Neviditelný symbol

• Česko Neviditelné znamení (viac)

Mona je dvacetiletá samotářka, jejíž otec onemocněl, když byla ještě dítě a ona se proto upnula k matematice a hledala v ní vykoupení. Nyní je Mona dospělá a jako učitelka matematiky se snaží pomoci studentům překonat jejich krize. Moniným vzorem byl její zbožňovaný otec, vynikající matematik. Náhle se u něj však projevily příznaky duševní choroby a Mona se stala doslova posedlá čísly. Používala je nejen k řešení příkladů ve škole, ale i k vyhodnocení nepředvídatelných hrozeb světa. Nyní je Mona (Jessica Alba) dospělá a její vztah k pověrám i nadále vzkvétá. Coby učitelka matematiky na základní škole však možná bude muset konečně vylézt ze své ulity. Tento dojemný příběh, vyprávěný s humorem a fantasií, s sebou přináší zvláštní citlivost k realitě duševní choroby. (HBO Europe)

Tommassi3

"Slečno Grayová, vy si nic nepamatujete ?? Jak jste se mohla stát učitelkou ??" - "Danny, běž do kouta !!" - "Hustý !!" ;) Ve své podstatě vlastně úplně prázdný, leč charaktery, dialogy i motivy nesmírně bizarní filmeček s překvapivě herecky slušnou kráskou Jessicou Albou, které nemám problém tu učitelku matematiky uvěřit, zvlášť, když učí hlavně věci, které člověk v životě musí nutně často prakticky využít s výrobou sedmičky ze sekery v čele..;) Stejně jako se mi pozdává sympatické, jak se zde citlivě s humorem a funkčně prostřednictvím dětských hrdinů nahlíží na nemoci a těžké životní situace, mě zároveň irituje skutečnost, jak se jeden marně snaží pochopit, co hlubšho chtěli vlastně autoři tímhle dílkem říct.. Dík dobře odehraným charakterům, zvlášť od zmiňované Alby, se divák po snadném napojení na její osudy ocitá uprostřed velmi nepříjemné a znepokojivé emociální bouře, která však postrádá jakékoli inteligentní rozuzlení, o případné katarzi snad raději ani není třeba mluvit.. Přesto jde stále o velmi zajímavou a vtipnou záležitost.. Ať žijí obsedantně kompulzivní poruchy..;) ()

MartinezZ

Ještě jako malé holčičce se jí vytratil tatínek do "jiného světa". Žije, ale mimo realitu. A protože měla holčička ráda čísla a matematiku a tohle byl pro ní šok, v následujících letech a dospělosti se tak takový zážitek promítl do psychické poruchy. ~ Takhle začíná film, který se snaží na začátku říkat něco jiného, mě ale nezmate. Holka je tak trochu po tatínkovi, taky je mimo. Do toho se připlete ještě její kolega z nové práce a začíná něco, kde mi chybí jediná postava a rekvizita - psychiatr pro herce a kýbl plný prášků na hlavu. Výsledek totiž není zdaleka romantické rodinné komediální drama, je to tragikomedie, která je mnohem víc tragi, než komedie. Tam je vlastně jen NĚCO , co se tváří jako humor, ale divák cítí, že je něco špatně. A zase, je to odborný dohled psychiatra při natáčení. Pokud by byl, scénárista by musel brát prášky a tohle by nikdy nenapsal. ~ Ještě je tu jedno možné řešení: Jde o umělecký záměr. Pokud tomu skutečně tak je, je zapotřebí ještě pečlivější psychiatrický dohled. ()

Lachvos

Originální, roztomilé, svižné tak akorát, někdy přehnané...Logiku zde nehledejte, toto je spíše snímek označován stylem "krásný, pro celou rodinu či milý" což je také nicneříkající, ale lidé proti tomu naopak nemají ani slovo špatné. Alba hraje dle scénáře (doufám, ptž jestli to má z vlastní iniciativy, tak takhle ne-e), děti jsou na zabití taky dle scénáře (některé) a konec nepřekvapí. Jestli tvůli tomuto vydržet hodinu a půl u obrazovek? Jsem na rozpacích... ()

sochoking

Niekto sa pomýlil, kedˇ do popisku k filmu napísal, že to je dráma. Ono to je romantika nahovado a s brutálnym happy endom k tomu! No a z mojej favoritky urobili Aničku z Kopaníc, ktorú keby som stretol na ulici, tak o ňu ani bicykel neopriem! Našťastie to bolo pozerateľné a pár krát som sa i zasmial, takže tie tri sú podľa mňa ou kej. ()

peetriss

Neviditelný symbol by tak moc chtěl být něčím zasahujícím, krásným, žebříček lidských hodnot narovnávajícím a přitom sladce vtahujícím, vlídným a kouzelným. Potenciál k tomu snad i měl, jenomže Marilyn Agrelo si naložila víc, než dokázala unést a funkčnost výsledného díla je značně pochybná. Jessicu Alba je radost vidět v roli zcela obyčejné dívky, navíc snílka, herecky ji však zvládá jen s obtížemi. To víc zaujala Sophie Nyweide v roli malé Lisy. ()

• Film byl natočen podle knihy „An Invisible Sign of My Own“ (2001) Aimee Bender. (Terva)
  • Ve scéně, kdy Mona (Jessica Alba) vysvětluje dětem znaménka větší a menší, objeví se v jednom ze záběrů matematický symbol na tabuli ještě dříve, než jej sama napíše. (ČSFD)
  • Do role Mony Grayové byla původně obsazena America Ferrera. Nakonec ale z projektu vypadla a nahradila ji Jessica Alba. (Taninaca)