opuštěná ozdravovna na Long Islandu. (Karlos80)
  • Charakter Helmuta Schultze je postaven na osobě známého vraha Charlese Mansona. (Karlos80)